Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 20-06-14, 23:31   #1
v.andrei
 
Join Date: Jun 2014
Posts: 0
Default Preferinte autoturisme de lux

Salutare. Sunt nou pe aici si as vrea sa va rog ceva. Realizez o cercetare cu tema: Comportamentul consumatorului de autoturisme de lux. In sensul asta, am creat un chestionar pentru a intelege preferintele utilizatorilor acestor autoturisme, si as fi recunoscator daca mi-ati completa chestionarul care se gaseste aici http://www.isondaje.ro/sondaj/323592321/ . Nu dureaza mai mult de 2-3 minute. Am nevoie ca cei care il completeaza sa detina un autoturism marca BMW sau Mercedes. Multumesc anticipat tuturor.
v.andrei is offline   Reply With Quote
Old 30-06-14, 22:23   #2
strada

Stage 5
 
strada's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 639
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Preferinte autoturisme de lux

Quote:
Originally Posted by v.andrei View Post
Salutare. Sunt nou pe aici si as vrea sa va rog ceva. Realizez o cercetare cu tema: Comportamentul consumatorului de autoturisme de lux. In sensul asta, am creat un chestionar pentru a intelege preferintele utilizatorilor acestor autoturisme, si as fi recunoscator daca mi-ati completa chestionarul care se gaseste aici http://www.isondaje.ro/sondaj/323592321/ . Nu dureaza mai mult de 2-3 minute. Am nevoie ca cei care il completeaza sa detina un autoturism marca BMW sau Mercedes. Multumesc anticipat tuturor.
Vezi ca ai greseli de ortografie in chestionar.
strada is offline   Reply With Quote
Old 30-06-14, 22:29   #3
myk-e

Stage 5
 
myk-e's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 408
Default Re: Preferinte autoturisme de lux

Autoturismul nu se consuma. Se utilizeaza.
myk-e is offline   Reply With Quote
Old 30-06-14, 22:43   #4
v.andrei
 
Join Date: Jun 2014
Posts: 0
Default Re: Preferinte autoturisme de lux

Quote:
Originally Posted by strada View Post
Vezi ca ai greseli de ortografie in chestionar.
Intr`adevar am gasit cateva, insa imi este greu sa il mai editez la momentul asta pentru ca se dau peste cap unele chestii. Multumesc de atentionare
v.andrei is offline   Reply With Quote
Old 30-06-14, 22:56   #5
v.andrei
 
Join Date: Jun 2014
Posts: 0
Default Re: Preferinte autoturisme de lux

Quote:
Originally Posted by myk-e View Post
Autoturismul nu se consuma. Se utilizeaza.
In mod uzual, da. Insa avand in vedere scopul cercetarii, respectiv acela de a fi folosita la realizarea unei licente, s-a folosit un limbaj academic, care de altfel consider ca nu este gresit, daca privim autoturismul ca un PRODUS, care poate fi consumat la fel ca oricare altul. Seara frumoasa
v.andrei is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -