Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 30-10-10, 20:16   #1
TheOtherWoman

Stock
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 0
Default Procura intrare in tară

Hello everybody,


Am si eu o nelamurire.Este vorba despre o masina cumparata si inmatriculata in Romania,proprietarul momentan e cu tot cu masina intr una din tarile din UE.Ideea e ca proprietarul masinii vrea sa o trimita in tara,dar nu o poate aduce personal,asa ca o v-a aduce altcineva.Cu tot cu acte cu tot ce e necesar.Intrebarea mea e ...persoana care v-a aduce masina in tara si care nu e proprietarul masinii,trebuie sa aibe o procura speciala?Stie careva?




PS:Va rog frumos sa imi raspundeti cat de curand

Last edited by TheOtherWoman; 30-10-10 at 20:18.
TheOtherWoman is offline  
Old 30-10-10, 20:22   #2
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,176
Member of:
[BMW]
Default Re: Procura intrare in tară

da trebuie , imputernicire , cum ca propietarul este deacord ca X sa conduca masina pe teritoriul Ro si UE , trebuie facuta la un notar de catre propietar , trebuie sa aiba datele sale si ale lui X ,,,pe mine in spania m-a costat 75 euro
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline  
Old 30-10-10, 20:24   #3
demin2609
Renault Driver

Stage 5
 
demin2609's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 478
Member of:
[RENAULT]
Post salut

ştiu cum e treaba la noi... NU te lasă să ieşi cu maşina altuia afară!

Ca să nu ai probleme puteţi face un contract de vânzare- cumpărare cu persoana care aduce maşina, apoi îl puteţi rupe.
__________________
live high, have fun.. and don't do anything stupid!
Instalatii GPL TOMASETTO fara butelie! 0764781647
demin2609 is offline  
Old 30-10-10, 20:28   #4
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,176
Member of:
[BMW]
Default Re: salut

Quote:
Originally Posted by demin2609 View Post
ştiu cum e treaba la noi... NU te lasă să ieşi cu maşina altuia afară!

Ca să nu ai probleme puteţi face un contract de vânzare- cumpărare cu persoana care aduce maşina, apoi îl puteţi rupe.
cum sa nu poti iesii cu masina altuia afara ? .....daca ai inputernicire poti nu numai sa iesi cu masina , poti sa ii si vinzi masina omului ....bineinteles daca in inputernicire este stipulata chestia asta
RIcKO is offline  
Old 30-10-10, 20:38   #5
TheOtherWoman

Stock
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 0
Default Re: Procura intrare in tară

Ms foarte mult .Raspunsul tau e scurt si la obiect si foarte util.


O seara faina!!!si multumesc inca o data
TheOtherWoman is offline  
- Copyright 2026 4Tuning -