Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 16-06-10, 09:12   #1
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Macheta lui Bugatti Veyron costa de doua ori mai mult decat originalul!

Macheta lui Bugatti Veyron costa de doua ori mai mult decat originalul!

Cum poti face din Bugatti Veyron, una din cele mai scumpe masini din istorie, o masina si mai scumpa decat este deja? E cat se poate de simplu...



Daca te asteptai sa primesti ceva in plus, mai gandeste-te o data. Esentele tari se tin in sticlute mici, asa ca nici macar nu este vorba de un Veyron adevarat, pe care sa il poti conduce. Nu, in cazul de fata vorbim de o simpla macheta la scara 1/18 a supercarului din Molsheim. Ce-i drept, una realizata din aur de 24 karate si decorata cu diamante de 7.2 carate.



Si daca mai pui la socoteala ca doar trei exemplare vor fi fabricate, iar usile, capota si volanul sunt functionale, mai ca ai da pe asa ceva 2 milioane de lire sterline. Ce atata Bugatti Veyron Supersport si 1.200 cai putere?
__________________
boy_wonder is offline  
Old 16-06-10, 15:44   #2
spiner

Stage 3
 
spiner's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 124
Default Re: Macheta lui Bugatti Veyron costa de doua ori mai mult decat originalul!

Am auzit ca la un singur exemplar se munceste doua luni(nu stiu daca si cu weekend-uri cu tot).
Mie mi se pare sooperba aceasta macheta ,mi-ar fi placut sa scoata si pe un Mustang Shelby .
Oricum asa pret nu imi imaginam sa aibe o macheta.

Intru-un fel mai bine dai 2 mil euro pe o macheta ,decat sa dai 2 mil pe un veyron adevarat sa stai sa ii schimbi consumabilele,sa ii platesti taxele )
spiner is offline  
Old 16-06-10, 22:51   #3
marian92

Stage 5
 
marian92's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 614
Default Re: Macheta lui Bugatti Veyron costa de doua ori mai mult decat originalul!

Mai bine imi iau Masina nu macheta=)) Dar oricum e vis
marian92 is offline  
Old 17-06-10, 02:23   #4
mitza mtb
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,849
Member of:
[4Rally]
Default Re: Macheta lui Bugatti Veyron costa de doua ori mai mult decat originalul!

Quote:
Originally Posted by spiner View Post
Am auzit ca la un singur exemplar se munceste doua luni(nu stiu daca si cu weekend-uri cu tot).
Mie mi se pare sooperba aceasta macheta ,mi-ar fi placut sa scoata si pe un Mustang Shelby .
Oricum asa pret nu imi imaginam sa aibe o macheta.

Intru-un fel mai bine dai 2 mil euro pe o macheta ,decat sa dai 2 mil pe un veyron adevarat sa stai sa ii schimbi consumabilele,sa ii platesti taxele )
Degeaba ar scoate un shelby , ca nu ai avea bani sa-l cumperi ( nu cred ) .. Si mai mult te oftici...
Despre macheta , jucariile oamenilor bogati cu care jongleaza in fata celor mai putin bogati ca sa se dea mari .. Parerea mea pe care o sustin!
mitza mtb is offline  
Old 17-06-10, 07:25   #5
xgeox

Stage 5
 
xgeox's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 4,106
Default Re: Macheta lui Bugatti Veyron costa de doua ori mai mult decat originalul!

Quote:
Originally Posted by mitza mtb View Post
Despre macheta , jucariile oamenilor bogati cu care jongleaza in fata celor mai putin bogati ca sa se dea mari .. Parerea mea pe care o sustin!
Asta cam asa e
xgeox is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -