Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 25-10-10, 20:15   #1
Golf-3GT

Stage 5
 
Golf-3GT's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 717
Default Ajutor!!!Denumire exacta!!!

Atasez o poza cu motorul . Incadrat cu rosu este un furtun, pe care vreau sa il cumpar dar nu stiu cum sa il cer la piese auto.Daca stie cineva denumirea exacta il rog posteze.Mi s-a zis ca este pentru gazele de carter!!E adevarat??
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	untitled.JPG
Views:	142
Size:	564.9 KB
ID:	1711545  
__________________
Golf Mk3 1.6 GT AEK 100,64 cp .
Golf-3GT is offline   Reply With Quote
Old 26-10-10, 13:17   #2
AnduGTR

Stage 5
 
AnduGTR's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 924
Member of:
[MACS]
[FORD]
Default Re: Ajutor!!!Denumire exacta!!!

Si la mine s-a cam dus acest furtun. Tot motor de 100 de cai am, doar ca alt cod fata de al tau. Eu zic ca ti-a zis bine cine ti-a zis ca e de gaze carter. La magazin, pe programul lor de cautare l-am gasit trecut doar "breather hose" (furtun aerisitor) si cu o poza schitata langa. Era 250 RON si se gasea numai original. Am pus un furtun normal si l-am adaptat si merge perfect masina si in ziua de azi. La mine e totusi un pic diferit motorul in zona aceea, dar furtunul asta face acelasi drac si la tine si la mine Sper ca te-am ajutat macar un pic. Salutari.
__________________
Real car guys respect other car guys !

Last edited by AnduGTR; 26-10-10 at 13:21.
AnduGTR is offline   Reply With Quote
Old 26-10-10, 16:09   #3
Golf-3GT

Stage 5
 
Golf-3GT's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 717
Default Re: Ajutor!!!Denumire exacta!!!

Mercii!! Am aflat ce rol are acel furtun.Este intradevar pentru gazele de carter, si denumirea exacta este ( furtun epurator gaze arse) si costa cam 210 lei deoarece numai pe original vine cum ai zis!!O sa vad cum adaptez si eu ceva!!
Golf-3GT is offline   Reply With Quote
Old 26-10-10, 21:06   #4
alexbadea12

Stage 5
 
alexbadea12's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 602
Default Re: Ajutor!!!Denumire exacta!!!

Quote:
Originally Posted by Golf-3GT View Post
Mercii!! Am aflat ce rol are acel furtun.Este intradevar pentru gazele de carter, si denumirea exacta este ( furtun epurator gaze arse) si costa cam 210 lei deoarece numai pe original vine cum ai zis!!O sa vad cum adaptez si eu ceva!!
incearca la dezmembrari
alexbadea12 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -