Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 16-06-08, 15:07   #1
jipy_4u
Oltcit Driver

Stage 3
 
jipy_4u's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 158
Member of:
[Oltcit]
[Opel]
Default help :|

un prieten si-a luat o camera canon dc 201 si a filmat un majorat cu ea...( camera e cu mini dvd) el zice ca a avut un cd cu un soft pt ea..dar l-a pierdut...asa faza e in felu urmator...a facut poze filmulete ..bla bla...p camera poate vedea ce s-a facut..cnd baga mini dvd-ul in pc arata ca minidvd-ul este gol ...

sa fie din cauza ca nu are softul ?

stie cineva d unde pot cazi softul pt camera mai sus mentionata ???
multumesc anticipat
__________________
OLTCIT
-----------------------------
jipy_4u is offline  
Old 16-06-08, 15:11   #2
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: help :|

Pai soft-ul trebuie sa fie pe site-ul de la Canon, oricum depinde si in ce format inregistreaza camera pe DVD ...parerea mea e ca are ceva camera, cine stie mai bine sa ma corecteze
EaGle is offline  
Old 16-06-08, 15:13   #3
jipy_4u
Oltcit Driver

Stage 3
 
jipy_4u's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 158
Member of:
[Oltcit]
[Opel]
Default Re: help :|

Quote:
Originally Posted by EaGle View Post
Pai soft-ul trebuie sa fie pe site-ul de la Canon, oricum depinde si in ce format inregistreaza camera pe DVD ...parerea mea e ca are ceva camera, cine stie mai bine sa ma corecteze
camera e cat d cat noua( vreo 2 luni)..cnd a luat-o a putut sa scoata pozele acum pauza


p siteul d la canon este un update al softului
jipy_4u is offline  
Old 23-06-08, 01:01   #4
mitza mtb
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,849
Member of:
[4Rally]
Default Re: help :|

Spunei sa caute softul pe net...pe google....poate gaseste
mitza mtb is offline  
Old 23-06-08, 19:26   #5
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: help :|

Sau sa mearga la cineva care are camera cu mini-dvd , sa vada daca e de la soft , camera sau dvd sau altceva
shantzu is offline  
Old 23-06-08, 19:27   #6
jipy_4u
Oltcit Driver

Stage 3
 
jipy_4u's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 158
Member of:
[Oltcit]
[Opel]
Default Re: help :|

Quote:
Originally Posted by mitza mtb View Post
Spunei sa caute softul pe net...pe google....poate gaseste
am gasit decat un update
jipy_4u is offline  
Old 30-06-08, 00:42   #7
cipoNCE
Dacia Driver

Stage 4
 
cipoNCE's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 281
Member of:
[DACIA]
Default Re: help :|

si eu am fost patit asa cu o camera... am filmat cu ea totul bine si ok, ma uitam la televizor direct de pe camera insa cand sa bag minidvd`ul in rom pe calculator surpriza... zicea ca e gol.
ce am facut? am fost la un studio media si a dat play la camera conectata la tv si de pe tv a conectat direct la calculator si a salvat tot, apoi a copiat totul pe un dvd normal. ma rog nu ma pricep in domeniul asta, spun cam in mare si pe inteles ce a facut
cateva luni mai tarziu am avut nevoie iar de acea camera sa filmez si am cumparat tot acelasi tip de minidvd`uri.
le`am bagat in calculator si mi le`a citit, diferenta e ca le`am pus in dvd`writer, la vremea aceea nu aveam. si minidvd`urile sunt rw din cate am vazut, probabil din cauza asta nu mi le citea pe dvd`rom.
incearca sa le pui intr`un dvd`writer vezi daca ti le citeste
cipoNCE is offline  
Old 01-07-08, 12:07   #8
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: help :|

Problema este copilaresc de simpla....ar trebui sa scrie si in MANUAL,care-i FREE pe site-ul lor ..... si anume : INCHEIE discul(din meniul camerei) si vei vedea pe orice dvd-player fisierele....pana nu-l inchei,nu vei putea viziona nimic pe calculator. Nu cred ca ai nevoie sa-ti explic mai detaliat ce se intampla acolo, esentialul asta e.
Succes,
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline  
Old 02-07-08, 12:11   #9
cipoNCE
Dacia Driver

Stage 4
 
cipoNCE's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 281
Member of:
[DACIA]
Default Re: help :|

problema este ca la minidvd`urile rw care le`am fost cumparat cel putin nu se putea da finalize, probabil din cauza ca este rw
bagat intr`un dvd`rw pe calculator se poate citi, inclusiv sa`l copii pe calculator
cipoNCE is offline  
Old 02-07-08, 13:09   #10
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: help :|

Daca discul respectiv este acceptat de camera ca format compatibil,aceasta e capabila sa-l si incheie. NU TOATE camerele pe suport dvd sunt identice ! lasa opinia pe post de parere nu de teorie.Deci IN CAZUL TAU -"...bagat intr`un dvd`rw pe calculator se poate citi, inclusiv ..." si nu la modul general,asa cum se subantelege.
Si aproppos...incearca sa folosesti cratima unde este cratima si apostrof la locul lui...nu in ultimul rand,chiar daca generatia ta nu-i in stare sa ia un examen de bacalaureat si 90% au copiat sau au folosit hands-free,tot ar trebui sa stii a exprima asta > "inclusiv sa`l copii pe calculator " in limba romana ...acolo urma un verb NU un substantiv....si anume a copia in forma sa - copiezi !
lascarica is offline  
Old 02-07-08, 18:58   #11
cipoNCE
Dacia Driver

Stage 4
 
cipoNCE's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 281
Member of:
[DACIA]
Default Re: help :|

Quote:
Originally Posted by lascarica View Post
Daca discul respectiv este acceptat de camera ca format compatibil,aceasta e capabila sa-l si incheie. NU TOATE camerele pe suport dvd sunt identice ! lasa opinia pe post de parere nu de teorie.Deci IN CAZUL TAU -"...bagat intr`un dvd`rw pe calculator se poate citi, inclusiv ..." si nu la modul general,asa cum se subantelege.
Si aproppos...incearca sa folosesti cratima unde este cratima si apostrof la locul lui...nu in ultimul rand,chiar daca generatia ta nu-i in stare sa ia un examen de bacalaureat si 90% au copiat sau au folosit hands-free,tot ar trebui sa stii a exprima asta > "inclusiv sa`l copii pe calculator " in limba romana ...acolo urma un verb NU un substantiv....si anume a copia in forma sa - copiezi !
ms de info.
legat de partea cu gramatica, am expus problema mea, nu o teorie generala despre camere si presupun ca isi dau seama majoritatea de aici, mai putin expertii in gramatica daca e sa o luam asa si ne apucam la cautat fiecare greseala
` in loc de - pun din obisnuinta, ma asteptam sa fiu atentionat pana la urma, in rest presupun ca scriu cat se poate de normal fata de cum se vorbeste, inclusiv "yo" in general pe net: k in loc de ca j in loc de sh, etc etc etc... pana acum nimeni nu a plans.
si greseli in vorbire face oricine. daca e sa o tinem in ritmul asta, trebuie sa stam si sa analizam textul jumatate de ora inainte sa postam, sa vedem daca am pus verbul la modul imperfect, gerunziu, imperativ, viitor, etc, inclusiv sa adresam intrebarile si afirmatiile corect in cazurile genitiv, dativ, acuzativ si nominativ sa nu cumva sa fim atentionati pentru limbaj si litere in plus sau minus
Si apropos... in cazul in care nu stii, la bac se da numai literatura. daca stii cate ceva despre operele studiate in liceu, esti in tema cu subiectul de bac si poti forma o propozitie nu iti trebuie prea multa gramatica cat sa faci de un 5
eu unul am dat bacul anul trecut si am trecut de romana oral cu 9, iar scris cu 9.15. acum este problema mea, inclusiv a fiecaruia dintre cei au sustinut bacul cum au trecut de el: invatand, au copiat, hands-free, sms... asta o stiu numai ei, indiferent de ce zic altii.
acel defect este unul general in vorbire si il intalnesti in multe posturi daca stai sa le cauti, inclusiv in viata de zi cu zi si sunt sigur ca si tie ti-a scapat
gramatica am invatat destul la viata mea si pot sa tin oricand o lectie de gramatica cu tine.
una peste alta, era de ajuns pur si simplu o corectare, poate si o atentionare daca te deranjeaza asa tare, nu toate argumentele care iti trec pe moment prin cap cu referire si la generatiile de azi.
si uite asa ne abatem de la subiect dintr-o chestie minora si se lasa ca de obicei cu jigniri cum se crede, asa cum ii sta omului in fire sa arate ca are dreptate, caci daca era din intentie se lasa cu alte vorbe si mai grele...
sper sa nu mai fie cazul corectarilor cu asemenea argumente pentru o chestie minora, pur si simplu sa sari cu toporul la gatul omului ca nu a pus un verb la modul corect.
este de apreciat ce faceti voi, corectand pe ceilalti, insa in cazurile de genul nu este chiar asa de apreciat.
postul probabil va fi sters, probabil ca nu, important e sa stii mai intai ce am avut de zis si daca se poate sa revenim la subiect.
bafta in continuare.
cipoNCE is offline  
Old 02-07-08, 19:32   #12
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: help :|

Esti foarte sigur pe afirmatia asta a ta : "gramatica am invatat destul la viata mea si pot sa tin oricand o lectie de gramatica cu tine." ? ...daca da, facem si un pariu si chemam un juriu compus din oameni ce au "multe cuvinte" de spus pe tema asta....apoi verificam daca este sau nu este asa cum spui...putem face chiar si la distanta daca nu ai drum in bucuresti...facem pe cronometru,sa nu ramana timp pentru .."studiu"...Cinci secunde pentru fiecare rand scris din cadrul testului online,ti se pare ok?...si camera web ultrawide pusa in spatele fiecaruia dintre noi ,sa nu existe posibilitatea de a trisa....aproppos...spui ca esti BUN insa in acelasi timp arati un vocabular foarte sarac...ai folosit deranjant de des cativa termeni mai sus (tare as vrea sa vad ca realizezi care sunt aceia ).
In plus..." sa sari cu toporul la gatul omului ca nu a pus un verb la modul corect."...doar ti-am atras atentia,nu aveam toporul la mine...insa ma socheaza ca nici macar acum, NU ESTI constient de ceea ce ai gresit ,in ciuda faptului ca ti-am explicat CLAR.."profesore"...-NU era nicidecum vorba despre "modul" verbului......ci despre inlocuirea intr-o fraza,a unui VERB cu un SUBSTANTIV !!!

PS: Am incheiat aici discutia offtopic.Daca vrei dreptul la replica,il ai folosindu-te de private message.
lascarica is offline  
Old 03-07-08, 20:01   #13
jipy_4u
Oltcit Driver

Stage 3
 
jipy_4u's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 158
Member of:
[Oltcit]
[Opel]
Default Re: help :|

gata am reusit sa scot pozele dp camera...ms oricum
jipy_4u is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -