Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 27-06-13, 06:30   #1
VwV~GLF~

Stage 5
 
VwV~GLF~'s Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 466
Default vas servo directie golf 4

cum desfac capacul de la vasul de servo la golf 4 ? are o cheie speciala sau ceva? capacul arata asa :
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	247399359-3392474-700_700.jpg
Views:	151
Size:	82.2 KB
ID:	2806529  
VwV~GLF~ is offline   Reply With Quote
Old 27-06-13, 12:48   #2
calexu

Stock
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 6
Default Re: vas servo directie golf 4

Quote:
Originally Posted by VwV~GLF~ View Post
cum desfac capacul de la vasul de servo la golf 4 ? are o cheie speciala sau ceva? capacul arata asa :
are capacelu de deasupra care are o gaurica... se vede... ala deschis la culoare iei o surubelnita si il deschizi usor... nu forta sunt proprietar de golf
calexu is offline   Reply With Quote
Old 27-06-13, 13:02   #3
ariel

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 969
Default Re: vas servo directie golf 4

Quote:
Originally Posted by calexu View Post
are capacelu de deasupra care are o gaurica... se vede... ala deschis la culoare iei o surubelnita si il deschizi usor... nu forta sunt proprietar de golf
posibil sa fie blocat sau intepenit.foloseste coada de la o lingura lata,gen polonic.prima data stringi putin,apoi incerci sa-l desurubezi,repeta operatiunea de mai multe ori.eventual tine cu mina de bazin.
__________________
ariel
ariel is offline   Reply With Quote
Old 27-06-13, 13:02   #4
VwV~GLF~

Stage 5
 
VwV~GLF~'s Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 466
Default Re: vas servo directie golf 4

Quote:
Originally Posted by calexu View Post
are capacelu de deasupra care are o gaurica... se vede... ala deschis la culoare iei o surubelnita si il deschizi usor... nu forta sunt proprietar de golf
Da..sunt si eu proprietar de golf...de 5 ani dar are acolo pe capac un sant si o gaura in lateral...cu siguranta este o cheie speciala...cu surubelnita am rupt deja un capac...se incalzeste si se inmoiae ,iar daca e strans mai tare,,paaa
VwV~GLF~ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -