Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 02-04-10, 20:07   #16
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Unde traim??????? Jungla??

Quote:
Originally Posted by G0rdy View Post
mda...o sa ajungem ca noi sa stam in casa si hoti sa ne fure din sufragerie
Nici chiar aşa.
Hoţul urmăreşte şi după aia acţionează.

1. Casa nu trebuie să pară nelocuită sau ca louiesc oameni nepăsători.
2. Maşina nu o poţi lăsa oriunde şi pentru mult timp.

P.S. Mi se pare firesc să îţi găseşti maşina pulbere când te întorci.
In rude sau prieteni nu ai avut încredere, poate în vigilenţa hoţilor vei avea.

Peste tot (în lume) se practică treaba cu furatul de pe maşini.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 21:31   #17
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: Unde traim??????? Jungla??

Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul...dar totusi daca pleci din oras sa zic..nu poti sa inchiriezi un garaj sau sa gasesti o curte ceva. Mai ales daca pleci din tara...totusi o curte in care locuiesc niste pensionari sa le dai la aia 1mil pe luna iti pupa si mana
__________________
Alex30 is offline   Reply With Quote
Old 13-04-10, 13:09   #18
golf.gti75
Accelarate Club Member

Stage 5
 
golf.gti75's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 496
Member of:
[VW]
[PEUGEOT]
[2 Roti]
[Accelarate Club]
[Opel]
[4Wheels]
Default Re: Unde traim??????? Jungla??

toti batranii cu care stau de vorba imi spun "ba nu stiu ce o sa faceti voi astia tineri ca...nu prea mai aveti loc si nici tara nu va ajuta" eu ma uitam mereu mirat. ce are frate senilu asta, sunt la facultate, muncesc, termin facultatea, urmez avocatura si e bine....da e bine din gura dar de facut e foooaaarrtee greu sa mai faci ceva la noi in romania cand basescu baga in buzunare indesat ii baga si lu fisa aia mica si lu aia mare si lu nevasta-sa si lu udrea si mai nou la luat si pe boc sa-l initieze pentru presedentie la urmatoarele alegeri. asa ca nu scapam noi de relele astea pentru ca nimeni nu le vede, sunt toti prea ocupatii. politia daca te duci la ei cu o problema te iau in bataie de joc dar daca iti faci lege nu mai scapi de ei. si de ce, e mult mai usor sa-ti faca rau atunci cand te-au prins in fapt decat atunci cand te duci tu si ii mai pui sa si munceasca sa si gandeasca ( ceea ce e aproape imposibil la ei ). pe cand cu ciorile...offf de ce nu a mai trait macar 2-3 ani Antonescu. astia sunt ca niste termite, nu mai scapam de ei, fura, pacalesc, il fac pe dracu in patru pentru bani. ma uit pe sosele si vad ciori cu masini de la 70 80 de mii de euro in sus si am curaj sa fac pariu ca daca il pui sa scrie nici pixul nu stie sa il tina in mana dapai sa mai scrie. sa-i ia draq de tigani borati
__________________
golf.gti75 is offline   Reply With Quote
Old 13-04-10, 23:22   #19
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: Unde traim??????? Jungla??

nu are legatura cu threadul, dar am trecut astazi prin sintesti... ultimile modele de ml, x5, x6, seria 5,6,7 si cireasa de pe tort.. ferrari...
Dodo_998 is offline   Reply With Quote
Old 14-04-10, 20:31   #20
Opelino

Stage 3
 
Opelino's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 146
Default Re: Unde traim??????? Jungla??

Nu are treaba cu discutia de aici, dar are cu ce a zis golf.gti75: am fost azi sa legalizez actele de la rabla la un notar de la Unirii (Buc)...ce credeti ca faceau 2 ciori cu un romanas?
Isi deschidea tiganul firma frate...si cum crezi ca era? Analfabet..l-a pus asistenta aia sa scrie o hartie si ii tremura mana, nu stia ce inseamna stare civila!!! M-a bufnit rasul acolo.
Cum poti lasa asemenea erori sa faca astfel de lucruri?
Pt bani...vad ca totul este posibil...Rom-mania...

PS: Stau in Ferentexas..am lasam masina o seara pe laterala blocului si mi-a spart geamul de la usa din spate pe dreapta dupa incercari cu ranga la cea din fata esuate, rascolit in masina plus alte nimicuri printre care un butuc fortat de la usa.
Am trecut peste, am dus masina in Rahova la ai mei ca am parcare legala acolo...si in ziua de revelion am trecut pe la ea...imi sparsesera si luneta...dar nu au mai luat nimic din ea.
Asta e tara noastra si nu stiu ce parere aveti voi...dar pe mine conducerea ei, justitia si politia ma scarbesc...si sincer va spun ca mi-e sila sa privesc multi oameni in ochi, pt ca imi dau seama ce jigodii ascund hainele de pe ei.

PPS: Sper ca nu v-au deranjat vorbele mele, dar este adevarul...am ajuns de rasul lumii cu tiganii si spagarii din tara.
__________________
Red Bull Iti Da Aripi!!!!

Last edited by Opelino; 14-04-10 at 20:36.
Opelino is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -