Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 12-09-10, 21:38   #1
alexbadea12

Stage 5
 
alexbadea12's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 602
Default probleme cutie golf 3

am niste probleme cu o cutie cod CHE motor 2.0
s-a rupt tija de la rulmentul de presiune, am desfacut capacul cutiei si a iestit tija care tine furcile sincroanelor cred si nu mai intra la loc.ce ar trebuie facut.multumesc
alexbadea12 is offline   Reply With Quote
Old 12-09-10, 22:57   #2
Balaurr

Stage 5
 
Balaurr's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,843
Member of:
[VW]
Default Re: probleme cutie golf 3

nasol,trebuie sa desfaci cutia si sa pui toate furcile pe pozitie
Balaurr is offline   Reply With Quote
Old 24-10-10, 00:12   #3
ionutz_njd

Stage 5
 
ionutz_njd's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 552
Member of:
[VW]
Default Re: probleme cutie golf 3

Quote:
Originally Posted by alexbadea12 View Post
am niste probleme cu o cutie cod CHE motor 2.0
s-a rupt tija de la rulmentul de presiune, am desfacut capacul cutiei si a iestit tija care tine furcile sincroanelor cred si nu mai intra la loc.ce ar trebuie facut.multumesc
stai frate ca cutia asta nu are rulment de presiune) din cate stiu pe placa de presiune e o placa de fier cu un lacas in mijloc care atunci cand apesi pe ambreaj o tija iese din cutie si actioneaza asupre placi respective care la randul ei calca placa de presiune asa e la mine si la mine iese tija aia da cred ca asa tre sa iasa eu o scot cu totu si e cam mare ) na cutia mea e si dusa
__________________
BMW E 46
ionutz_njd is offline   Reply With Quote
Old 24-10-10, 16:01   #4
alexbadea12

Stage 5
 
alexbadea12's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 602
Default Re: probleme cutie golf 3

Quote:
Originally Posted by ionutz_njd View Post
stai frate ca cutia asta nu are rulment de presiune) din cate stiu pe placa de presiune e o placa de fier cu un lacas in mijloc care atunci cand apesi pe ambreaj o tija iese din cutie si actioneaza asupre placi respective care la randul ei calca placa de presiune asa e la mine si la mine iese tija aia da cred ca asa tre sa iasa eu o scot cu totu si e cam mare ) na cutia mea e si dusa
are rulment de presiune dar e in capatul cutiei
oricum s-a rezolvat
alexbadea12 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -