Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 20-11-10, 08:25   #1
Recaro
VW Driver

Stage 4
 
Recaro's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 283
Member of:
[VW]
Default O intrebare pt baietii din BRasov

Va rog daca stiti ziceti-mi unde sudeaza bine cineva o toba care imi scapa aer si care bate,si ma enerveaza de mor cand bate si mai ales cand o aud cum sufla.Vreau sa merg undeva sa o faca frumos,sau paote unul dintre voi?sau poate stiti un prieten ceva.va rog mult.e un GOlf 3.Astept mesaje.ms mult
__________________
Golf 3 GT, 1.8 8V




"Cafetiera" mea : https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...1-8-8v-gt.html
Recaro is offline   Reply With Quote
Old 20-11-10, 13:24   #2
dynamo

Stage 4
 
dynamo's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 244
Default Re: O intrebare pt baietii din BRasov

Quote:
Originally Posted by Recaro View Post
Va rog daca stiti ziceti-mi unde sudeaza bine cineva o toba care imi scapa aer si care bate,si ma enerveaza de mor cand bate si mai ales cand o aud cum sufla.Vreau sa merg undeva sa o faca frumos,sau paote unul dintre voi?sau poate stiti un prieten ceva.va rog mult.e un GOlf 3.Astept mesaje.ms mult
si eu am cautat sa-mi repar o toba sinu prea am gasitmeseriasi. asa ca am mers la stelco pe calea bucuresti (loc recomandat de multi) si intr-adevar a meritat
__________________
BRASOV POWER
dynamo is offline   Reply With Quote
Old 20-11-10, 13:27   #3
Recaro
VW Driver

Stage 4
 
Recaro's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 283
Member of:
[VW]
Default Re: O intrebare pt baietii din BRasov

Si cat tea costat,daca se poate.....si zimi exact unde te rog fain.mersi
Recaro is offline   Reply With Quote
Old 21-11-10, 15:50   #4
dynamo

Stage 4
 
dynamo's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 244
Default Re: O intrebare pt baietii din BRasov

1.cum să ajungi la stelco: mergi pe calea bucuresti spre darste, treci de selgors, iar după rompertol si apoi benzinăria de vis-avis de metro faci dreapta. apoi mergi inainte si a doua intrare pe dreapta dupa care se vede pe stanga o hala cu albastru pe care scroe stelco
2. eu am fost acolo si am hotarat sa-mi fac tot esapamentul, de la racordul flexibil, pana la toba finala inclusiv. Tot acest traseu (fara catalizator) m-a costat 850 de ron, din care 350 doar toba finala, care era una sport cu silencer. dar se poate sa-ti faci si separat cate o toba. are mosul de acolo tobe si normale si sport pentru orice masina. ca exemplu, am fst cu un prieten sa-si repare o toba si l-a costat in jur de 2 milioane toba plus ceva manopera. tin sa precizez ca tobele sunt de inalta calitate (crom) si te tin mult mai mult decat cele de la magazinele de piese auto, care costa cu 3-40 de lei mai putin, dar tin 1 an jumate doi.
dynamo is offline   Reply With Quote
Old 21-11-10, 19:26   #5
Recaro
VW Driver

Stage 4
 
Recaro's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 283
Member of:
[VW]
Default Re: O intrebare pt baietii din BRasov

aha.pai o sxa merg sapt asta.vreau sa o repar.sper sa nu ma coste prea mult.asta este.mersi mult pt indrumare.
Recaro is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 08:08   #6
Recaro
VW Driver

Stage 4
 
Recaro's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 283
Member of:
[VW]
Default Re: O intrebare pt baietii din BRasov

MUltumesc mult pt indrumumari.am rezolvat masina.nu acolo intradevar dar am rezolvat-o.mersi mult.
Recaro is offline   Reply With Quote
Old 07-03-11, 09:47   #7
Recaro
VW Driver

Stage 4
 
Recaro's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 283
Member of:
[VW]
Default Re: O intrebare pt baietii din BRasov

Se poate inchide.Multumesc!
Recaro is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -