Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 25-06-12, 08:12   #16
bogdan cristi

Stage 3
 
bogdan cristi's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 168
Default Re: Caseta Directie Golf 4

Salut din nou de moment nu am facut nimic deoarece parerile sunt impartite ba sa iau SH ba sa nu iau am vorbit cu cel de mai sus care zice ca are la 1000ron reconditionate in Germania insa pentru mine inseamna un efort prea mare sa o demontez si sa plec la Bucuresti sa o dau la schimb si sa iau una care zice ca are si 12 de garantie insa garantia va fi valabila numai daca v-a fi montata intr-un service autorizat VW si asta v-a costa foarte mult de aceea inclin tot spre SH deoarece pretul e mai accesibil si nu mi-o cere la schimb pe a mea si intre timp o pot reconditiona pe a mea sau o vand la reconditionatori.Oricum e destul de nasoala treaba ca pierde ulei pe la semeringuri si la virage stanga dreapta nu de cursa completa face si un mic tronc.
D-l de la Bucuresti daca cititi topicul ca la telefon nu prea v-a prind v-a pot oferi 1000ron dar sa vin cu masina la voi si sa mi-o montati voi sa imi dati garantia in banii astia 1000ron.
bogdan cristi is offline   Reply With Quote
Old 01-07-12, 10:01   #17
bogdan cristi

Stage 3
 
bogdan cristi's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 168
Default Re: Caseta Directie Golf 4

Da dupa cate vad D-l Costin nu citeste topicul deci o sa iau sh deja mi-a gasit cineva una in Italia la 150 euro si o sa pun pe aia astept sa vina de acolo.Inseamna ca nu vrea sa vanda omu si imi vine si mie mai bine decat sa ma duc la Bucuresti eu sunt din C-ta si ma cam costa toate astea, drumuri reparatii,unghi de fuga dupa montaj,ulei asa ma ajunge toata chestia la 950ron total cu mana de lucru cu tot si unghi si ulei.Bafta.
bogdan cristi is offline   Reply With Quote
Old 07-07-12, 08:56   #18
universcomimpex

Stage 5
 
universcomimpex's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 519
Member of:
[AUDI]
Default Re: Caseta Directie Golf 4

reconditionat casete de directie 800 lei cu garantie 6 luni asigur montaj contra cost
universcomimpex is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -