Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 15-04-07, 20:46   #61
vladimir_VLM

Stage 3
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 129
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

Quote:
Originally Posted by RA_2fast4u View Post
ahahaha =)) ) foarte tare desi foarte adevarat si trist in acelasi timp :/


any way stiti care e adavarul mai baieti... eu am 18 ani... vreau club... vreau iesit in orash.. vreau toale.. vreau telefon.. vreau distractie.. vreau mersuri pe la cabane si chestii.. trebuie intretinute fustitele cat de cat... trebuie sa ma ocup si de scoala.. .de unde mai atata belsug si sa muncesti? a problema cea mare e ca vreau si masina ca ma dispera sa ma plim cu masinile parintilor a am uitat de banii de titei... in iarna eram foarte hotarat, ma duc la munca si imi fac bani... am vb cu cineva (de aicea de pe forum la care ii multumesc ca mi-a oferit postul desi nu m-am dus nici odata ) ) si eram hotarat sa ma duk.. era vacanta de iarna... bun ... hotaram noi ziua cand sa ma duc, dar cu o zi inainte ma suna un prieten "baaa hai ca mergem maine cu placile pe la munte" cum sa refuzi asa ceva? bun sun omu il aman ii zic ca ma duk in urmatoarea zi.. bun... in seara de dinainte ma suna cineva.. bah hai ca avem o miscare nus ce.. ma duc cu gandu sa stau putin.. ajung la ora 4-5 acasa la 8 8 imi suna ceasu... tzeapa ca nu m-am putut trezi.. asa ca am stat si am analizat... nu poti domle nu poti .... dupa aceea am avut mania sa ma duk pe undeva la vara sa muncesc... si intr-o zi m-am luminat... am 18 (doar) ani ("sunt nebun iubesc si nu am baaani") se merita.. sa ma duk 3 luni departe de casa.. in loc sa ma duk la mare (si daca mananc numa o gogoasa pe zi ) )... sa ma duc acolo.. dincolo.. sa beau sa f*t sa ma distrez wtf... odata in viata ai 18 ani o sa avem noi timp o viata sa muncim si sa facem bani.. acuma distrati-va ca nu o sa mai apucati voi vreodata sa fiti faliti si fericiti !

by my bitchiz
FOAARATE ADEVARAT FRATE !!! am fost 3 luni plecat, in vara anul trecut la norvegieni si ma bagat si pe mine tovarasu cu care am plecat pe felie la un job el avand familia acolo, in prima saptamana ziceam : frate taci ca... creca fac in asa fel sa raman aici vreun an doi si plec acasa cu bani si fac ce vrea p**la mea cu ei imi iau masina sparg bani aiurea pe toale pe p***e pe distractie, da de unde ca dupa o luna doua nu stiam cum sa fac sa plec, tot asa ziceam, da ce fac o singura data am 18 ani, nam nevoie de munca acuma, bani imi fac si acasa. cand am ajuns acasa miam cautat toti tovarasi toti preteni toata lumea cu care perdeam timpul si leam spus treaba asta ca eu nu pot sa stau fara ei. sunt dependent de prieteni, de viata. asa ca munca o sa mai astepte. nu e momentu si niciodata in mintea mea nu cred ca o sa fie ))
vladimir_VLM is offline  
Old 16-04-07, 00:59   #62
OltcitPower

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 565
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

eu fac lucrari de atestat, diploma, master...cu material de la mine sau de la client...
fac asta de la 14ani, si am ajuns sa scriu la fel de repede precum vorbeste un om in ritm normal.
problema e ca m-am cam saturat...
OltcitPower is offline  
Old 16-04-07, 02:24   #63
alex_g
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

Ma trezesc la 7:30 dimineata,stau la scoala pana la 4,la 5 incep lucrul si la 12 ajung acasa cand abia astept sa vad patul.Nu sunt multi bani dar nu depind de nimeni,imi cumpar ce vreau/pot fara sa depind de nimeni + ca am si timp liber tot weekendul.Munca te face alt om,devi sigur pe tine si capeti incredere in viitor. De cand imi castig singur banii am devenit mai 'zgarcit' si ma gandesc de doua ori inainte de a cumpara sau a face ceva. Cu banii parintilor mi-as fii luat de mult alta masina/vacante tot ce vreau ei dar cati din voi si-au pus problema cand ei nu vor mai fii ce facem???Golim cartile de credit?pai si alea trebuie umplute deci tot la munca ajungem.
 
Old 16-04-07, 13:38   #64
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

Quote:
Originally Posted by OltcitPower View Post
eu fac lucrari de atestat, diploma, master...cu material de la mine sau de la client...
fac asta de la 14ani, si am ajuns sa scriu la fel de repede precum vorbeste un om in ritm normal.
problema e ca m-am cam saturat...
Mai stiu pe cineva care face cam acelasi lucru...
Ies banii?
Faci doar pt romani?
SHOGUN-A8 is offline  
Old 16-04-07, 18:23   #65
Nico
 
Nico's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

eu lucrez ca secretara. programul e numai in weekend 3 ore/zi. salariul imi permite sa ma descurc singura in ce priveste iesirile in oras si imbracamintea lucrez de 2 ani de zile si sunt multumita, mai ales ca nu imi afecteaza deloc programul cu scoala.
Nico is offline  
Old 16-04-07, 18:49   #66
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

Quote:
Originally Posted by Nico View Post
eu lucrez ca secretara. programul e numai in weekend 3 ore/zi. salariul imi permite sa ma descurc singura in ce priveste iesirile in oras si imbracamintea lucrez de 2 ani de zile si sunt multumita, mai ales ca nu imi afecteaza deloc programul cu scoala.
ha? adica aia inseaman ca 6ore/sapt adica cam 24 de ore/luna adica 3Xo zi de lucru normal (8 ore) primesti cat sa poti si iesi in orash si sa si cumperi toale?? wow! gata m-am hotarat cand ma fac mare ma fac secretara )))


any way... la capitolul "invarteli chestii" am cumparat niste domenii chiar cand s-a lansat .eu (www.legalracing.eu si www.carsells.eu daca va itnereseaza ) ) si acuma astept sa le vand.. dar nu ma grabesc pentru ca cu timpul o sa se ocupe domeniile si mai ales carsells zic eu ca are potential ...

asa alta chestie.. acum 2 ani daca nu ma insel, cand inca nu prea era net pe la noi prin cartier.. m-am inteles cu un prieten (dobitocu ma:censore d: ) , el dadea net, sa imi dea mie si eu sa le impart la astia.. imi facusem vreo 20 de abonati si mai trebuia sa ma unesc cu o retea de vreo 15 si aveam inca cateva cereri de conectare... uai faceam vreo 50 de pers pe putin si de la fiecare luam abonament 300 din care cam 10-15 mii imi ramaneau mie.. nu era mult da ori cum era ceva.. si taota lumea vroia net pe atuncea dar nah.. ori cum ideea e ca dobitocu mi-a tras teapa, in priele luni a mers ok .. dupa aceea tot cadea pana cand a cazut cu totul si m-am certat cu el si nah :/

altceva... mama e din aia cu oriflame chestii si eu ma duk pe la colege si ba un ruj ba aia aia si uite asa mai iese un ban cinstit )
RA_2fast4u is offline  
Old 16-04-07, 18:55   #67
Nico
 
Nico's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

cum imi calculezi tu mie salariul ) . stii tu, pe ştatul de plată e o chestie, în mână ai alte chestii, totul depinde de angajator si angajat, astfel incat sa le fie bine amandurora
Nico is offline  
Old 16-04-07, 22:58   #68
alex_g
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

Toti vor sa castige bani dar sa nu faca nimic,din cer nu pica nimic in afara de ceva apa
 
Old 16-04-07, 23:08   #69
Bontzay

Stage 4
 
Bontzay's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 203
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

eu ma gandeam sa risc cu un credit la banca sa cumpar un panou cu leduri, din ala mare la o intersectie aglomerata, sau pe unde trec pietoni multi sa afisez reclame video.. banii sa`i iau pe reclame de la diverse firme.. investitia dupa cum m`am interesat e f mare dar cred ca voi avea clienti.. oricum asta e doar o idee.. la mine in oras nu e asa ceva ci doar in Buc si alte orase mari.. ar fi ceva nou la mine si cred ca ar prinde amploare aici voi ce parere aveti de asta? orium, eu sunt cu ideea: Ceva nou, ceva cu success.. naspa e ca risti tot timpul

multa bafta
__________________
.. I`m lovin it >Click here to see my car<
Bontzay is offline  
Old 16-04-07, 23:16   #70
PYT

Stage 5
 
PYT's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,056
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

din ce oras esti? depinde de puterea economica concentrata acolo, nu peste tot prinde (fii sigur k nu esti primul care s-a gandit la ideea asta, intereseaza-te de ce nu a pus-o inca nimeni in aplicare). daca vrei sa investesti intr-o afacere si n-ai experienta, iti sugerez sa te duci la un targ de francize...ai de unde sa alegi, plus ca preiei o afacere gata consacrata. o alta idee ar fi sa cumperi unul sau mai multe automate de sucuri/cafele/sandwichuri, alea chiar prind in orice oras
__________________
va dorim FELICITARI!
PYT is offline  
Old 16-04-07, 23:43   #71
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

Nu cred ca ar fi o idee buna sa amplasezi un panou cu leduri in Roman, din cauza ca firmele mari nu prea vor sa investeasca in chestii de genu' in orase mici.
O franciza totusi, ceva gen Mac, in roman, ar prinde imediat la oameni, numai sa nu se fi gandit altcineva la asta cum a spus pyt...
In concluzie ca sa faci bani cat sa te descurci bine trebuie sa ai bani sa investesti. Si trebuie sa fii pregatit sa pierzi investitia in caz de ceva!
In rest trebuie sa fii norocos si destept ....cu doar una din calitatile astea nu prea iese treaba
__________________

Anyway....Chernobyl....here i come...I love Chernobyl!!!
SHOGUN-A8 is offline  
Old 17-04-07, 00:04   #72
OltcitPower

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 565
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

bani din referate/lucrari de diploma/atestate...ies...
o lucrare de 30pag. o fac in max. 5ore, si iau pe ea in medie 60ron(dar pot sa scot pe ea si 100ron), depinde de text, de ce contine, imagini scanate, poze color, text de la mine, etc
problema e ca am treaba doar cand sunt sesiuni...
referate am de facut 5-6 pe sapt....sau poate nici unul
lucrari de atestat/diploma, cand e sezonul...fac cate 2 pe zi, 3-6 sapt. la rand
deci ban iese...daca vrei sa faci ceva. Trebuie doar sa vrei
OltcitPower is offline  
Old 17-04-07, 00:20   #73
platon911
Opel Driver

Stage 5
 
platon911's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,838
Member of:
[Opel]
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

deci cu telefoanele faci treaba.......si cu Inoxu,Cupru si Aluminiu fratello merge tare treaba.............dak ai prins 10 kg de Cu,acolo unde il dau eu imi iau 2 mil pe 10kg,apoi bani din meditatii,bani de la parinti,de la rude k merge tzais de la mamaitza si tataitza knd te duci pe la tzara.....asta este ce sa-i faci la varsta mea am moolte vise,dar nu pot sa mi le acopar,atunci macar bani de tigari de motorina si de iesiri in oras, disco cu iubita,cu baietii ............
platon911 is offline  
Old 17-04-07, 23:15   #74
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

Quote:
Originally Posted by SHOGUN-A8 View Post
O franciza totusi, ceva gen Mac, in roman, ar prinde imediat la oameni, numai sa nu se fi gandit altcineva la asta cum a spus pyt...
Ai idee ce inseamna sa iei o franciza MC, daca te referi la McDonalds...

OT : La varsta mea banii vin doar din mici gainarii , parinti , si jobul de vara , am lucrat in contabilitate , in comert si am administrat niste taxiuri , astept sa treaca Bacul , admiterea si as dori sa misc ceva apoi. Numai bine tutor
__________________
2009 Audi A4
Cosmin255 is offline  
Old 18-04-07, 03:38   #75
meddocspeed

Stage 4
 
meddocspeed's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 178
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

decoratiuni interioare +regips vopsit,pictat,spoturi etc...ies bani.dar mai greu cu facultatea!ca nu prea mai am timp si de una si de alta ...
meddocspeed is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -