Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Alte discutii Oltcit

Reply
 
Thread Tools
Old 27-11-07, 17:34   #1
FuriaOarba
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 438
Member of:
[Crazy Drivers]
[Oltcit]
Exclamation Aveti Grija Cu Instalatia Electrica

Ieri, in jurul orei 14.30, pe strada Pacii, un autoturism marca Oltcit apartinand tulceanului Stelian Bodorin si la volanul caruia se afla cumnatul acestuia, Gheorghe Neacsu, a luat foc de la instalatia electrica. Chemati la fata locului, pompierii tulceni au intervenit dar autoturismul a ars in proportie de 95%, altfel spus s-a facut scrum.---SURSA ZIARUL ACUM TULCEA
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	oltcitfacutscrum1xf8.jpg
Views:	143
Size:	420.8 KB
ID:	397590  
FuriaOarba is offline   Reply With Quote
Old 27-11-07, 21:09   #2
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default Re: Aveti Grija Cu Instalatia Electrica

cred ca vroiai sa spui: aveti grija cu improvizatiile la instalatia electrica sau instalatia de alimentare.
valib is offline   Reply With Quote
Old 28-11-07, 16:59   #3
FuriaOarba
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 438
Member of:
[Crazy Drivers]
[Oltcit]
Default Re: Aveti Grija Cu Instalatia Electrica

ma,da ai dreptate...dar m-am referit la ceea ce scria in ziar,dar da cauza cea mai probabila sunt improvizatiile de genu filtru de benzina la tur la carburator si genu de fire rasucite si lasate atarnand.servus
FuriaOarba is offline   Reply With Quote
Old 10-03-08, 23:12   #4
Dumitru Cristian
Oltcit Driver

Stage 5
 
Dumitru Cristian's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 771
Member of:
[DAEWOO]
[Oltcit]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Aveti Grija Cu Instalatia Electrica

Pacat, mare pacat. Masina era frantuzeasca... Si da valib, atentie cu improvizatiile.
Dumitru Cristian is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 05:10   #5
jipy_4u
Oltcit Driver

Stage 3
 
jipy_4u's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 158
Member of:
[Oltcit]
[Opel]
Default Re: Aveti Grija Cu Instalatia Electrica

il cunosc pe proprietar ... din cate am inteles d la el ,a avut o defectiune la partea electrica...
pacat d masina...a bagat multi bani in ea..si meregea super bn ..acum are un opel corsa
__________________
OLTCIT
-----------------------------
jipy_4u is offline   Reply With Quote
Old 26-03-08, 15:01   #6
DJ-05-PMD

Stock
 
DJ-05-PMD's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 5
Default Re: Aveti Grija Cu Instalatia Electrica

Acum cateva zile a avut loc si un incident in Craiova in zona Craiovita statia 30-Segarcea .... un Oltcit rosu DJ-XX-TPO a luat loc din cauza improvizatiilor....singurul noroc al proprietarului a fost faptul ca avea extinctor la el si mai erau si cateva persoane care lucrau la masini in jurul sau si au sarit in ajutor....masina s-a ales cu cateva arsuri insa din fericire doar atat!
Oricum ar fi,nu este de gluma si este si pacat sa iti nenorocesti Olteanul ca nu stii sa faci o treaba buna
DJ-05-PMD is offline   Reply With Quote
Old 26-03-08, 15:48   #7
Danutz Bratosin
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,595
Member of:
[Moderators]
[Oltcit]
[Fiat]
Default Re: Aveti Grija Cu Instalatia Electrica

Bine ai venit pe forum 05 PMD...suntem onorati sa avem pe cineva ca tine printre noi
Poate iti faci un thread..la masina mea...ne povestesti si noua ce ai facut pe la masina...k din cate stiu eu e superba
__________________
Oltcit Club 11 RM
Fiat Marea
Fiat Stilo
Danutz Bratosin is offline   Reply With Quote
Old 26-03-08, 20:19   #8
FuriaOarba
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 438
Member of:
[Crazy Drivers]
[Oltcit]
Default Re: Aveti Grija Cu Instalatia Electrica

nu credeam ca se mai continua threadu asta,e bine...servus si bine ai venit PMD!
FuriaOarba is offline   Reply With Quote
Old 26-03-08, 20:55   #9
DJ-05-PMD

Stock
 
DJ-05-PMD's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 5
Default Re: Aveti Grija Cu Instalatia Electrica

Salut,multumesc pt urari....am sa deschid si eu topic cu masina mea,insa toate la timpul lor pt ca momentan este in reconstructie...
Vreau sa specific un lucru : nu sunt Dany si nici Mitza...eu am achizitionat PMD-ul albastru al lui Mitza si o sa "sufere" mai multe modificari ... Toate cele bune
Topicul a reinviat pt ca nah...eram pe afara cand i-a luat foc masina tipului si am sarit si eu Plus ca urmeaza ceva de groaza pt mine....partea aia cu multe fire
DJ-05-PMD is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -