Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 13-12-11, 14:25   #1
Barnova Racing

Stage 1
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 22
Default Se poate sparge o parola la un e-mail Yahoo! ?

Am si eu o intrebare .. Se poate sparge parola de la un e-mail Yahoo! ?
Am o adresa de e-mail pe care o foloseam doar pentru conturi pe diferite site-uri pentru a evita spam-ul pe cel principal ..
Am uitat parola si as vrea sa o recuperez .. As vrea sa stiu in primul rand daca se poate , iar daca cineva reuseste sa o afle , platesc pentru ea .

Numai tin minte raspunsul la intrebarea secreta si nici datele .. pentru ca l-am facut acum multi ani ..
Barnova Racing is offline   Reply With Quote
Old 13-12-11, 17:41   #2
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Se poate sparge o parola la un e-mail Yahoo! ?

Şi eu am păţit zilele trecute la fel , nu am reuşit să mi-o recuperez aşa că mi-am făcut id nou
__________________
STEAM - KLawxith
YOUTUBE - ELITE INC.
INSTAGRAM - klawxith666

PHOTOGRAPHY SITE - http://klawxith.wixsite.com/elite-inc

US/RO
DTH is offline   Reply With Quote
Old 13-12-11, 18:09   #3
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: Se poate sparge o parola la un e-mail Yahoo! ?

Se poate.
Da-mi ID`ul sa incerc.Daca te intereseaza.
cangri is offline   Reply With Quote
Old 14-12-11, 19:34   #4
Barnova Racing

Stage 1
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 22
Default Re: Se poate sparge o parola la un e-mail Yahoo! ?

Quote:
Originally Posted by MillionDollarBaby View Post
Şi eu am păţit zilele trecute la fel , nu am reuşit să mi-o recuperez aşa că mi-am făcut id nou
Nu'i vorba de id aici , ca oricum nu'l foloseam .. dar conturile mele pe aproape toate siteurile sunt acolo .. si sincer nu as vrea sa le pierd.


cangri ai pm
Barnova Racing is offline   Reply With Quote
Old 14-12-11, 22:45   #5
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Se poate sparge o parola la un e-mail Yahoo! ?

Quote:
Originally Posted by Barnova Racing View Post
Nu'i vorba de id aici , ca oricum nu'l foloseam .. dar conturile mele pe aproape toate siteurile sunt acolo .. si sincer nu as vrea sa le pierd.


cangri ai pm
Intră pe forumurile/siteurile respective şi schimbă adresa de mail dacă nu ţi-o recuperezi pe asta
DTH is offline   Reply With Quote
Old 15-12-11, 14:09   #6
Barnova Racing

Stage 1
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 22
Default Re: Se poate sparge o parola la un e-mail Yahoo! ?

Quote:
Originally Posted by MillionDollarBaby View Post
Intră pe forumurile/siteurile respective şi schimbă adresa de mail dacă nu ţi-o recuperezi pe asta
Pai culmea , daca vreau sa schimb mailul trebuie mai intai sa confirm dupa cel vechi .. so .. nu prea am cum
Barnova Racing is offline   Reply With Quote
Old 15-12-11, 14:23   #7
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Se poate sparge o parola la un e-mail Yahoo! ?

Quote:
Originally Posted by Barnova Racing View Post
Pai culmea , daca vreau sa schimb mailul trebuie mai intai sa confirm dupa cel vechi .. so .. nu prea am cum
Nu , tocmai asta spuneam ...dacă nu īţi recuperezi parola de la yahoo/mail , īţi faci un id nou şi automat vei avea o adresă nouă , apoi intrii pe forumuri/siteuri şi ce mai vrei tu , dai la Edit Email & Password , bagi adresă nouă de mail şi confirmi . Īn cāteva minute vei primi īn ( noul tău mail ) un link pentru confirmarea schimbării datelor
DTH is offline   Reply With Quote
Old 17-12-11, 13:29   #8
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Se poate sparge o parola la un e-mail Yahoo! ?

Quote:
Originally Posted by MillionDollarBaby View Post
Nu , tocmai asta spuneam ...dacă nu īţi recuperezi parola de la yahoo/mail , īţi faci un id nou şi automat vei avea o adresă nouă , apoi intrii pe forumuri/siteuri şi ce mai vrei tu , dai la Edit Email & Password , bagi adresă nouă de mail şi confirmi . Īn cāteva minute vei primi īn ( noul tău mail ) un link pentru confirmarea schimbării datelor
N-ai inteles... anumite site-uri iti trimit un mail pe adresa initiala (pe care o au in baza de date) in vederea confirmarii faptului ca doresti sa schimbi adresa de mail. In mailul respectiv iti trimite un link de confirmare si numai asa poti modifica adresa, in urma acestei confirmari. Daca nu confirmi schimbarea mailului, el nu se schimba in baza lor de date.

Ori colegul de mai sus nu poate accesa adresa veche de mail, unde i s-ar popula cu mailuri de confirmare a schimbarii mailurilor din site-urile in care este el inregistrat.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 22-12-11, 14:20   #9
Barnova Racing

Stage 1
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 22
Default Re: Se poate sparge o parola la un e-mail Yahoo! ?

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
N-ai inteles... anumite site-uri iti trimit un mail pe adresa initiala (pe care o au in baza de date) in vederea confirmarii faptului ca doresti sa schimbi adresa de mail. In mailul respectiv iti trimite un link de confirmare si numai asa poti modifica adresa, in urma acestei confirmari. Daca nu confirmi schimbarea mailului, el nu se schimba in baza lor de date.

Ori colegul de mai sus nu poate accesa adresa veche de mail, unde i s-ar popula cu mailuri de confirmare a schimbarii mailurilor din site-urile in care este el inregistrat.
Exact , oricum mailul este banat . Credeam ca am uitat eu parola .
Barnova Racing is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -