Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 09-07-17, 10:54   #1
zombie667
 
Join Date: Jul 2017
Posts: 0
Default Calatorie traseu lunk Kia Picanto

Salutari!

Sunt nou pe forum, asadar rog ca in cazul in care am gresit deschiderea thread-ului, sa imi fie mutat unde ar fi trebuit deschis.

In August vreau sa fac un drum din Italia (Milano) in Romania (Ploiesti), cu masina. Am o Kia Picanto (cu toate actele in regula, inmatriculata in Italia), cu 60 000 de km la bord. Are revizia facuta de doua luni, nu am probleme cu masina, insa marele meu semn de intrebare este autonomia masinii.

Rezervorul este de 35 de litri, si cred ca rezerva este destul de mare. Teama mea este sa nu fiu nevoit sa alimentezi de la unguri. Sper sa reusesc sa ajung cu un plin facut de la ultima statie peco din Slovenia, pana la prima din Romania. Totusi ma intrebam ce imi recomandati voi legat de drum.

Nu am o problema cu oboseala. Nu ar fi prima oara cand conduc multe ore in sir. In plus, suntem in doi si putem conduce cu schimbul. Nu am navigator si sper sa pot utiliza harti offline de pe google.

In acelasi timp, ma gandeam sa imi cumpar o canistra de metal de 5 l, pentru siguranta. Credeti ca am voie sa trec granita cu ea, mai ales la intoarcere? Am tot auzit ca zelosenia ungurilor iti poate da mare bataie de cap, chiar si pentru un lucru minor. Ce imi recomandati legat de drum, de granita, etc?

Multumesc!
zombie667 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -