Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 20-05-12, 13:08   #31
iulian2476

Stage 5
 
iulian2476's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,667
Default Re: Activare functii extra GOLF 4 & resoftare & adaptare computer bord, scanare VAG-C

Salutare!

Este cineva pe forum din Bucuresti care face diagnoze (scanari) ale erorilor stocate in computerul maisnii?
L-as ruga sa se anunte, ca as avea nevoie de o scanare cu Vagcomul la masina mea.
iulian2476 is offline   Reply With Quote
Old 01-07-12, 21:33   #32
mac23

Stage 3
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 109
Default Re: Activare functii extra GOLF 4 & resoftare & adaptare computer bord, scanare VAG-C

Detin interfata VAS pentru diverse adaptari-codari-diagnoze VW-AUDI-SEAT-SKODA va ajut cu placre in SIBIU!
mac23 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-12, 11:00   #33
menix21

Stock
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 1
Default Re: Activare functii extra GOLF 4 & resoftare & adaptare computer bord, scanare VAG-C

Salut,

Am un golf 4 2003 septembrie si am incercat cu cablu vag-com 11.8 si nu pot accesa meniul cent. electronic si central conv., face cineva modificari in Tg-Mures?
menix21 is offline   Reply With Quote
Old 10-08-12, 00:13   #34
Danielo
VW Driver

Stage 4
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 230
Member of:
[VW]
Default Re: Activare functii extra GOLF 4 & resoftare & adaptare computer bord, scanare VAG-C

m-ar interesa si pe mine daca stie cineva din cluj sau dej sa activeze unele functii la un golf 4 din 2002!!!multumesc
Danielo is offline   Reply With Quote
Old 15-10-12, 11:33   #35
hremus

Stock
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 5
Default Re: Activare functii extra GOLF 4 & resoftare & adaptare computer bord, scanare VAG-C

@menix21: Eu sunt din Brasov, dar din cand in cand mai fac drumuri la Tg.Mures. Daca esti interesat te pot ajuta cu activari de functii. Iti las nr meu 0744/672.692
hremus is offline   Reply With Quote
Old 24-10-12, 10:41   #36
universcomimpex

Stage 5
 
universcomimpex's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 519
Member of:
[AUDI]
Default Re: Activare functii extra GOLF 4 & resoftare & adaptare computer bord, scanare VAG-C

Quote:
Originally Posted by iulian2476 View Post
Salutare!

Este cineva pe forum din Bucuresti care face diagnoze (scanari) ale erorilor stocate in computerul maisnii?
L-as ruga sa se anunte, ca as avea nevoie de o scanare cu Vagcomul la masina mea.
suntem o gramada numai sa cauti
universcomimpex is offline   Reply With Quote
Old 05-01-13, 12:23   #37
anduril

Stage 1
 
Join Date: May 2009
Posts: 24
Default Re: Activare functii extra GOLF 4 & resoftare & adaptare computer bord, scanare VAG-C

Salut , am un golf 4 din 2001 . Este cineva din Iasi care se ocupa cu activarea unor functii ? mai specific optiunea de range si de inchidere/deschidere geamuri . Multumesc mult

Last edited by anduril; 05-01-13 at 12:51.
anduril is offline   Reply With Quote
Old 01-03-13, 18:40   #38
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Activare functii extra GOLF 4 & resoftare & adaptare computer bord, scanare VAG-C

am si eu o intrebare...functie ascunsa de la climatronik exact ce se poate "adapta"?
soosy is offline   Reply With Quote
Old 07-03-13, 21:24   #39
Soin11

Stock
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 4
Default Re: Probleme ceasuri bord vw golf 4 -

Pentru iulian2476
V-am urmarit cu placere interventiile pe care le-ati facut pe forum, motiv pentru care apelez si eu cu o intrebare, cunoscut fiind faptul ca nu stapanesc tocmai bine problematica tehnica a vw g 4!
Am probleme cu afisajul din partea inferioara a cadranului dreptunghiular din mijlocul bordului. Am un VW Golf 4 TDI variant, motor AXR, 101 PC, full options, productie 2002-2003. Practic nu mai am acces la datele referitoare la teperatura, respectiv consumul instantaneu si cel mediu (turometru de 5000 ;i vitezometru de 260 km la ora) Partea superioara, care indica nivelul combustibilului, instalatia de racire, etc, sunt functionale, de asemenea ora din zona ceasului turometru si kilometrajul din zona ceasului care indica viteza. La diagnoza mi s-a spus sa fac rost de un bord nou cu seria 1J0 920 866C, intrucat trebuie schimbat. Dupa nenumarate incercari pe la centrele de dezmembrari auto am aflat ca este vorba de un model mai deosebit, maxidot, care impune achizitionarea unui bord nou. Nu am aceasta posibilitate deocamdata si nici nu cred ca este indicat, in contextul in care manifest interes sa vad aceasta masina.
Intrebare: exista posibilitatea schimbarii numai a afisajului din bord? Se poate prelua acest afisaj de la orice bord cu caracteristicile - 5000 rot/min sin viteza 260? O directie utila imi puteti da? Eventual o corelatie intre seriile acestea ale ceasurilor din bord?
Soin11 is offline   Reply With Quote
Old 28-03-13, 20:46   #40
Sanda Arad

Stage 3
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 91
Default Re: Activare functii extra GOLF 4 & resoftare & adaptare computer bord, scanare VAG-C

colegu`ce intelegi prin "activarea functiei "range""? la ce se refera ?
Sanda Arad is offline   Reply With Quote
Old 16-02-14, 10:20   #41
umbra09
VW Driver

Stage 5
 
umbra09's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 384
Member of:
[VW]
Default Re: Activare functii extra GOLF 4 & resoftare & adaptare computer bord, scanare VAG-C

salut e cineva care se pricepe sa activeze functii extra la golf4/bora din 2000 prin bistrita cluj mures??
umbra09 is offline   Reply With Quote
Old 30-06-14, 18:49   #42
lukluk84

Stock
 
Join Date: Jun 2014
Posts: 4
Default Re: Activare functii extra GOLF 4 & resoftare & adaptare computer bord, scanare VAG-C

UNDE SE POATE VEDEA CE FEL DE BORD AM?
lukluk84 is offline   Reply With Quote
Old 12-10-14, 14:48   #43
Golf3YKB
Peugeot Driver

Stage 3
 
Golf3YKB's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 134
Member of:
[VW]
[PEUGEOT]
Default Re: Activare functii extra GOLF 4 & resoftare & adaptare computer bord, scanare VAG-C

Quote:
Originally Posted by GL91ANB View Post
Eu pot activa aparitia mesajului Welcome la cele cu Maxi-Dot.
Pot activa iluminarea ceasurilor de bord la punerea contactului.
Pot activa Range.
Pentru astea este nevoie ca bordul sa fie VDO.
Pot activa deschiderea geamurilor din telecomanda.Asta se poate activa la toate Golf 4 , Bora , Passat si majoritatea VAG-urilor.
Plus incuierea usilor la 15 km/h si deschiderea in momentul in care scoti cheia din contact.Deschiderea selectiva , o apasare deschide usa soferului si 2 apasari deschid si restul.
Contact pe PM
Lasa-mi un nr de telefon m-ar interesa sa`mi activezi si mie astea la vw golf 4
Golf3YKB is offline   Reply With Quote
Old 29-11-14, 08:34   #44
Elbandido83

Stock
 
Join Date: Nov 2014
Posts: 1
Default Salut

este cineva din constanta care imi poate activa si mie unele functii la golf4 din 2002 model special in principiu as activa cam tot ce se poate daca exista cineva il rog sa imi trimita un mail sau sa contacteze telefonic ms mult!.
Elbandido83 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -