Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 12-01-12, 02:57   #1
Paul

Stage 5
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,733
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[SKODA]
[SUBARU]
[4Rally]
Default Salvare pentru SMURD

Quote:
Salvatorii noştri de la SMURD au nevoie de salvarea noastră!

Azi, 12 decembrie, în Parlamentul României, e programată o intervenţie de urgenţă pe corpul deschis al actualului proiect de lege sanitară.

Împreună putem opri schilodirea sistemului de urgenţe. Împreună putem salva funcţionarea celui mai performant serviciu de ambulanţă al României: SMURD.

Să dăm câte un Like pe Facebook şi, cu o sută de mii de participări, putem impune salvarea regimului de funcţionare al SMURD-ului.

Cu un mic „Like”, participă şi tu la un mare „Save”.
https://www.facebook.com/SalvarepentruSMURD

Haideti sa dam o mana de ajutor celor ce isi pun aproape toata viata in slujba oamenilor

Un like pentru continuarea salvarii vietilor omenesti.

Last edited by Paul; 12-01-12 at 02:59.
Paul is offline   Reply With Quote
Old 12-01-12, 18:24   #2
s3vraj

Stage 5
 
s3vraj's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 363
Member of:
[VW]
Default Re: Salvare pentru SMURD

Buna idee ti-a venit , daca nu o faceai tu o faceam eu , am dat like , am dat gm-uri la tot ce am putut! Speram ca nu le va merge "desteptilor" din senat ... SALVATI SMURDUL!
__________________
Ti-am fost de folos? Da click pe imagine si apasa Like pentru a-mi multumii!
s3vraj is offline   Reply With Quote
Old 13-01-12, 02:25   #3
maverick1508

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,314
Member of:
[Fiat]
[RENAULT]
[2 Roti]
[SEAT]
Default Re: Salvare pentru SMURD

https://www.facebook.com/events/210186165739499/
Today
Time
18:30 until 21:30

Where Piata Universitatii-Palatul Cotroceni Bucuresti

--------

Ploiesti - https://www.facebook.com/events/114926768627735/
Timisoara - https://www.facebook.com/events/333702919987282/
Galati - https://www.facebook.com/events/143286022453793/
Craiova - https://www.facebook.com/events/285228758200368/
Buzau - https://www.facebook.com/events/278631308864474/
Arad - https://www.facebook.com/events/306281132741880/

Mai era si la Bacau daca nu ma insel, astea le-am gasit cel mai repede.

ANUNTATI TOATA LUMEA SA IESIM CAT MAI MULTI ! In Tg Mures au mers si cu copil si catel !

https://www.youtube.com/watch?v=dew9g8wl1xQ
maverick1508 is offline   Reply With Quote
Old 13-01-12, 02:48   #4
Paul

Stage 5
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,733
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[SKODA]
[SUBARU]
[4Rally]
Default Re: Salvare pentru SMURD

Brasov, maine ora 19, Piata Sfatului!!

https://www.facebook.com/events/345170915511967/

Last edited by Paul; 13-01-12 at 03:09.
Paul is offline   Reply With Quote
Old 13-01-12, 17:26   #5
Raresh01

Stage 4
 
Raresh01's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 170
Default Re: Salvare pentru SMURD

Haideti sa iesim si ca sa ii dam jos pe hotii astia! Propun sa facem un event! Si noi sa protestam in legatura si cu NOUA TAXA!

Last edited by Raresh01; 13-01-12 at 17:31.
Raresh01 is offline   Reply With Quote
Old 13-01-12, 23:02   #6
loverboy

Stage 5
 
loverboy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 364
Default Re: Salvare pentru SMURD

Si Clujul iasa maine in strada la ora 14:00, în Piața Unirii (Matei Corvin) !!!
loverboy is offline   Reply With Quote
Old 13-01-12, 23:12   #7
maverick1508

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,314
Member of:
[Fiat]
[RENAULT]
[2 Roti]
[SEAT]
Default Re: Salvare pentru SMURD

Maine din nou in Bucuresti !
ORELE 14 - UNIVERSITATII
https://www.facebook.com/events/321124901255327/
maverick1508 is offline   Reply With Quote
Old 14-01-12, 04:57   #8
maverick1508

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,314
Member of:
[Fiat]
[RENAULT]
[2 Roti]
[SEAT]
Default Re: Salvare pentru SMURD

maverick1508 is offline   Reply With Quote
Old 17-01-12, 14:01   #9
sorinakester

Stock
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 1
Default Re: Salvare pentru SMURD

Asta am scris eu pe forumul de 4x4.
Noi am fost aseara in piata si ne intrebam daca cumva si de pe 4tuning se strange lumea pentru Piata Universitatii.

Eu ma gandeam sa ma duc in seara asta cu un mesaj clar conturat, scurt si la obiect.
Ideea este ca masina mea (jeep cherokee 4litri din 93) emite cam 280gCO2/km cand un Renault clio recent produs emite 120gCO2/km. Masina mea merge cam 3000km pe an (pe la concursuri adica), pe cand in medie un Clio de multinationala bate la 20000km. Evident, la finalul anului masina care polueaza mai mult este Clio-ul.
Problema e ca taxa de "poluare" se calculeaza gresit, din punctul meu de vedere.

As dori ca acest club (ca parte a societatii civile), celelalte cluburi, si federatia sau cine taxeaza de fapt banii de la concursuri (se stiu ei care sunt) sa incerce o discutie cu autoritatile (ministerul finantelor?)pe baza:
a)legislatiei europene in domeniu
b)calculului de mai sus.

Rezolvarea cea mai simpla ar fi includerea taxei de poluare in benzina, consumul acesteia fiind semnul clar de poluare, pe cand posesia unui motor de 4 litri fara a-l porni nu aduce poluare.

Cu siguranta acesta ar fi un demers de durata. Insa pentru aceasta seara as cauta un text scurt si simplu ce poate fi printat pe una-doua foi a4 si eventual scandat in piata.

Va astept cu idei creative, aici pe forum sau pe facebook.

Multumesc.
sorinakester is offline   Reply With Quote
Old 18-01-12, 15:48   #10
maverick1508

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,314
Member of:
[Fiat]
[RENAULT]
[2 Roti]
[SEAT]
Default Re: Salvare pentru SMURD

Cititi toti !

http://shaysthoughtbox.blogspot.com/...ia-romana.html

PS. Mai am si alte povesti, doar cereti link-uri
maverick1508 is offline   Reply With Quote
Old 19-01-12, 20:51   #11
NTZ03

Stage 5
 
NTZ03's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 1,115
Member of:
[VW]
[BMW]
Default Re: Salvare pentru SMURD

Cand am avut o problema in familie Smurd-ul a venit in 3 minute.Niste oameni excelenti,care isi fac treaba nu din datorie ci mai mult pentru ca le place ceea ce fac.
Daca i-am fi pierdu si pe ei...nici nu vreau sa ma gandesc defapt.
NTZ03 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -