Re: Loc de Munca
Hai sa ma laud si eu cu locul meu de munca. Lucrez la o firma de curierat destul de mare si renumita (zic eu). Pana acum am dat-o in bara dar nu m-am ales decat cu morala din partea sefului. Uitasem sa duc in zona de plecare niste colete care trebuiau sa ajunga la destinatie a doua zi. Din pacate au ajuns cu o zi intarziere... Ar mai fi o faza,dar m-am corectat singur:am pus un plic ce trebuia sa ajunga la Constanta in sacul de Bucuresti... Ce sa mai zic pt unii e obositor,dar mie imi place. Programul e....flexibil. Teoretic de la 21.00 la 4.30. In realitate(mai ales cu sarbatorile astea si ca am ramas foarte putini angajati) e de la 18.00 pana la 5.30. Sa nu credeti ca se termina aici. Daca esti dornic de ore suplimentare...ai de unde ca ultii pleaca pe la ora 10.00. Dar banul iese. Eu unul sunt multumit,mai ales ca fac si facultatea de transporturi deci s-ar zice ca lucrez in domeniul meu.
__________________
I rise and u FALL!!!
|