Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 13-10-16, 23:29   #1
cocobelus

Stock
 
Join Date: Oct 2016
Posts: 2
Default Daca nu detin permis auto, pot face asigurarea pe numele meu?

Va salut !
Am si eu nevoie de ajutorul vostru!eu nu detin permis de conducere.am 27 de ani. Sa speram ca i primavara care urmeaza o sa am ambitie...
Eu vreau sa imi cumpar o auto uzata. Vreau sa o inmatriculez pe numele meu.se poate sa i fac asigurare pe numele meu eu neavand permis ? Adica este obligatoriu ca adigurarea sa coincida cu numele din talon nu ? Si daca se poate asigura pe numele meu ,eu fara permis,cei care o conduc au vreo problema daca nu este asig pe numele lor?
Va multumesc si care ai timp,lamureste ma si pe mine !
cocobelus is offline   Reply With Quote
Old 29-11-16, 15:26   #2
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: Daca nu detin permis auto, pot face asigurarea pe numele meu?

Quote:
Originally Posted by cocobelus View Post
Va salut !
Am si eu nevoie de ajutorul vostru!eu nu detin permis de conducere.am 27 de ani. Sa speram ca i primavara care urmeaza o sa am ambitie...
Eu vreau sa imi cumpar o auto uzata. Vreau sa o inmatriculez pe numele meu.se poate sa i fac asigurare pe numele meu eu neavand permis ? Adica este obligatoriu ca adigurarea sa coincida cu numele din talon nu ? Si daca se poate asigura pe numele meu ,eu fara permis,cei care o conduc au vreo problema daca nu este asig pe numele lor?
Va multumesc si care ai timp,lamureste ma si pe mine !
salut, poti face asigurare linistit, singura problema va fi costul asigurarii avand in vedere lipsa istoricului tau auto. Nu au probleme cei care o conduc, deocamdata in Romania nu se asigura persoana ci autoturismul
__________________

My name is Beu...BomBeu!
bmwm5 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -