Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 12-09-12, 14:33   #1
alex_ggk

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 399
Default permis suspendat neacordare prioritate pieton

pe data de 11 .09 . 2012 de pe strada Tudor vladimirescu am facut dreapta pe calea 13 Septembrie spre Monitorul Oficial, acolo este un fel de " squar " in care poti face dreapta fara a mai sta la semafor . in momentul in care ajung cam cu jumatea masinii pe trecerea de pietoni , o femeie incepe si traverseaza pe trecere ( a vazut-o cel de pe locul din dreapta. ) , dupa 5 metri dau de un echipaj de politie. un politai era intre banda 2 si 3 cu fata spre mine care mi-a facut semn sa opresc si celalalt politai era pe banda 1 in fata masinii de politie ( masina politiei fiind cu spatele spre mine ) vorbea la telefon. mi-a fost suspendat permisul pe 30 de zile cu motiv ca nu am acordat prioritate de trecere pietonilor.

daca suntet amabili sa-mi raspunde-ti la cateva intrebari ,

1 - daca pe PV politistul a scris ca nu am mentiuni ( eu fiind doar intrebat ) PV-ul era tinut la o distanta care nu imi permitea sa citesc, contestatia mai este luata in vedere? adica sunt bagat in seama la judecatorie ?

2 - cine se prezinta de la politie la infatisari ?

3 - cum pot ei demonstra? ( presupun ca doar verbal )

4 - prima oara trebuie sa demonstreze politistul care a vazut si a completat PV ca eu am facut ceea ce a scris el acolo sau eu trebuie sa-mi pregatesc pledoaria din prima ?


MENTIONEZ ca cel de pe locul din dreapta a specificat politistului de 2 ori ca masina condusa de mine era aproape cu rotile din spate pe trecere cand pietonul a pasit pe trecere .



MULTUMESC !
__________________
id mess : alex.mic00
Nr tel cosmote 0767.794.238
alex_ggk is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -