![]() |
Procura intrare in tară
Hello everybody,
Am si eu o nelamurire.Este vorba despre o masina cumparata si inmatriculata in Romania,proprietarul momentan e cu tot cu masina intr una din tarile din UE.Ideea e ca proprietarul masinii vrea sa o trimita in tara,dar nu o poate aduce personal,asa ca o v-a aduce altcineva.Cu tot cu acte cu tot ce e necesar.Intrebarea mea e ...persoana care v-a aduce masina in tara si care nu e proprietarul masinii,trebuie sa aibe o procura speciala?Stie careva?:rolleyes2 PS:Va rog frumos sa imi raspundeti cat de curand |
Re: Procura intrare in tară
da trebuie , imputernicire , cum ca propietarul este deacord ca X sa conduca masina pe teritoriul Ro si UE , trebuie facuta la un notar de catre propietar , trebuie sa aiba datele sale si ale lui X ,,,pe mine in spania m-a costat 75 euro
|
salut
ştiu cum e treaba la noi... NU te lasă să ieşi cu maşina altuia afară!
Ca să nu ai probleme puteţi face un contract de vânzare- cumpărare cu persoana care aduce maşina, apoi îl puteţi rupe. |
Re: salut
Quote:
|
Re: Procura intrare in tară
Ms foarte mult .Raspunsul tau e scurt si la obiect si foarte util.:-):peace::peace:
O seara faina!!!si multumesc inca o data |
| All times are GMT +2. The time now is 16:46. |
- Copyright 2026 4Tuning