Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

View Poll Results: PRO SAU CONTRA BASESCU LA REFERENDUM?
PRO 136 78.16%
CONTRA 38 21.84%
Voters: 174. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 06-05-07, 23:58   #91
D O G

Stage 4
 
D O G's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 206
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Mergem la REFERENDUM!!! PRO sau CONTRA BASESCU?

Fara doar si poate PRO BASESCU....

Si nu in ultimul rand pentru jegurile alea din Parlament care pur si simplu ne sfideaza cu un tupeu greu de imaginat... si nu numai de aspectul cu suspendarea presedintelui ales de majoritatea dintre noi, ci si pentru faptul ca se cred de neclintit si pot sa faca ce vor din noi (ex: vexi TAXA SPECIALA DE PRIMA INMATRICULARE, IMPOZITE EXORBITANTE LA AUTOVEHICULE)....
__________________
I'm a dog, a red dog...
Just a little PITBULL...

D O G is offline  
Old 09-05-07, 09:26   #92
Magos

Stage 5
 
Magos's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,155
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[VW]
[Honda]
Default Re: Mergem la REFERENDUM!!! PRO sau CONTRA BASESCU?

Quote:
Originally Posted by xxdadixx View Post
Eu zic sa votam DA de la Dreptate si Adevar
vezi sa nu votezi "da" si la referendum... sa nu te incurci!
Magos is offline  
Old 09-05-07, 10:38   #93
katiusa
 
Join Date: May 2007
Posts: 0
Default Re: Mergem la REFERENDUM!!! PRO sau CONTRA BASESCU?

categoric DA...DA contra lui Basescu...pentru ca omul asta vrea sa faca din Romania o tara prezidentiala....ajungem de unde am plecat, numai ca nu se numeste comunism...
omul asta nu are cuvat....promite ceva, insa daca rezultatul e in defavoare lui se razgandeste...sa ne aducem aminte cum a fost cu cele 5 minute..iar acum promite ca daca nu iese l areferendum presedinte se retrage din politica?cu siguranta o sa se tina de promisiune asa cum s-a tinut si data trecuta si de 3 ani incoace....daca vreti ca Romania sa fie in continuare o tara democrata votati DA
katiusa is offline  
Old 09-05-07, 10:49   #94
Magos

Stage 5
 
Magos's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,155
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[VW]
[Honda]
Default Re: Mergem la REFERENDUM!!! PRO sau CONTRA BASESCU?

da pentru PRO Basescu...!
Magos is offline  
Old 09-05-07, 11:08   #95
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,203
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Mergem la REFERENDUM!!! PRO sau CONTRA BASESCU?

ca fapt divers basescu este in cluj astazi.
incepand cu ora 17.00 va fi in piata pacii, piata lucian blaga .
DACIA-Wrc is offline  
Old 09-05-07, 12:16   #96
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Mergem la REFERENDUM!!! PRO sau CONTRA BASESCU?

Quote:
Originally Posted by katiusa View Post
categoric DA...DA contra lui Basescu...pentru ca omul asta vrea sa faca din Romania o tara prezidentiala....ajungem de unde am plecat, numai ca nu se numeste comunism...
omul asta nu are cuvat....promite ceva, insa daca rezultatul e in defavoare lui se razgandeste...sa ne aducem aminte cum a fost cu cele 5 minute..iar acum promite ca daca nu iese l areferendum presedinte se retrage din politica?cu siguranta o sa se tina de promisiune asa cum s-a tinut si data trecuta si de 3 ani incoace....daca vreti ca Romania sa fie in continuare o tara democrata votati DA

omul care ar lasa totul de izbeliste in tara ... ar fi prost
foarte bine ca nu s-a tinut de cuvant cu demisia in 5 minute )
Mustang is offline  
Old 09-05-07, 15:55   #97
BASU

Stage 5
 
BASU's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,503
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Thumbs up Re: Mergem la REFERENDUM!!! PRO sau CONTRA BASESCU?

Quote:
Originally Posted by katiusa View Post
categoric DA...DA contra lui Basescu...pentru ca omul asta vrea sa faca din Romania o tara prezidentiala....ajungem de unde am plecat, numai ca nu se numeste comunism...
omul asta nu are cuvat....promite ceva, insa daca rezultatul e in defavoare lui se razgandeste...sa ne aducem aminte cum a fost cu cele 5 minute..iar acum promite ca daca nu iese l areferendum presedinte se retrage din politica?cu siguranta o sa se tina de promisiune asa cum s-a tinut si data trecuta si de 3 ani incoace....daca vreti ca Romania sa fie in continuare o tara democrata votati DA
primul tau post pe forumul asta chiar aici?... anti..

de ce se leaga toata lumea de cele 5minute

"Am spus ca voi demisiona in cazul in care voi fi suspendat. Am sperat ca acest lucru va antrena o competitie cinstita intre liderii partidelor si ca va declansa alegeri anticipate pentru Parlament. Reactiile ulterioare m-au convins nu numai ca nu au de gand sa accepte anticipatele, ba chiar asteptau cu nerabdare demisia mea, ca sa-mi ia dreptul de a candida. Suspendarea era doar un punct din programul de eliminare a mea din competitia politica. Un gest al meu de fairplay, cum ar fi fost demisia, nu ar fi primit un raspuns similar de la majoritatea anti-prezidentiala.

In aceste conditii, consider ca participarea mea la referendum este cea mai buna solutie pentru Romania in momentul de fata.

Stiu ca anuntul meu a generat pentru unii regrete, pentru altii dezamagire, iar pentru cei care doresc eliminarea mea din viata politica, un mare necaz.

Ne vedem la vot!"

Traian Basescu
__________________
'06 Skoda Octavia 2 vRS 2.0TFSI 250CP++ >ex '04 Renault Megane Sedan 1.9DCI Privilege >ex '04 Smart Fortwo 0.7 Turbo
'02 Renault Laguna 2 GrandTour 1.9dCi >ex '79 Dacia 1300 Old School
'99 Daewoo Nubira 1 1.6 16v Automata + GPL >ex '12 First Bike Curier >ex '10 Moto Bike 48cc
BASU is offline  
Old 09-05-07, 16:37   #98
fuzzy
Dacia Driver

Stage 5
 
fuzzy's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 786
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Mergem la REFERENDUM!!! PRO sau CONTRA BASESCU?

PRO Base!!!! are votul meu sa ne conduca in continuare...
fuzzy is offline  
Old 09-05-07, 19:15   #99
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: Mergem la REFERENDUM!!! PRO sau CONTRA BASESCU?

Quote:
Originally Posted by BASU View Post
primul tau post pe forumul asta chiar aici?... anti..

de ce se leaga toata lumea de cele 5minute

"Am spus ca voi demisiona in cazul in care voi fi suspendat. Am sperat ca acest lucru va antrena o competitie cinstita intre liderii partidelor si ca va declansa alegeri anticipate pentru Parlament. Reactiile ulterioare m-au convins nu numai ca nu au de gand sa accepte anticipatele, ba chiar asteptau cu nerabdare demisia mea, ca sa-mi ia dreptul de a candida. Suspendarea era doar un punct din programul de eliminare a mea din competitia politica. Un gest al meu de fairplay, cum ar fi fost demisia, nu ar fi primit un raspuns similar de la majoritatea anti-prezidentiala.

In aceste conditii, consider ca participarea mea la referendum este cea mai buna solutie pentru Romania in momentul de fata.

Stiu ca anuntul meu a generat pentru unii regrete, pentru altii dezamagire, iar pentru cei care doresc eliminarea mea din viata politica, un mare necaz.

Ne vedem la vot!"

Traian Basescu
bla, bla, bla....nu a avut tupeu sa demisoneze
dogy_10 is offline  
Old 09-05-07, 23:06   #100
Sphynx

Stage 3
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 116
Default Re: Mergem la REFERENDUM!!! PRO sau CONTRA BASESCU?

Pro Basescu...
Sphynx is offline  
Old 10-05-07, 00:50   #101
Kane

Stage 4
 
Kane's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 184
Default Re: Mergem la REFERENDUM!!! PRO sau CONTRA BASESCU?

Mi se rupe. Sunt niste lichele toti... Hotu striga hotu... ce cinstit e Basescu asta si fica'sa o mare afacerista de are casa de 2 milioane de euro...

Doar cand or sa moara toti fostii securisti si or sa vina tinerii din urma de-abia atunci se va putea face ceva in tara asta. Astia sunt ca si cainii care stau in fata macelariei. Au mancat toata carnea macra dar vor sa roada si ultimul os. Numai cu un sut in cur pleaca de-acolo.

Basescu e disperat acum sa nu il dea jos pt ca stie ca vor astia sa-l bage pt dosarul Flota (pe drept). Peste 8 luni se fac 10 ani si nu mai au ce sa ii faca... de aia se duce la capsunarii din Spania (care in loc sa-l injure ca au trebuit sa plece departe de casa ca sa-si castige traiul din cauza tuturor celor care sunt in politica si nu le ofera nici o conditie il aplaudau).

Asta e Romania... un popor cu mentalitate de turma de oi care-si merita soarta.

Last edited by Kane; 10-05-07 at 00:52.
Kane is offline  
Old 10-05-07, 01:06   #102
bezz

Stage 5
 
bezz's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 869
Default Re: Mergem la REFERENDUM!!! PRO sau CONTRA BASESCU?

contra hotilor si a mincinosilor, deci contra intregii clase politice actuale (inclusiv basescu)

i se falfaie de dosarul flota marinarului, l-a facut pierdut de mult, la fel ca orice referire la persoana lui in arhivele secu etc...
il doare ca pierde ciolanul, privilegiile, puterea ...
cu ce ochi curati se uita ieri drept la jurnalisti si spunea ca nu a promovat contracte cu x y z (mi-e sila de nume) dar tocmai cu y a facut tranzactii cu terenuri ... culmea! sub pretul pietei! ce filantrop

sa-l vad pe basescu in postura din banner-ele voastre, e de 100x mai penibil decat afisele electorale pentru moldoveni cu Nea Nelu' "un presedinte cinstit" (si curat la lenjerie)...

nu vom iesi niciodata din mocirla si regret ca l-am votat acum 3 ani pe basescu...daca stateam acasa si iesea psd-ul eram in aceeasi mocirla.

ps dar pierdeam 2 ani de teatru absurd-dramatic de prima clasa, ca cinicii aia din psd nu ne ofereau asa un spectacol, ei erau mult mai eficienti la japca.
__________________
Loud&Proud member of SQNLL Team
Music is my PASSION and CITROEN my LOVE



Last edited by bezz; 10-05-07 at 01:09.
bezz is offline  
Old 10-05-07, 13:10   #103
PYT

Stage 5
 
PYT's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,056
Default Re: Mergem la REFERENDUM!!! PRO sau CONTRA BASESCU?

Quote:
Originally Posted by katiusa View Post
vrea sa faca din Romania o tara prezidentiala
nici nu stiu cu ce sa incep... poate cel mai bine ar fi sa ne explici ce inseamna pt tine "tara prezidentiala"? si cum se bate ea cap in cap cu democratia? dar in momentul asta ce avem, monarhie?

Quote:
Originally Posted by Kane View Post
Doar cand or sa moara toti fostii securisti si or sa vina tinerii din urma de-abia atunci se va putea face ceva in tara asta.
care tineri, cumva cei care s-au scolit si ei alaturi de lichelele batrane si care vor face la fel odata ajunsi la putere? crezi k o sa ii mai intereseze pe ei binele po****tiei atunci cand vor prinde gustul banilor... si poate ne explici si tu ce treaba are fiica-sa cu faptul k base e sau nu cinstit? acum toti oamenii de afaceri sunt murdari?

Quote:
Originally Posted by bezz View Post
nu vom iesi niciodata din mocirla si regret ca l-am votat acum 3 ani pe basescu...daca stateam acasa si iesea psd-ul eram in aceeasi mocirla.
prima parte e inca, din pacate, o realitate... dar tu chiar crezi k daca venea bombonel era la fel?
__________________
va dorim FELICITARI!
PYT is offline  
Old 10-05-07, 20:30   #104
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Thumbs up Re: Mergem la REFERENDUM!!! PRO sau CONTRA BASESCU?

Eu cred ca majoritatea care sunt pro aici primesc bani de buzunar de la parinti si nu stiu ce inseamna macar sa incerci sa faci ceva in gunoiul asta de tara
Sa zicem ca iasa ok Basescu, prima data trebuie sa-si regleze conturile, iar circuri, scandaluri si tiganii. Ultimii la care o sa se gandeasca o sa fiti voi astia care il sustineti.
xxdadixx is offline  
Old 10-05-07, 20:41   #105
nutzuXXL

Stage 5
 
nutzuXXL's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,097
Member of:
[VW]
[SEAT]
Wink Re: Mergem la REFERENDUM!!! PRO sau CONTRA BASESCU?

Quote:
Originally Posted by xxdadixx View Post
Eu cred ca majoritatea care sunt pro aici primesc bani de buzunar de la parinti si nu stiu ce inseamna macar sa incerci sa faci ceva in gunoiul asta de tara
Sa zicem ca iasa ok Basescu, prima data trebuie sa-si regleze conturile, iar circuri, scandaluri si tiganii. Ultimii la care o sa se gandeasca o sa fiti voi astia care il sustineti.

ai mare dreptate . reespect .
shi nu-l mai laudati atat pe base k n-a facut nici un *** pt tara asta ! mai tare ne-a tras in jos . mai documentati-va shi vou ( daca nu vedeti treaba asta ) . sau il votati k e "presedinte jucator" cine pl mea se crede ? ceausescu ? face ce stie el mai bn " circ"
nutzuXXL is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -