Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 14-01-10, 09:41   #16
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default Re: Se poate afla numarul unui apel privat?

si apoi o nu o sa mai poti trimete de pe moove.ro pentru ca te obliga sa iti bagi numarul de telefon .. so same shit ..

acum sa fim seriosi.. si eu pot sa scot o interfata de program si sa il incarc pe net si sa il dau cu 1-2 euro..ca vad ca sunt multi doritori..asta nu inseamna ca programul respectiv trebuie sa mearga..
__________________
cryssl is offline   Reply With Quote
Old 14-01-10, 15:17   #17
vn-08-nen

Stage 5
 
vn-08-nen's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,495
Member of:
[VW]
Default Re: Se poate afla numarul unui apel privat?

Da si eu as avea nevoie de asa ceva ... si m-am gandit la kituri de spionaj , sunt o gramada pe net de vanzare , diverse ...

Era insa un " gaget " care mi-a atras atentia ... Acest dispozitiv se conecteaza la pc si la telefon prin cablul de date ... o data instalat , se asteapta un telefon de pe alt nr , iar cu ajutorul acelui dispozitiv si programului de instalare care din ce citisem e ca un fel de harta , il localizeaza pe individul din spatele celulilalt receptor prin GPS . E ceva cum e in filme cu alcele 30 de secunde . Acum nu stiu daca merge si merita . Pretul era undeva pe la 200-300 E ...
vn-08-nen is offline   Reply With Quote
Old 14-01-10, 15:21   #18
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Ba da...merge!

Am incercat eu si merge sa iti faci cont pe moove.ro

Cand trimiti sms, ala la expeditor va vedea decat moove.r
Eu ma refeream la site-ul care iti oferea posibilitatea de a-ti ascunde identitatea

Quote:
Originally Posted by vn-08-nen View Post
Da si eu as avea nevoie de asa ceva ... si m-am gandit la kituri de spionaj , sunt o gramada pe net de vanzare , diverse ...

Era insa un " gaget " care mi-a atras atentia ... Acest dispozitiv se conecteaza la pc si la telefon prin cablul de date ... o data instalat , se asteapta un telefon de pe alt nr , iar cu ajutorul acelui dispozitiv si programului de instalare care din ce citisem e ca un fel de harta , il localizeaza pe individul din spatele celulilalt receptor prin GPS . E ceva cum e in filme cu alcele 30 de secunde . Acum nu stiu daca merge si merita . Pretul era undeva pe la 200-300 E ...
La bani astia nu se merita) !

Last edited by Sasha; 18-01-10 at 17:09.
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 14-01-10, 15:37   #19
vn-08-nen

Stage 5
 
vn-08-nen's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,495
Member of:
[VW]
Thumbs up Re: Se poate afla numarul unui apel privat?

Quote:
Originally Posted by AnDrEiCa View Post
La bani astia nu se merita) !
Asa e ! Vedeti link spionii mei !

007
vn-08-nen is offline   Reply With Quote
Old 15-01-10, 02:18   #20
Renzor

Stage 4
 
Renzor's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 186
Default Re: Se poate afla numarul unui apel privat?

Chestia aia cu deviatul apelului pe un pc mergea...acum multi ani,cred ca aveam 15 ani,deviai apelul catre un numar de fix si intrai pe o pagina web si vedeai numarul acolo si ora...da erau o multime de numere si era greu sa aflii care e numarul pe care il cauti tu.
__________________
33 tks
Renzor is offline   Reply With Quote
Old 18-01-10, 14:27   #21
algorunescu

Stage 4
 
algorunescu's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 299
Default Re: Se poate afla numarul unui apel privat?

Cel mai simplu este sa-ti schimbi telefonul si sa iei ceva cu sistem de operare. Nu mai sunt scumpe acum. Symbian, windows, google....toate au aplicatii care filtreaza apelurile si sms-urile si au optiune speciala pentru numere ascunse. Telefonul nu mai suna, nici macar nu stii ca ala a incercat sa te sune si ai scapat de probleme.
__________________
Opel Astra Bertone 2.0 Turbo
algorunescu is offline   Reply With Quote
Old 14-04-10, 06:48   #22
golf.gti75
Accelarate Club Member

Stage 5
 
golf.gti75's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 496
Member of:
[VW]
[PEUGEOT]
[2 Roti]
[Accelarate Club]
[Opel]
[4Wheels]
Default Re: Se poate afla numarul unui apel privat?

omu nu a intrebat cum sa faca sa nu il mai sune, el vrea sa stie cum afla cine e. nu de alta dar si pe mine ma intereseaza
golf.gti75 is offline   Reply With Quote
Old 14-04-10, 11:42   #23
tomcRft
Audi Driver

Stage 2
 
tomcRft's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 30
Member of:
[AUDI]
Default Re: Se poate afla numarul unui apel privat?

Quote:
Originally Posted by cryssl View Post
si a aflat cineva practic sau a incercat?
toate sunt "mituri" si chesti de pe internet
nu ai cum sa afli poti sa mergi la compania de telefoane si poti sa intrebi si o sa primesti acelasi raspuns..criptarea se face pe serverele lor..nu la tine pe telefon..deci cand tu primesti semnalul pe tel este deja criptat
Lucrand in informatica, ii dau dreptate lu cryssl.
Stiu ca toata lumea ar fi interesat de asa ceva ia-r eu primul.
Dar din pacate asa ceva nu este posibil.
Criptarea se face pe serverele lor si nu ai cum sa treci de ea. Intradevar, sunt o gramada de soft-uri care iti permit sa nu primesti apele necunoscute, alea alea, dar nu ai cum sa afli numar-ul cuiva care te apeleaza cu necunoscut. NU SE POATE.

Singura posibilitate ar fi sa ai acces la serverele operator-ului, sau sa faci o plangere prin politie care sa apeleze la operator-ul tau, cu conditia ca aceasta sa fie acceptata si dusa pana la capat de politie.
tomcRft is offline   Reply With Quote
Old 14-04-10, 17:36   #24
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Se poate afla numarul unui apel privat?

Şi ca să apelezi la poliţie, viaţa sau integritatea corporală trebuie să îţi fie puse în pericol, altfel nu prea ai ce căuta la Poliţie.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 14-04-10, 17:38   #25
kitz`

Stage 5
 
kitz`'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 977
Member of:
[AUDI]
Default Re: Se poate afla numarul unui apel privat?

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Şi ca să apelezi la poliţie, viaţa sau integritatea corporală trebuie să îţi fie puse în pericol, altfel nu prea ai ce căuta la Poliţie.
sau te duci la un sediu al operatorului
kitz` is offline   Reply With Quote
Old 14-04-10, 17:42   #26
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Se poate afla numarul unui apel privat?

Quote:
Originally Posted by kitz` View Post
sau te duci la un sediu al operatorului
N-ai şanse. Îţi dau cu flit ăia. Ei d-abia acceptă solicitarea din partea organelor abilitate.
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 14-04-10, 17:52   #27
lazar

Stage 4
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 233
Default Re: Se poate afla numarul unui apel privat?

Quote:
Originally Posted by AnDrEiCa View Post
Multi dintre noi suntem stresati de 'n' ori de cate un apelant anonim care are chef sa faca glume proaste. Exista deci vreo modalitate de a-i afla numarul de tel,de a-l localiza etc? Hai sa dezbatem acest subiect si poate pana la urma vom iesi invingatori
Singura posibilitate este sa depui plangere la politie si le spui ca te-a amenintat cu moartea, ca ai gasit rotile slabe la masina, sau ca ai gasit un furtun de frana taiat si ca el ti-a zis la telefon ca va face chestiile astea. In felul asta vor lua in serios plangerea. Daca le spui doar ca te injura nu vor face nimic, in cel mai bun caz iti inregistreaza plangerea.
lazar is offline   Reply With Quote
Old 14-04-10, 18:00   #28
kitz`

Stage 5
 
kitz`'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 977
Member of:
[AUDI]
Default Re: Se poate afla numarul unui apel privat?

Quote:
Originally Posted by lazar View Post
Singura posibilitate este sa depui plangere la politie si le spui ca te-a amenintat cu moartea, ca ai gasit rotile slabe la masina, sau ca ai gasit un furtun de frana taiat si ca el ti-a zis la telefon ca va face chestiile astea. In felul asta vor lua in serios plangerea. Daca le spui doar ca te injura nu vor face nimic, in cel mai bun caz iti inregistreaza plangerea.
poi nu trebuie sa probezi cea ce scrii pe plangere????
kitz` is offline   Reply With Quote
Old 15-04-10, 09:04   #29
lazar

Stage 4
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 233
Default Re: Se poate afla numarul unui apel privat?

Quote:
Originally Posted by kitz` View Post
poi nu trebuie sa probezi cea ce scrii pe plangere????
Faptul ca nu poti proba este iar respectivul va scapa este alta poveste, important este ca vei afla cine este. In baza unei plangeri de acest fel politia in mod sigur nu va sta cu mainile in san mai ales ca undeva exista un sambure de adevar si anume faptul ca cineva te suna cu numar ascuns.
lazar is offline   Reply With Quote
Old 15-04-10, 09:04   #30
lazar

Stage 4
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 233
Default Re: Se poate afla numarul unui apel privat?

Quote:
Originally Posted by kitz` View Post
poi nu trebuie sa probezi cea ce scrii pe plangere????
Faptul ca nu poti proba iar respectivul va scapa este alta poveste, important este ca vei afla cine este respectivul. In baza unei plangeri de acest fel politia in mod sigur nu va sta cu mainile in san mai ales ca undeva exista un sambure de adevar si anume faptul ca cineva te suna cu numar ascuns.
lazar is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -