Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Oltcit (https://forum.4tuning.ro/321-discutii-oltcit.html)
-   -   Discutii diverse cu si despre Oltcit (https://forum.4tuning.ro/321-discutii-oltcit/61682-discutii-diverse-oltcit.html)

serady 10-12-07 21:38

respecte
 
va salut pe toti cei care vad in oltcit nu doar o masina ci o pasiune ,intradevar nu conteaza cati bani bagi in masini conteaza ca ai pus mana si sufletul in ceea ce incerci sa faci.povestea mea:am avut 4 oltcit uri fiecare mai bun sau mai rau dar nu m am lasat influentat de altii ci am mers mai departe,chiar lunile astea am vrut sa mi cumpar un oltcit dar un accident ma impiedicat sa mai muncesc sa mai conduc ...darrr in viitor sper sa reusesc sa mi cumpar unul.imi place tuningul dar cel cu gust mai mult tuning motor si celalalte ce tine de tinuta de drum ,directie ,frane.. chir imi doresc sa colaborez cu voi,in viata totul se invata.
oltcit 4ever

FuriaOarba 11-12-07 07:53

Re: respecte
 
Respect Draga Omule Si In Numele Tuturor Oltcit-istilor Iti Multumim K Imparti Si Tu Aceasi Pasiune!succes!servus

Radu.Dobromirescu 14-12-07 08:38

Re: respecte
 
Quote:

Originally Posted by FuriaOarba (Post 1240894)
Respect Draga Omule Si In Numele Tuturor Oltcit-istilor Iti Multumim K Imparti Si Tu Aceasi Pasiune!succes!servus

BINE ZIS 8) :lol:

FuriaOarba 02-01-08 13:46

Discutii diverse cu si despre Oltcit
 
scuzam de off,da chiar nu stiu pe unde sa postez intrebarea:de la ce sunt oglizile pe kre le-a avut xxs(dak le-a mai lasat noul posesor)?scz ink o data.servus

Laure2fast 02-01-08 15:11

Re: Cel mai tare oltcit, partea II (centralizarea masinilor, 25.11.2007)
 
Quote:

Originally Posted by FuriaOarba (Post 1271159)
pai si?haideti sa facem asha si ma ocup eu de facutu calendarelor,k am tipografie aproape de mine:D!

din cate imi aduc aminte xxs avea oglinzi de bmw ursuletz..dealea am si io

aleyx_oltcit 02-01-08 19:42

Re: Cel mai tare oltcit, partea II (centralizarea masinilor, 25.11.2007)
 
mey bajety...nustyu cum sa deschid un nou threat dasta sau un subiect nou,,,,am un oltcit si 30 mil....merita sai bag in el...

Guwy 02-01-08 19:48

Re: Cel mai tare oltcit, partea II (centralizarea masinilor, 25.11.2007)
 
Daca iti place masina merita .

gbry_el_05-RSG 03-01-08 11:32

Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
 
deja i-am bagat si nici nu m-am gandit...asta e. e masina mea si ma reprezinta. deja ma intreaba pustani daca e de vanzare.... dupa un calcul asa...superficial am ajuns la modesta suna de 28 de mil... io sa fiu sanatos...ca boala a venit singura!:twisted: :twisted: :lol:

aleyx_oltcit 04-01-08 10:29

Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
 
da ma intereseaza o prima chestye...cat ia sa o convertesc la roata pe 4 prezoane?

alexx_1989 04-01-08 11:30

Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
 
nu le am eu cu oltciturile dar sa stitzi cami plac la interior au 10 de la mine din pacate am auzit ca nu sunt chiar asa de stralucite pe cat credeam eu...

Laure2fast 04-01-08 11:55

Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
 
Quote:

Originally Posted by alexx_1989 (Post 1274061)
nu le am eu cu oltciturile dar sa stitzi cami plac la interior au 10 de la mine din pacate am auzit ca nu sunt chiar asa de stralucite pe cat credeam eu...

adica cum nu sunt asa stralucite?in ce sens?

alexx_1989 04-01-08 11:59

Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
 
pai cik au probleme serioase la sistemul de ventilatzie baga foarte multa caldura in interior...shi nah au un consum cam ridicat...dar subliniez..doar la oltciturile forjate nu la cele in stare ok

Laure2fast 04-01-08 12:03

Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
 
adevaru e ca iarna baga destula caldura..insa vara daca merg parghiile de la aeroertma nu e problema..in legatura cu consumu cam asa e consuma cam mult..
insa un carb de oltcit bine reglat si un motor bun poate sa consume si sub 10 in oras

alexx_1989 04-01-08 12:06

Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
 
man inca o chestie cum e tabla depe el...? ca am vazut cateva ruginite...dar vecinu meu de la 3 are o mandretze de oltcit cu tot cu paguri cu dume deastea pe el..dar sa stii ca arata fain

Laure2fast 04-01-08 12:08

Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
 
Quote:

Originally Posted by alexx_1989 (Post 1274118)
man inca o chestie cum e tabla depe el...? ca am vazut cateva ruginite...dar vecinu meu de la 3 are o mandretze de oltcit cu tot cu paguri cu dume deastea pe el..dar sa stii ca arata fain

majoritatea incep sa rugineasca la aripile din spate..da daca bagi ulei prin praguri si aripi nu are treaba ..


All times are GMT +2. The time now is 02:15.

- Copyright 2026 4Tuning