Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 07-08-09, 07:48   #1
AnduGTR

Stage 5
 
AnduGTR's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 924
Member of:
[MACS]
[FORD]
Default Probleme geam automatic VW Golf 3

Salutari. Detin un Golf 3 GT din 1997. Masina are geamuri pe impuls (automatice). De coborat coboara amandoua fara sa tin apasat butonul de deschidere, dar la inchidere cel de pe partea soferului nu urca decat in modul normal (cu butonul apasat pana s-a inchis geamul). Cel de pe dreapta merge perfect.
Poate fi ceva din contacte? Ce sistem are ca sa le deschida/inchida automat? Exista vreun releu, vreun timer pe acolo prin usa sau in alta parte a masinii care controleaza aceasta functie la geamuri? Astept sfaturi. Multumesc anticipat.
__________________
Real car guys respect other car guys !
AnduGTR is offline   Reply With Quote
Old 23-08-09, 16:51   #2
sorin74iv

Stage 5
 
sorin74iv's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 557
Default Re: Probleme geam automatic VW Golf 3

Am si eu un Golf3 gti 1997.Problema la mine este: dupa ce oresc motorul geamurile se ridica singure iar dupa ce s-au ridicat se aute un tacanit in usi(fata)la secunda si nu dispare.Motorasul de la macaraua din fata-stanga s-a ars!De vina este piesa "verde"din panoul de sigurante care se ocupa de modul confort?!Am scos-o din panoul de sigurante sa vad ce se intampla-geamurile nu mai coboara si nu se mai ridica!Mult
__________________
Golf3 GTI;ABF-2000;150cp
sorin74iv is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -