Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 08-08-10, 19:15   #1
R_Lo

Stage 1
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 16
Default probleme bujii

salut, sunt posesorul unui golf IV 1.6 16V, si deja e a 3 oara cand am probleme cu fisele de la bujii(cred k alea sunt), dupa ce dai capacul motorului jos, sunt 4 prostii dreptunghiulare. cine mi le-a schimbat pana acum mi-a zis k alea nu se pot repara, una costa vreo 200 lei, problema nu ar fi asta insa ce pot sa fac sa nu se mai strice alea????? mecanicul respectiv knd a pus masina pe tester si ia aratat k alea sunt problema, mi-a spus k nu am ce sa fac, asa e facut motorul asta. in 3 ani acu v-a trebui sa schimb a 3 fisa!!!!

daca are careva habar, sau a mai avut probleme k asa ceva va rog ajutati-ma si pe mine......MS
R_Lo is offline   Reply With Quote
Old 09-08-10, 10:45   #2
Swat-Cat

Stage 5
 
Swat-Cat's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 2,501
Member of:
[SEAT]
Default Re: probleme bujii

alea nu sunt fise sunt bobine individuale pt fiecare cilindru... da nu ai ce face... pica toate cam la 80 mii km
Swat-Cat is offline   Reply With Quote
Old 09-08-10, 17:32   #3
R_Lo

Stage 1
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 16
Default Re: probleme bujii

k, ms....eu am masina de vreo 50.000 km si am schimbat 2 pana acu, urmeaza a 3-a. ma gandeam k poate are ceva si nu-mi zice nici un mecanic.....MS
R_Lo is offline   Reply With Quote
Old 10-08-10, 20:40   #4
14kla

Stage 4
 
14kla's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 218
Default Re: probleme bujii

asa mi sa intamplat si mie,sa ars cate una la un interval de timp.si am hotarat sa le scchimb pe toate si toate bujiile.
14kla is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -