Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   Salvare pentru SMURD (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/298246-salvare-smurd.html)

Paul 12-01-12 02:57

Salvare pentru SMURD
 
Quote:

Salvatorii noştri de la SMURD au nevoie de salvarea noastră!

Azi, 12 decembrie, în Parlamentul României, e programată o intervenţie de urgenţă pe corpul deschis al actualului proiect de lege sanitară.

Împreună putem opri schilodirea sistemului de urgenţe. Împreună putem salva funcţionarea celui mai performant serviciu de ambulanţă al României: SMURD.

Să dăm câte un Like pe Facebook şi, cu o sută de mii de participări, putem impune salvarea regimului de funcţionare al SMURD-ului.

Cu un mic „Like”, participă şi tu la un mare „Save”.
https://www.facebook.com/SalvarepentruSMURD

Haideti sa dam o mana de ajutor celor ce isi pun aproape toata viata in slujba oamenilor

Un like pentru continuarea salvarii vietilor omenesti.

s3vraj 12-01-12 18:24

Re: Salvare pentru SMURD
 
Buna idee ti-a venit , daca nu o faceai tu o faceam eu , am dat like , am dat gm-uri la tot ce am putut! Speram ca nu le va merge "desteptilor" din senat ... SALVATI SMURDUL!

maverick1508 13-01-12 02:25

Re: Salvare pentru SMURD
 
https://www.facebook.com/events/210186165739499/
Today
Time
18:30 until 21:30

Where Piata Universitatii-Palatul Cotroceni Bucuresti

--------

Ploiesti - https://www.facebook.com/events/114926768627735/
Timisoara - https://www.facebook.com/events/333702919987282/
Galati - https://www.facebook.com/events/143286022453793/
Craiova - https://www.facebook.com/events/285228758200368/
Buzau - https://www.facebook.com/events/278631308864474/
Arad - https://www.facebook.com/events/306281132741880/

Mai era si la Bacau daca nu ma insel, astea le-am gasit cel mai repede.

ANUNTATI TOATA LUMEA SA IESIM CAT MAI MULTI ! In Tg Mures au mers si cu copil si catel !

https://www.youtube.com/watch?v=dew9g8wl1xQ

Paul 13-01-12 02:48

Re: Salvare pentru SMURD
 
Brasov, maine ora 19, Piata Sfatului!!

https://www.facebook.com/events/345170915511967/

Raresh01 13-01-12 17:26

Re: Salvare pentru SMURD
 
Haideti sa iesim si ca sa ii dam jos pe hotii astia! Propun sa facem un event! Si noi sa protestam in legatura si cu NOUA TAXA!

loverboy 13-01-12 23:02

Re: Salvare pentru SMURD
 
Si Clujul iasa maine in strada la ora 14:00, în Piața Unirii (Matei Corvin) !!!

maverick1508 13-01-12 23:12

Re: Salvare pentru SMURD
 
Maine din nou in Bucuresti !
ORELE 14 - UNIVERSITATII
https://www.facebook.com/events/321124901255327/

maverick1508 14-01-12 04:57

Re: Salvare pentru SMURD
 
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube-nocookie.com/embed/IkNpRI5oLXY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

sorinakester 17-01-12 14:01

Re: Salvare pentru SMURD
 
Asta am scris eu pe forumul de 4x4.
Noi am fost aseara in piata si ne intrebam daca cumva si de pe 4tuning se strange lumea pentru Piata Universitatii.

Eu ma gandeam sa ma duc in seara asta cu un mesaj clar conturat, scurt si la obiect.
Ideea este ca masina mea (jeep cherokee 4litri din 93) emite cam 280gCO2/km cand un Renault clio recent produs emite 120gCO2/km. Masina mea merge cam 3000km pe an (pe la concursuri adica), pe cand in medie un Clio de multinationala bate la 20000km. Evident, la finalul anului masina care polueaza mai mult este Clio-ul.
Problema e ca taxa de "poluare" se calculeaza gresit, din punctul meu de vedere.

As dori ca acest club (ca parte a societatii civile), celelalte cluburi, si federatia sau cine taxeaza de fapt banii de la concursuri (se stiu ei care sunt) sa incerce o discutie cu autoritatile (ministerul finantelor?)pe baza:
a)legislatiei europene in domeniu
b)calculului de mai sus.

Rezolvarea cea mai simpla ar fi includerea taxei de poluare in benzina, consumul acesteia fiind semnul clar de poluare, pe cand posesia unui motor de 4 litri fara a-l porni nu aduce poluare.

Cu siguranta acesta ar fi un demers de durata. Insa pentru aceasta seara as cauta un text scurt si simplu ce poate fi printat pe una-doua foi a4 si eventual scandat in piata.

Va astept cu idei creative, aici pe forum sau pe facebook.

Multumesc.

maverick1508 18-01-12 15:48

Re: Salvare pentru SMURD
 
Cititi toti !

http://shaysthoughtbox.blogspot.com/...ia-romana.html

PS. Mai am si alte povesti, doar cereti link-uri ;)

NTZ03 19-01-12 20:51

Re: Salvare pentru SMURD
 
Cand am avut o problema in familie Smurd-ul a venit in 3 minute.Niste oameni excelenti,care isi fac treaba nu din datorie ci mai mult pentru ca le place ceea ce fac.
Daca i-am fi pierdu si pe ei...nici nu vreau sa ma gandesc defapt.


All times are GMT +2. The time now is 11:55.

- Copyright 2026 4Tuning