Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 14-11-10, 15:32   #1
AnduGTR

Stage 5
 
AnduGTR's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 924
Member of:
[MACS]
[FORD]
Exclamation Golf III: renuntare la furtun epurator gaze arse (va rog sa-mi dati niste sfaturi)

Salutari la toata lumea.
Vreau sa renunt la furtunul epurator gaze arse de la masina. Cel original s-a rupt si s-a crapat pana in stadiul in care n-am mai avut ce sa-i fac. Am fost la magazin de piese auto cu gandul sa cumpar furtunul, dar costa 250 RON. Din motive financiare am pus un alt furtun acolo, cam inestetic dar face treaba.

As vrea sa pun la fiecare capat unde intra furtunul niste "breather filters", astfel scapand de panarama aceea de furtun pus provizoriu.

Vreau sa stiu daca motorul o ia razna, daca apar probleme din cauza montarii acelor filtre si renuntarea la furtun, efecte pozitive/efecte negative.Atasez si o poza cu motorul meu, incercuit cu rosu capetele furtunului, unde as vrea sa montez breather-ele. Astept raspunsurile voastre si va multumesc anticipat. Numai bine.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	motor.JPG
Views:	664
Size:	414.9 KB
ID:	1739035  
__________________
Real car guys respect other car guys !
AnduGTR is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 14:32   #2
AnduGTR

Stage 5
 
AnduGTR's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 924
Member of:
[MACS]
[FORD]
Default Re: Golf III: renuntare la furtun epurator gaze arse (va rog sa-mi dati niste sfaturi

Nu imi da si mie nimeni un sfat?
AnduGTR is offline   Reply With Quote
Old 16-11-10, 20:27   #3
Golf-3GT

Stage 5
 
Golf-3GT's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 717
Default Re: Golf III: renuntare la furtun epurator gaze arse (va rog sa-mi dati niste sfaturi

Salut!!! Aceeasi problema o am si eu, si tot nu am gasit o solutie.Pana la urma cred ca o sa fac un efort si sa iau un furtun pe original.Daca gasesti o rezolvare mai putin costisitoare da-mi si mie de stire.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	motor.JPG
Views:	451
Size:	564.9 KB
ID:	1742891  
__________________
Golf Mk3 1.6 GT AEK 100,64 cp .
Golf-3GT is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -