Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 09-09-14, 20:34   #1
cannavaro

Stage 5
 
cannavaro's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,238
Member of:
[DACIA]
Default Probleme geamuri electrice GOLF 3

Sal, scriu si eu aici cateva probleme ptr. a primi ajutor.

Masina mea VW GOLF 3 in 2 usi a venit din fabrica cu geamuri manuale.

Fostul proprietar a instalat singur apoi geamurile electrice de pe un Vento in 4 usi.

Numai ca din ce-am vazut eu firele de plus de la macarale + firele de la butonul de la usa din stanga care actioneaza geamul din dreapta le-a tras separat (pe langa mufa din usa).

Deasemenea geamul din stanga se ridica/cobora in trepte (trebuia sa apas de 5 ori pe buton ca sa urce geamul sau sa coboare de tot).

Mi-am luat de la dezmembrari 2 macarele complete tsipla ca sa zic asa cu tot cu instalatia de pe usi.

Le-am montat zilele trecute dar functioneaza doar cu instalatia care am avut-o eu pe masina. Cu instalatia lor nu merge.

Oare trebuia sa iau si instalatia dintre stalpii usilor si panoul de sigurante? Sau e alta problema?

A2-a problema.

Geamul din stanga urca si coboara pe impuls daca tin putin mai mult apasat butonul. Insa geamul din dreapta doar coboara pe impuls. Ca sa urce pana sus trebuie sa tin butonul apasat pana urca. Asa e normal sau e ceva defect?

Multumesc!
__________________
Dacia 1300 1979 / Dacia 1300 1979 / Dacia 1300 1981 / Golf III GTI / Golf III VR6
cannavaro is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -