Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 01-07-07, 22:10   #16
PYT

Stage 5
 
PYT's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,056
Default Re: !!!Strazi Periculoase In Bucuresti!!!

eu unul nush dc tre sa se circule tare pe portiunea aia, mai ales cand ai o singura banda pe sensul cu pricina si 2 sau 3 (nu mai stiu sigur) pt contrasens... e clar k e ceva dubios

PS: Laura, la cat deschideti dimineata? k vineri noaptea/dimineata pe la 5 eram in trecere p-acolo
__________________
va dorim FELICITARI!
PYT is offline  
Old 02-07-07, 02:50   #17
babygirl_nwa

Stage 3
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 79
Default Re: !!!Strazi Periculoase In Bucuresti!!!

lol...la 10:00 deshidem
sunt 2 benzi pe sensul nostru(pe sensul pe care au loc accidentele) si 1 pe sensul opus


In seara asta am aflat k un pusti cu un scuter a luat primul stalp din fata magazinului si a fost ranit ft grav la cap si la umar(rana deschisa)...dupa vreo 30 min a venit politia si la insistentele politiei a venit salvarea,desi se sunase imediat la salvare,erau fff ocupati...probabil in scurt timp o sa inlocuim stalpii(facuti din teava de sonda) cu + + +

Last edited by babygirl_nwa; 02-07-07 at 02:52.
babygirl_nwa is offline  
Old 02-07-07, 05:00   #18
Alexutzzz

Stage 5
 
Alexutzzz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,349
Default Re: !!!Strazi Periculoase In Bucuresti!!!

frate sunteti razna? ce draq are curba aia? eu o iau cu peste 100 mereu de obicei cam 120-130 cu motoru si nu am nici pe draqu nu mi a fugit niciodata nu am alunecat..nu s a intamplat nimic...wtf? ff suspect ce se int acolo poate niste "sicane" de limitare a vitezei ar fi de folos chiar daca sunt insuportabile
Alexutzzz is offline  
Old 02-07-07, 06:29   #19
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: !!!Strazi Periculoase In Bucuresti!!!

Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post
- politia a avut nerusinarea sa spuna ca daca nu sunt victime nu are rost sa intervina ......
jegosii sunt obligati macar sa faca o constatare! pentru ca atunci cand te duci la reparat, sau atunci cand te opreste gaboru si vede masina lovita.. sa ai o dovada deci ii poti sanctiona rau pe gabori daca nu au luat macar masura de a constata accidentul
__________________

dolb is offline  
Old 02-07-07, 13:41   #20
Dimitris

Stage 5
 
Dimitris's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 643
Member of:
[2 Roti]
Default Re: !!!Strazi Periculoase In Bucuresti!!!

Quote:
Originally Posted by Alexutzzz View Post
frate sunteti razna? ce draq are curba aia? eu o iau cu peste 100 mereu de obicei cam 120-130 cu motoru si nu am nici pe draqu nu mi a fugit niciodata nu am alunecat..nu s a intamplat nimic...wtf? ff suspect ce se int acolo poate niste "sicane" de limitare a vitezei ar fi de folos chiar daca sunt insuportabile
chiar asa de rau te grabesti? Daca tai curba poate poate te cred ca iei cu 130 curba aia...
p.s: rondu de la alba iulia cu cat il iei? tot 130?
Dimitris is offline  
Old 02-07-07, 14:12   #21
PYT

Stage 5
 
PYT's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,056
Default Re: !!!Strazi Periculoase In Bucuresti!!!

Quote:
Originally Posted by babygirl_nwa View Post
lol...la 10:00 deshidem
sunt 2 benzi pe sensul nostru(pe sensul pe care au loc accidentele) si 1 pe sensul opus


In seara asta am aflat k un pusti cu un scuter a luat primul stalp din fata magazinului si a fost ranit ft grav la cap si la umar(rana deschisa)...dupa vreo 30 min a venit politia si la insistentele politiei a venit salvarea,desi se sunase imediat la salvare,erau fff ocupati...probabil in scurt timp o sa inlocuim stalpii(facuti din teava de sonda) cu + + +
dap, my bad...am fost si aseara (de data asta pe la 4.30 ) si am obs k era xact invers de cum zisesem

@alexutz: las-o frate mai moale, k tot rosu prinzi la semafor
PYT is offline  
Old 03-07-07, 01:44   #22
Alexutzzz

Stage 5
 
Alexutzzz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,349
Default Re: !!!Strazi Periculoase In Bucuresti!!!

dimitris...ce zici ne dam aman2 cu rsurile pe curba aia sa vezi ca o iau cu atat..pe banda 2? faara sa intru pe contrasens sau sa ies pe banda 1?
Alexutzzz is offline  
Old 03-07-07, 10:42   #23
babygirl_nwa

Stage 3
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 79
Default Re: !!!Strazi Periculoase In Bucuresti!!!

ink 3 poze din ziua d 28.02.2007....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Carrom 001.jpg
Views:	185
Size:	517.6 KB
ID:	297145   Click image for larger version

Name:	Carrom 002.jpg
Views:	154
Size:	610.0 KB
ID:	297146   Click image for larger version

Name:	Carrom 003.jpg
Views:	210
Size:	534.5 KB
ID:	297147  

babygirl_nwa is offline  
Old 03-07-07, 21:10   #24
Alex_VTR

Stage 4
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 248
Member of:
[Street Zone]
Default Re: !!!Strazi Periculoase In Bucuresti!!!

cea mai nashpa curba acolo am avut accident din cauza unei tanti care a pierdut controlu si a intrat fix in aripa mea din stanga.....................si tot acolo am derapat si yo era sa tunez citroenu sa il fac cu o sigla de la voi de bmw ...noroc k exista frana de mana
Alex_VTR is offline  
Old 03-07-07, 22:03   #25
_b52_

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 864
Default Re: !!!Strazi Periculoase In Bucuresti!!!

Tot in curba aia i-am dat-o si eu lu Costi Costita mancai-as talentu lui de veteran cum si-a parcat el masina in stalp ... Adevaru e ca poti sa ai mama masinilor , pe drum alunecos si cu mazga la revedere si sa auzim de bine
_b52_ is offline  
Old 04-07-07, 01:22   #26
Dimitris

Stage 5
 
Dimitris's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 643
Member of:
[2 Roti]
Default Re: !!!Strazi Periculoase In Bucuresti!!!

E curba de aproape 90 de grade... mi se pare imposibil sa iti pastrezi si banda si sa ai si 130 km/h... O sa incerc cand o sa fie noapte sa nu intru peste Laura in showroom...
Dimitris is offline  
Old 04-07-07, 01:31   #27
Alexutzzz

Stage 5
 
Alexutzzz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,349
Default Re: !!!Strazi Periculoase In Bucuresti!!!

incearca tata iesi din sea si lasa te cu curaj.............vezi sa ai gumele calde
Alexutzzz is offline  
Old 04-07-07, 02:40   #28
J.D

Stage 5
 
J.D's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 917
Member of:
[Street Zone]
Default Re: !!!Strazi Periculoase In Bucuresti!!!

Cate accidente in acelasi loc si intr-un timp atat de scurt...ar trebui neaparat sa se faca ceva acolo.
Imi aduc aminte de un documentar de la nemti, in care aratau cum au modificat o curba de pe o autostrada pentru ca au avut loc mai mult de 4 accidente similare in aceeasi curba in decurs de nu stiu timp...
babygirl_nwa, nu va e frica sa mai lucrati in acea locatie?
__________________
Renault Megane II dci - KW V2 Coilovers, Custom RS bodykit, 18", Custom 2.7" Navi Mio H610, Custom center 7" Monitor Multimedia Interface, Custom "iDrive" system, Custom CarPC used as DSP, Custom SQ Audio System, etc...

Locul I - EMMA 4Tuning Action & Sound SQ Entry Unlimited
Locul III - CNCA 4Tuning Festival SQ Pasionati
Locul II - CNCA 4Tuning Action & Sound SQ Audiofili Unlimited


https://www.youtube.com/watch?v=CrBTyAXXhKs
J.D is offline  
Old 04-07-07, 17:57   #29
babygirl_nwa

Stage 3
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 79
Default Re: !!!Strazi Periculoase In Bucuresti!!!

Quote:
Originally Posted by J.D View Post
Cate accidente in acelasi loc si intr-un timp atat de scurt...ar trebui neaparat sa se faca ceva acolo.
Imi aduc aminte de un documentar de la nemti, in care aratau cum au modificat o curba de pe o autostrada pentru ca au avut loc mai mult de 4 accidente similare in aceeasi curba in decurs de nu stiu timp...
babygirl_nwa, nu va e frica sa mai lucrati in acea locatie?
pai ce sa facem?sa-l vindem?...e prea buna locatia,cred k o sa aranjam cumva sa reusim sa punem niste parapeti...sa vedem dupa...,cati or sa mai aiba curaj sa vina cu viteza in curba aia
babygirl_nwa is offline  
Old 04-07-07, 18:02   #30
_b52_

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 864
Default Re: !!!Strazi Periculoase In Bucuresti!!!

Mereu o sa se gaseasca vitezomani , mai ales acolo la pescarus , zona eroilor ...
_b52_ is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -