Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 26-10-07, 20:48   #31
DolusD

Stage 5
 
DolusD's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 870
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
[MERCEDES]
Default Re: Adresa de mail sparta

Quote:
Originally Posted by Khalis View Post
heh... nu ca fac reclama.... dar nu e muuult mai bine de cei care au Linux? ..... fara virushi, fara troieni (sau, ma rog, mult mai putzini).... perfect pentru stat pe net, vazut filme... chestii ushurele..... iar pentru jocuri Windows fara acces la net.... easy as that
lolz ! pai pe linux te hackeaza mult mai repede decat pe win pt k o sa ai deschis ssh 22 (in cele mai multe versiuni de linux) si totzi copii prosti de pe mirc scaneaza pe ssh 22 , deci ??? sunt virusi pe linux care fac foarte multe pagube , spy cu sendmail la greu si alte chestii ,si in plus e fff greu linuxul , dak nu crezi instaleazal in pc si stai 2 sapt numai cu linuxu si sa-mi spui pe urma ce parere ai (nu sunt impotriva linuxului pt k yo folosesc linuxu 90% , restu 10% e pt windows) ! bafta !
DolusD is offline  
Old 26-10-07, 23:52   #32
Khalis
Competitor CNCA

Stage 5
 
Khalis's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 933
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Adresa de mail sparta

shtiu ca sunt chestii legate de linux care sunt mai greu de digerat... dar... recomandam Linux pentru ca-l shi folosesc.... Fedora Core pre-8... ...
Khalis is offline  
Old 27-10-07, 04:05   #33
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Adresa de mail sparta

Quote:
Originally Posted by DolusD View Post
lolz ! pai pe linux te hackeaza mult mai repede decat pe win pt k o sa ai deschis ssh 22 (in cele mai multe versiuni de linux) si totzi copii prosti de pe mirc scaneaza pe ssh 22 , deci ??? sunt virusi pe linux care fac foarte multe pagube , spy cu sendmail la greu si alte chestii ,si in plus e fff greu linuxul , dak nu crezi instaleazal in pc si stai 2 sapt numai cu linuxu si sa-mi spui pe urma ce parere ai (nu sunt impotriva linuxului pt k yo folosesc linuxu 90% , restu 10% e pt windows) ! bafta !
Daca esti admin si folosesti un Linux cu firewall facut de tine foarte bine, nu te hack-uieste nimeni.
Trust me, am lucrat pe linux 3 ani incontinuu, m-am ocupat de multe lucruri cu el, iar vecinul meu de la 1 care m-a invatat ce si cum sa fac, nu reusea sa imi faca nimic.

Linuxul foloseste mai putine resurse, are un nivel de securitate mai ridicat decat windowsul.
Mustang is offline  
Old 27-10-07, 19:40   #34
DolusD

Stage 5
 
DolusD's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 870
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
[MERCEDES]
Default Re: Adresa de mail sparta

intradevar are un nivel de securitate mai ridicat ,dar tre sa stii linux bine sa nu te arda nimeni ,si exploiturile apar pe zi ce trece , dak nu te prinde pe ssh 22 cu scanneru ai cele mai mari sanse sa te arda cu scanner de apache (astea sunt cele mai frecvente cazuri ) si sa-ti deschida un port pe ssh cu un root kit sau sa pun direct exploit si sa se rooteze (in caz k nu ai root de 2007 pt k nu a aparaut un exploit de 2007 care sa mearga ) ! e valabil pt cei care nu stiu linux bine !
DolusD is offline  
Old 30-10-07, 10:47   #35
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Adresa de mail sparta

I don't give a damn ...
Eu stiu sa imi fac setarile.
La inceput nu stiam si am fost invatat ... Asta ar fi foarte bine pentru toata lumea. Sa invete linuxul inainte sa se arunce in el.
Mustang is offline  
Old 31-10-07, 00:13   #36
CataNOS

Stage 5
 
CataNOS's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 1,376
Default Re: Adresa de mail sparta

mke, zi-mi te rog daca ai intrat pe un site suspect si daca ai idee care e ala, zi-mi-l. De obicei e ceva de genul geocities.com/blablabla.


P.S. am vazut ca se vorbea mai sus de criptare pe 512b ) unde ati vazut voi asa ceva?
CataNOS is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -