Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 11-04-05, 12:58   #61
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default

Dc parintii nu au bani, muncesti de iti sar capacele si cand iti cumperi prima masina (fie ea si o dacie de seama cu mine) o sa ti se para suuuuuper.
Care e de bani gata - norocu` lui ca poate sa isi ia cam ce vrea si cand vrea. Acu sincer vorbind care nu si`ar dori sa ii zica tacsu dimineata \" Hai tata mai schimba si tu STI ala ca deja are 6 luni de cand ti`am luat`o \"
__________________
ERY is offline   Reply With Quote
Old 19-04-05, 18:08   #62
momo

Stage 5
 
momo's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,295
Default

am depins de tata pana acu cateva luni ca p-orma m-am angajat la unchi-miu de unde imi scot banii mei pe care ii bag pe toti (aproape) in masina.
__________________
____________________________________
Traieste ziua de astazi ca si cum maine nu ar exista
momo is offline   Reply With Quote
Old 19-04-05, 20:07   #63
Hazbulatov

Stage 4
 
Hazbulatov's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 181
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Dupa cum vad multzi de aici au muncit si au strans sa-si cumpere o mashina. SI eu am facut la fel si pana acum ea \"mashina\" mi-a adus si bucirii si necazuri, mashina am luat-o in august anu trecut , acum macar stiu pt ce muncesc, daca am grija de ea cred ca si ea are grija de mine .Docamdata stau cu parintzi si singurii bani pe care ii castig ii bag in mashina si distractie, bafta tuturor si noroc in viatza, si cat mai multzii bani.
__________________
I said no to drugs but they whouldn't listen.
Hazbulatov is offline   Reply With Quote
Old 19-04-05, 23:11   #64
luca

Stage 5
 
luca's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of:
[2 Roti]
Default

Eu nu are rost sa mai spun, daca eram de bani gata o aveam deja tunata.
Sunt doar un caz fericit ca am masina asta dar nefericit ca nu-mi permit s-o tunez. Asta e viata merge inainte, ne multumim cu ce avem si speram la mai bine.
__________________
luca is offline   Reply With Quote
Old 19-04-05, 23:15   #65
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

hmmm
parca mai frumoasa e .. senzatia... aia cand....
ai .. 2 milioane in mana... dar... stii ca-s banii ... facuti de tine.. senzatie tare..

dupa care.. apare senzatia nasoala...
cand.. incepi sa cheltui din ei ..
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 20-04-05, 13:11   #66
alexutzu
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
alexutzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,128
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

As vrea sa pot spune si eu ca multi cei de aici ca am muncit din rasputeri sa imi pot cumpara o masina..........
Dar sincer nu pot spune asa ceva, nici macar masina mea personala nu o am, stau ca un dobitoc si ma rog de tata sa imi dea si mie masina sa ies la un suc cu prietenii si in loc sa ies la suc ma duc si ma plimb, nu ratez nici o ocazie sa conduc o masina, indiferent ce masina e.
Cu banii nu pot spune ca o duc greu, acum sora-mea e casatorita, eu am ramas la parinti singurul copil deci eu sunt singura lor adevarata SURSA DE PIERDERE FINANCIARA! Sincer mi-e si rusine sa le mai cer bani oamenilor astora, stau ca o lipitoare pe langa ei sa imi dea si mie bani sa ies la un suc, sa imi cumpar o haina, sa imi iau ceva de incaltat etc.....deci cu banii nu stau greu dar sincer (ca la majoritatea de altfel) e loc de mai bine. Intr-adevar o duc mult mai bine ca altii si am anumite lucruri pe care altii si le doresc dar eu nu am aceste lucruri datorita mie ci datorita lui tata care sta si munceste mai toata ziua si vine seara obosit de nu mai poate si il mai tin si eu 2 min de vorba dupa care mananca si se culca.
Intr-adevar mi-as fi dorit si eu sa fiu un rasfatat cu bani garla si sa nu am nici o grija si sa am un garaj cu 7-8 masini doar ale mele si o vila cu 2 etaje cu 2 sali de sport si etc....... dar nu este asa, sunt doar unu` care am 19 ani si stau pe carca parintilor mei, asa am fost eu prost invatat, doar din cand in cand mai pica ceva si ma duc si eu sa scot un ban, in rest tot ce am, am datorita parintilor mei.

deci o scurta concluzie: nu am sa dau 2000e pe o instalatie audio, dar nici dacie nu am. am destul cat sa imi fie bine (cateodata poate si mai mult). DAR ASTA AM DOAR DATORITA PARINTILOR MEI.
__________________

Daca ai ceva de zis, zi cu voce tare. Daca vrei sa taci, taci sa auzi numai tu.


alexutzu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -