Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 26-01-11, 15:56   #1
catamblin

Stock
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 7
Wink Probleme inchidere centralizata vw polo 6n2 2001

Salutare. Am un vw polo din 2001 si urmatoarea problema : nu functioneaza inchiderea centralizata. Nu am inchidere pe cheie (briceag) , am doar pe usa buton ptr inchis/deschis si inainte se inchideau toate usile (2) , portbagajul si clapeta de la rezervor. Acum trebuie sa incui fiecare usa in parte , inchiderea numai functioneaza nici dupa usa nici atunci cand inchid cu cheia in butuc. Am verificat sigurantele si sunt in regula. Nu ma pricep foarte bine dar am inteles ca are un calculator sau ceva de genul care se ocupa de aceasta inchidere. Unde este situat , probabil daca il schimb o sa functioneze din nou. Am citit aici pe forum cateceva despre calculatorul de comfort dar la a mea nu cred ca am ptr ca la mine luminile in interior se sting imediat si nu treptat ca la passat iar usile nu se incuiau singure dupa 30 de sec dau 1 min daca nu deschideam nici o usa , in mers de asemenea nu se incuie dupa ce trec de 20 km/h. Ms anticipat. Pun si 2 poze cu masina si cu acele butone dupa usa. Daca imi cumpar inchidere centralizata si o montez este posibil sa mearga ? Thx inca o data
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture 017.jpg
Views:	262
Size:	3.98 MB
ID:	1840654   Click image for larger version

Name:	Picture 007.jpg
Views:	240
Size:	3.92 MB
ID:	1840655  
catamblin is offline   Reply With Quote
Old 27-01-11, 07:57   #2
alexbadea12

Stage 5
 
alexbadea12's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 602
Default Re: Probleme inchidere centralizata vw polo 6n2 2001

se poate pune alta inchidere dar de obicei au decat 4 actuatoare pt usi
alexbadea12 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -