28-06-06, 14:28
|
#16
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2004
Posts: 364
|
Re: ajutor pt pc
ne-am intors la vechile obiceiuri.zeci de restarturi si dupa merge
|
|
|
28-06-06, 21:37
|
#17
|
 Stage 5
Join Date: Sep 2005
Posts: 847
Member of: [FOTO]
|
Re: ajutor pt pc
mane, tu de virusi/spyware/etc ai scanat?
fa-i un reinstal de winows si daca totusi continua inlocuieste-ti componentele pe rand, in principal hardu si ramu cu altele imprumutate. si vezi cum se comporta.
daca nu , du-l la un service
|
|
|
28-06-06, 22:39
|
#18
|
|
2 Roti
 Stage 5
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,062
Member of: [Super Moderators] [Observator 4tuning] [PARTICIPANT CURSE] [DACIA] [Echipa de sprijin] [2 Roti]
|
Re: ajutor pt pc
nu ii intra in win .. am eu fostu pc .. care sta la piciorul din dreapta acum .. e pe bara .. am ram-i fotootzi .. schimba-i rami .. si du-l la un service k dupa aia poti sa-ti iei adio d la el
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand
|
|
|
29-06-06, 03:03
|
#19
|
Stage 2
Join Date: Apr 2006
Posts: 35
Member of: [RENAULT]
|
Re: ajutor pt pc
dezmembreaza-l
si monteaza-l iar
----------------
[+] caldura
[+] o pise stricata sau ...
[+] ...
|
|
|
29-06-06, 08:07
|
#20
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2004
Posts: 364
|
Re: ajutor pt pc
reinstal de windows nu vreau sa-i fac ca am vreo 70 de giga in el si nu am unde sa pun marfa(nu am dvd writer) am si firewall si antivirus.sunt curat.probabil sa fie de la ram.dar nu vreau nici sa bag banii aiurea in el si sa stiu ca nu merge.nu am nici de la cine imprumuta niste ram.oricum multumesc din nou
|
|
|
29-06-06, 14:19
|
#21
|
 Stage 5
Join Date: Sep 2005
Posts: 847
Member of: [FOTO]
|
Re: ajutor pt pc
pai stai ajea, ai 70 de gigi in el numa pe o partitie, respectiv aia cu windows-ul ?
|
|
|
29-06-06, 14:45
|
#22
|
|
Renault Driver
 Stage 5
Join Date: Mar 2006
Posts: 486
Member of: [RENAULT]
|
Re: ajutor pt pc
in cazul in care ai tot pe o sg partitie si nu vrei sa pierzi cei 70gb e un pmg easy splyter sau ceva de genu si poti sa faci inca o partitie cu el chiar si acum cu windowsul instalat,iti pui tot pe aia noua,pe cea veche lasi doar windowsul
iar cand o sa reinst windowsul formatezi doar partitia veche cu el.bafta nu e greu dar iti terbuiesc nishte cunostine minime
__________________
Renault Clio Symbol 1.4 16v
Opel Astra Bertone 1.8 16v
|
|
|
29-06-06, 22:25
|
#23
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2004
Posts: 364
|
Re: ajutor pt pc
am doua partitii pe fiecare cate un windows xp profesional si se blocheaza si cu una si cu cealalata.oricum nu cred ca e de la windows.se blocheaza si inainte sa faca memory testing deci chiar de la inceput fara sa mai ajunga la windows.probabil e de la ram.ma mai gandesc ce sa fac.
|
|
|
29-06-06, 23:07
|
#24
|
|
Renault Driver
 Stage 5
Join Date: Mar 2006
Posts: 486
Member of: [RENAULT]
|
Re: ajutor pt pc
pai loooooooooooooooooooooool avand 2 windowsuri mananca alea memorie de rup,mi se pare normal sa nu mai incarce,ramai si tu cu unu nesatulule,mai ales ca ambele sunt xp prof,de ce ai nevoie de 2 si mai ales identice
|
|
|
30-06-06, 11:55
|
#25
|
|
Dream Squad Member
 Stage 5
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,270
Member of: [Design Team] [Virtual Tuning] [Dream Squad] [FOTO]
|
Re: ajutor pt pc
am un tovaras care are un calc cu un procesor de 3.2ghz intel cu 2nuclee...1giga de memorie o place video ati radeo 9550 pro si hdd de 200gb....si ii merge in framuri...si abea la luat...de la win nu e ca la inst de 4-5ori si tot la fel mere....cam are temp cam mare in procesor....
sa fie oare de la temp ridicata de mere in framuri....astept raspuns
|
|
|
30-06-06, 13:18
|
#26
|
 Stage 5
Join Date: Sep 2005
Posts: 847
Member of: [FOTO]
|
Re: ajutor pt pc
nu are legatura cu temp, cel putin a procesorului. am si eu un intel la 3 ghz si stiu cum se incalzeste. in cel mai rau caz se stinge desi asta are loc de la 80*C+ in sus.
ar putea fi temp placii video (ce racire are??). desfa carcasa, si pune mana pe radiatoru ala in timpul unui jok .daca poti tine mana ceva timp, e ok. daca nu probabil ca de acolo e mai ales ca frame-urile sunt legate ce placa video si nu de proc.
ar putea fi si o incopatibilitate intre componente.
si acum stupid question  : ce jokuri joaca ? imi pare rau pt el da placa video ii trage in jos sistemu. e putin cam depasita pt zilele astea. macar vreun 6600gt sa fi luat
|
|
|
30-06-06, 13:20
|
#27
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2004
Posts: 364
|
Re: ajutor pt pc
Quote:
|
Originally Posted by Cristi T
pai loooooooooooooooooooooool avand 2 windowsuri mananca alea memorie de rup,mi se pare normal sa nu mai incarce,ramai si tu cu unu nesatulule,mai ales ca ambele sunt xp prof,de ce ai nevoie de 2 si mai ales identice 
|
nu stiu cum am facut sa le instalez pe amandoua  si acum le tin.si daca merge numai unu amandoua mananca ram?
|
|
|
30-06-06, 13:36
|
#28
|
|
Renault Driver
 Stage 5
Join Date: Mar 2006
Posts: 486
Member of: [RENAULT]
|
Re: ajutor pt pc
pai cam da :P
|
|
|
30-06-06, 13:48
|
#29
|
|
Dream Squad Member
 Stage 5
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,270
Member of: [Design Team] [Virtual Tuning] [Dream Squad] [FOTO]
|
Re: ajutor pt pc
Quote:
|
Originally Posted by mihai134
nu are legatura cu temp, cel putin a procesorului. am si eu un intel la 3 ghz si stiu cum se incalzeste. in cel mai rau caz se stinge desi asta are loc de la 80*C+ in sus.
ar putea fi temp placii video (ce racire are??). desfa carcasa, si pune mana pe radiatoru ala in timpul unui jok .daca poti tine mana ceva timp, e ok. daca nu probabil ca de acolo e mai ales ca frame-urile sunt legate ce placa video si nu de proc.
ar putea fi si o incopatibilitate intre componente.
si acum stupid question  : ce jokuri joaca ? imi pare rau pt el da placa video ii trage in jos sistemu. e putin cam depasita pt zilele astea. macar vreun 6600gt sa fi luat 
|
pai joaca world championship snooker 2004,cs 1.6,heroes 5 da mai rar,fifa 2006 world cup....nu poate sa il desfaca ptr ca e in garantie...
e placa simpla adik are racire cum au toate placile mai simpliste...deci concluzie sa fie placa video devina?
|
|
|
30-06-06, 13:58
|
#30
|
 Stage 5
Join Date: Sep 2005
Posts: 847
Member of: [FOTO]
|
Re: ajutor pt pc
atunci baga everest si vezi daca are senzor de temperatura placa video (pe GPU)
si daca are garantie direct la service, care-i problema ?
|
|
|
|
|