Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 05-10-10, 18:42   #1
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Informatii despre drumurile din Romania

Salutare,

M-am gandit sa fac topicul asta pentru a ne mai ajuta cu ceva informatii referitoare la drumurile din Romania. De exmeplu, X vrea sa plece intr-o anume locatie si are mai multe rute.. nu stie nimic despre ele.. intreaba si poate afla

Ca sa incep eu, as fi interesat sa-mi spuna cineva cum e portiunea de drum intre Cluj Napoca - Zalau - Carei - vama. Ar fi mai bine sa ies spre Ungaria prin Oradea? As fi ales prima varianta deoarece m-ar scoate mai aproape de locatia finala.

Atasat si o poza. Mersi!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	drum.jpg
Views:	115
Size:	766.3 KB
ID:	1684271  
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 07-10-10, 20:19   #2
Cristy65

Stage 5
 
Cristy65's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,140
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Informatii despre drumurile din Romania

Cluj-Zalau e super, e drum european e81 care merge de la Tg Mures pana la Satu Mare ( daca nu gresesc), de la Zalau la Carei nu e chiar asa bun, nu sunt gropi dar sunt denivelari, cam ca un drum judetean plombat, iar mai nou s-au apucat de lucrari pe el. Ar mai fi o varianta sa mergi pe la Satu Mare, avantajul ar fi ca mergi pe european pana la Satu Mare si de acolo inca 5-10 km pana la Petea, dar ai face in plus cam 20 km. Daca vrei sa iesi pe la Oradea, drumul Cluj-Oradea e destul de aglomerat cam in orice perioada a saptamanii si ultima data cand am fost (de aprox 2 luni) au aparut si ceva gropi.
Oradea-Debrecen-Nyiregyhaza e ok, are portiuni unde nu e turnat strat nou de asfalt. Eu as alege varianta Cluj-Zalau-Carei, pt ca o sa prinzi vreo 60 de km nu chiar asa de buni, dar drumul pe Ungaria e super, nu e aglomerat si nu prinzi politie aproape deloc, iar la vama nu au treaba.
__________________
Cristy65 is offline   Reply With Quote
Old 08-10-10, 15:56   #3
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Informatii despre drumurile din Romania

Mersi mult de info, cred ca asa vom alege, iesirea prin Carei.
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 15-10-10, 23:12   #4
cristianic
Daewoo Driver

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 737
Member of:
[2 Roti]
[DAEWOO]
Default Re: Informatii despre drumurile din Romania

A1 intre km 10 si km 30 o portiune de cuprinsa intre 100 si 300 de metrii se lucreaza pe sensul dinspre pitesti si se circula doar pe sensul dinspre bucuresti.
cristianic is offline   Reply With Quote
Old 08-11-10, 18:32   #5
uniquevl
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 825
Member of:
[VW]
Default Re: Informatii despre drumurile din Romania

Aici tin si eu sa precizez ca tot orasul Rm Valcea a fost asfaltat in intregime cat si cenura de ocoliere a orasului.Deci drumul este super si inca un lucru de observat) au aparut in jur de peste 8 noi giratorii .Oricum de nerecunoscut cat vine vorba despre drumuri -ce a fost si ce este acum.
uniquevl is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -