Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 12-03-08, 15:33   #1
alexcump

Stage 5
 
alexcump's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 605
Member of:
[Hyundai]
Default Tot ce tine despre chitara

Buna ziua
M-am gandit ca poate pe acest forum mai sunt oameni care canta la acest minunat instrument. Eu sunt incepator cant din iarna si sincer m-am indragostit de o chitra acustica de la HORA Reghin facut in 2005 si am corzi d'addrio.
Acum orice sugestie un site cu taburi sau lecti tot ce se poate despre chitara (trick-uri) sau poate aveti filmutele cu voi la chitara
Respect
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P1010039.JPG
Views:	166
Size:	4.72 MB
ID:	479327  
alexcump is offline  
Old 12-03-08, 15:41   #2
andy_x3m

Stage 5
 
andy_x3m's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 356
Default Re: Tot ce tine despre chitara

hmm doble six, mishto. greu de acordat, dar suna pe masura. succese
andy_x3m is offline  
Old 12-03-08, 19:49   #3
alexcump

Stage 5
 
alexcump's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 605
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Tot ce tine despre chitara

Nu am scos 6 corzi si acum am doar 6 corzi fiindca era foarte greu de cantat la ea..u nu canti?
alexcump is offline  
Old 19-03-08, 14:22   #4
andy_x3m

Stage 5
 
andy_x3m's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 356
Default Re: Tot ce tine despre chitara

am cantat.
nu am mai pus mana pe zdranga de ani
andy_x3m is offline  
Old 20-03-08, 06:25   #5
AdiNX

Stage 5
 
AdiNX's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,058
Default Re: Tot ce tine despre chitara

detin un Ibanez GRG170DX de aproximativ un an. inca nu am strans banii pt un amplificator, dar cant pe pc prin Guitar Rig 3 si suna foarte bine.
finisajul este exact ca in poza de mai jos, Black Night

acum folosesc corzi GHS Sub Zero, tratate criogenic si placate cu nichel

informatii suplimentare: http://www.ibanez.com/eg/guitar.aspx?m=GRG170DX
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	GRG170DXBKN.jpg
Views:	70
Size:	53.9 KB
ID:	488815  
AdiNX is offline  
Old 22-03-08, 20:52   #6
alexcump

Stage 5
 
alexcump's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 605
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Tot ce tine despre chitara

super frumoasa dar mai am pana la stagiul de o astfel e chitara...acum vreau a cant pe a mea cum trebe

Ajuta-ma cu niste piese pentru incepatori
alexcump is offline  
Old 22-03-08, 23:55   #7
AdiNX

Stage 5
 
AdiNX's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,058
Default Re: Tot ce tine despre chitara

pe 911tabs.com gasesti tabulatura cam la orice melodie.
RGC.ro este o comunitate a chitaristilor romani. au si forum la forums.rgc.ro unde poti pune intrebari unor chitaristi cu experienta.
propun sa intri pe forumul RGC la sectiunea pentru incepatori, si sa alegi de acolo melodii pt incepatori
AdiNX is offline  
Old 23-03-08, 19:17   #8
alexcump

Stage 5
 
alexcump's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 605
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Tot ce tine despre chitara

ms imi este de ajutor
alexcump is offline  
- Copyright 2026 4Tuning -