Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 06-09-11, 18:12   #1
AndreyBZ

Stage 1
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 23
Member of:
[Toyota]
Default Vw caddy problema ambreiaj rog ajutor

Salutare.
De cateva zile am cumparat un Volkswagen Caddy III 1.9TDI LIFE an fabricatie 2006.

Dupa ce l-am cumparat propietarul (cel care a aduso din germania defapt) a spus ca a avut probleme cu pompa de ambreiaj pe care a schimbat-o , dar cu una de la dezmembrari.

Dupa ce am inlocuit pompa cu una noua (SACHS) si am aerisit totul , masina merge dar dupa 5-10 km raman fara ambreiaj , se inmoaie pedala efectiv si cateodata ramane la fund , sau la jumatatea cursei si trebuie sa o trag eu, iar dupa ce fac cateva pedale , se mai intareste , iar mai merg 5-10 km fara probleme si tot asa..

Inainte de a schimba pompa de ambreiaj am avut intentia sa schimb si cilindrul receptor dar am observat ca nu curge ulei pe nicaieri si as crede ca nu are nici un defect cilindrul.

Daca cineva a mai intampinat astfel de probleme va rog sa ma ajutati ca nu stiu ce sa fac .

Multumesc anticipat
AndreyBZ is offline   Reply With Quote
Old 07-09-11, 20:04   #2
Sobolanu*Original

Stage 5
 
Sobolanu*Original's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 586
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Vw caddy problema ambreiaj rog ajutor

schimba cilindrul de ambreiaj si o sa mearga ,sia facut uzura pistonasul si nu mai tine presiunea .
Sobolanu*Original is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -