10-12-07, 21:38
|
#1
|
 Stage 5
Join Date: Dec 2007
Posts: 306
Member of: [DACIA]
|
respecte
va salut pe toti cei care vad in oltcit nu doar o masina ci o pasiune ,intradevar nu conteaza cati bani bagi in masini conteaza ca ai pus mana si sufletul in ceea ce incerci sa faci.povestea mea:am avut 4 oltcit uri fiecare mai bun sau mai rau dar nu m am lasat influentat de altii ci am mers mai departe,chiar lunile astea am vrut sa mi cumpar un oltcit dar un accident ma impiedicat sa mai muncesc sa mai conduc ...darrr in viitor sper sa reusesc sa mi cumpar unul.imi place tuningul dar cel cu gust mai mult tuning motor si celalalte ce tine de tinuta de drum ,directie ,frane.. chir imi doresc sa colaborez cu voi,in viata totul se invata.
oltcit 4ever
|
|
|
11-12-07, 07:53
|
#2
|
|
Crazy Drivers Members
 Stage 5
Join Date: Oct 2007
Posts: 438
Member of: [Crazy Drivers] [Oltcit]
|
Re: respecte
Respect Draga Omule Si In Numele Tuturor Oltcit-istilor Iti Multumim K Imparti Si Tu Aceasi Pasiune!succes!servus
|
|
|
14-12-07, 08:38
|
#3
|
|
Ford Driver
 Stage 5
Join Date: Aug 2006
Posts: 561
Member of: [Oltcit] [FORD] [4Tuning International]
|
Re: respecte
Quote:
Originally Posted by FuriaOarba
Respect Draga Omule Si In Numele Tuturor Oltcit-istilor Iti Multumim K Imparti Si Tu Aceasi Pasiune!succes!servus
|
BINE ZIS
|
|
|
02-01-08, 13:46
|
#4
|
|
Crazy Drivers Members
 Stage 5
Join Date: Oct 2007
Posts: 438
Member of: [Crazy Drivers] [Oltcit]
|
Discutii diverse cu si despre Oltcit
scuzam de off,da chiar nu stiu pe unde sa postez intrebarea:de la ce sunt oglizile pe kre le-a avut xxs(dak le-a mai lasat noul posesor)?scz ink o data.servus
|
|
|
02-01-08, 15:11
|
#5
|
|
Oltcit Driver
 Stage 5
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,185
Member of: [NoSpeedLimit Romania Club] [Oltcit] [VW]
|
Re: Cel mai tare oltcit, partea II (centralizarea masinilor, 25.11.2007)
Quote:
Originally Posted by FuriaOarba
pai si?haideti sa facem asha si ma ocup eu de facutu calendarelor,k am tipografie aproape de mine  !
|
din cate imi aduc aminte xxs avea oglinzi de bmw ursuletz..dealea am si io
|
|
|
02-01-08, 19:42
|
#6
|
|
Fiat Driver
 Stage 5
Join Date: Jan 2008
Posts: 785
Member of: [Fiat]
|
Re: Cel mai tare oltcit, partea II (centralizarea masinilor, 25.11.2007)
mey bajety...nustyu cum sa deschid un nou threat dasta sau un subiect nou,,,,am un oltcit si 30 mil....merita sai bag in el...
|
|
|
02-01-08, 19:48
|
#7
|
|
Banned
 Stage 5
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,809
|
Re: Cel mai tare oltcit, partea II (centralizarea masinilor, 25.11.2007)
Daca iti place masina merita .
|
|
|
03-01-08, 11:32
|
#8
|
|
NoSpeedLimit Romania Club Member
 Stage 5
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of: [NoSpeedLimit Romania Club] [Opel] [4Rally]
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
__________________
GR-02-ZMN Oltcit Club Rally Car
OT-56-MAG Opel Vectra A SFI Stance edition
DJ-10-BID VW GOLF III Daily driven
|
|
|
04-01-08, 10:29
|
#9
|
|
Fiat Driver
 Stage 5
Join Date: Jan 2008
Posts: 785
Member of: [Fiat]
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
da ma intereseaza o prima chestye...cat ia sa o convertesc la roata pe 4 prezoane?
|
|
|
04-01-08, 11:30
|
#10
|
Stage 3
Join Date: Jan 2008
Posts: 108
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
nu le am eu cu oltciturile dar sa stitzi cami plac la interior au 10 de la mine din pacate am auzit ca nu sunt chiar asa de stralucite pe cat credeam eu...
__________________
Respekt 4 tuning
|
|
|
04-01-08, 11:55
|
#11
|
|
Oltcit Driver
 Stage 5
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,185
Member of: [NoSpeedLimit Romania Club] [Oltcit] [VW]
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Quote:
Originally Posted by alexx_1989
nu le am eu cu oltciturile dar sa stitzi cami plac la interior au 10 de la mine din pacate am auzit ca nu sunt chiar asa de stralucite pe cat credeam eu...
|
adica cum nu sunt asa stralucite?in ce sens?
|
|
|
04-01-08, 11:59
|
#12
|
Stage 3
Join Date: Jan 2008
Posts: 108
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
pai cik au probleme serioase la sistemul de ventilatzie baga foarte multa caldura in interior...shi nah au un consum cam ridicat...dar subliniez..doar la oltciturile forjate nu la cele in stare ok
|
|
|
04-01-08, 12:03
|
#13
|
|
Oltcit Driver
 Stage 5
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,185
Member of: [NoSpeedLimit Romania Club] [Oltcit] [VW]
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
adevaru e ca iarna baga destula caldura..insa vara daca merg parghiile de la aeroertma nu e problema..in legatura cu consumu cam asa e consuma cam mult..
insa un carb de oltcit bine reglat si un motor bun poate sa consume si sub 10 in oras
|
|
|
04-01-08, 12:06
|
#14
|
Stage 3
Join Date: Jan 2008
Posts: 108
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
man inca o chestie cum e tabla depe el...? ca am vazut cateva ruginite...dar vecinu meu de la 3 are o mandretze de oltcit cu tot cu paguri cu dume deastea pe el..dar sa stii ca arata fain
|
|
|
04-01-08, 12:08
|
#15
|
|
Oltcit Driver
 Stage 5
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,185
Member of: [NoSpeedLimit Romania Club] [Oltcit] [VW]
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Quote:
Originally Posted by alexx_1989
man inca o chestie cum e tabla depe el...? ca am vazut cateva ruginite...dar vecinu meu de la 3 are o mandretze de oltcit cu tot cu paguri cu dume deastea pe el..dar sa stii ca arata fain
|
majoritatea incep sa rugineasca la aripile din spate..da daca bagi ulei prin praguri si aripi nu are treaba ..
|
|
|
|
|