Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 21-09-09, 18:56   #16
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: router wireless

Quote:
Originally Posted by pHlow View Post
Muulti pescari pe aici.... Tu chiar nu intelegi ca NU SE POATE FIZIC sa se traga cu viteza asta? Majoritatea arhitecturilor sunt facute pentru 100mb/s dar asta intern. Tu nu o sa ai viteza aia nici daca tragi intre 2 calculatoare din aceeasi retea.
Oricum daca noi suntem nebuni (si tu intotdeauna ai dreptate) ai putea sa ne inchizi gura cu un printscreen Pentru ca orice program de downloadat(fie el Dc++,valk,torrent,etc..) are afisata viteza de transfer. Dar tre sa te grabesti ca sa ai timp in alea 2 secunde
Daca mama ta nu te-a invatat sa porti o discutie cu o fata atunci data viitoare veziti de treaba ta...

Cred ca probabil au inteles gresit majoritatea ...eu nu ma refeream la filme d-alea mari de 700 mb ma refeream la trailere d-astea normale care le iau imediat de pe ODC iar filmele normale MARI le iau de pe un site nu de pe ODC sau DC++ sau TORENT , sper ca m-am facut destul de INTELEASA acuma ca deh trebe sa stau sa dau toate detaliile posibile ca daca se baga toti in seama asa incepe ..."discutia"

Defapt eu vorbeam cu glockedprod deci nenea pHlow nu cred ca te-am bagat in seama , daca mai vrei ceva te rog da pm ca nu stau sa dau reply la fiecare aberatie ! Ms
__________________
STEAM - KLawxith
YOUTUBE - ELITE INC.
INSTAGRAM - klawxith666

PHOTOGRAPHY SITE - http://klawxith.wixsite.com/elite-inc

US/RO
DTH is offline  
Old 21-09-09, 19:09   #17
Bryan

Stage 5
 
Bryan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,159
Default Re: router wireless

Cred ca ai uitat tu ce ai scris..

Quote:
Originally Posted by MillionDollarBaby View Post
Pana mea , cand este bagat cablul in unitate iau un film in 2-3 secunde ...
Bryan is offline  
Old 21-09-09, 19:13   #18
pHlow
4Tuning International Member


Stage 5
 
pHlow's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 610
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: router wireless

Quote:
Originally Posted by MillionDollarBaby View Post
Quote:
Originally Posted by pHlow
Adica tu tragi cu 200-300MB pe secunda??
yes asta cand am cablu ...cand e wireless ...cam in juma de ora se ia si filmul

L.E: Nu stau sa ma laud pe aici ca am net venit din cer , stau sa zic doar adevarul ...pana mea , de la romtelecom m-am schimbat pe AirbItes si eram intr-o seara cand am tras filme fix in 2 / 3 secunde , si radeam de iubitul meu ca lui ii ia in 2 minute ...deci ce vina am eu ?
Stimata domnisoara, sa va reimprospatez memoria. Intrebarea initiala a fost daca tu tragi cu 200-300 MB/s, nicidecum in cat timp tragi un film. Raspunsul tau a fost "yes". Apoi tot tu zici ca tragi filme "in fix 2/3 secunde". Nu sunt bagator in seama, eram doar curios. Imi pare rau ca nu cred orice poveste pescareasca.

Quote:
Daca mama ta nu te-a invatat sa porti o discutie cu o fata atunci data viitoare veziti(vezi-ti) de treaba ta...
Cel putin a avut grija sa ma invete cum sa pun cratima...

Quote:
nu stau sa dau reply la fiecare aberatie ! Ms
Ai putea incepe prin a nu le mai scrie/spune.
__________________
I am free, no matter what rules surround me. If I find them tolerable, I tolerate them; if I find them too obnoxious, I break them. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do.

Last edited by pHlow; 21-09-09 at 19:19.
pHlow is offline  
Old 21-09-09, 19:18   #19
Bryan

Stage 5
 
Bryan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,159
Default Re: router wireless

Eu pe rds de 9 am luat cam cu 11,2 mB/s cam atat duce placa de retea
asta in seamna un film mare de 700 mB luat in 2-3 minute

pe wireless prind maxim 2,5 mB/s

sa nu confundati mbps sau mb/s cu mB/s

daca aveti soft care va afiseaza viteza in mbps sau mb/s impartiti la 8 sa aflati viteza reala, adica in mB/s
Bryan is offline  
Old 21-09-09, 19:40   #20
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: router wireless

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
Eu unul mai mult de 26mbps (pe DC++) n-am vazut niciodata.
Uneori sunt bug-uri... viteza maxima de download ar fi 12MB (fizic, real, maxim, cat poate descarca o placa de retea 10/100)

Quote:
Originally Posted by MillionDollarBaby View Post
Cred ca probabil au inteles gresit majoritatea ...eu nu ma refeream la filme d-alea mari de 700 mb ma refeream la trailere d-astea normale care le iau imediat de pe ODC iar filmele normale MARI le iau de pe un site nu de pe ODC sau DC++ sau TORENT , sper ca m-am facut destul de INTELEASA acuma ca deh trebe sa stau sa dau toate detaliile posibile ca daca se baga toti in seama asa incepe ..."discutia"
Ne pare rau... dar daca tu folosesti un limbaj de lemn, se interpreteaza aiurea.
Incearca sa vorbesti ca lumea.
Daca spuneai ca te referi la un filmulet, trailer, etc mai intelegea lumea... asa s-a inteles fix un pix.
Din acest motiv ti s-a urcat lumea in cap. Cu bocancii.
Mustang is offline  
Old 21-09-09, 20:45   #21
mihai134

Stage 5
 
mihai134's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 847
Member of:
[FOTO]
Default Re: router wireless

Quote:
Originally Posted by Bryan View Post
Eu pe rds de 9 am luat cam cu 11,2 mB/s cam atat duce placa de retea
asta in seamna un film mare de 700 mB luat in 2-3 minute

pe wireless prind maxim 2,5 mB/s

sa nu confundati mbps sau mb/s cu mB/s

daca aveti soft care va afiseaza viteza in mbps sau mb/s impartiti la 8 sa aflati viteza reala, adica in mB/s
corect. informatica elementara

ca sa nu fiu offtopic, eu am router msi RG60SE (face cam 100de lei). pentru utilizare normala e ff ok. la el stau conectate calcu`,laptopul si telefonu si merge ireprosabil.
referitor la securitate, s-a mai zis, setezi tipul de securitate pe WPA-PSK cu o parola suficient de lunga + filtrare pe MAC-uri si alte porcarii si n-ai treaba.

spor la cumparaturi
__________________
my photo blog: Nimic de aratat
mihai134 is offline  
Old 21-09-09, 20:57   #22
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: router wireless

Quote:
Originally Posted by pHlow View Post
Stimata domnisoara, sa va reimprospatez memoria. Intrebarea initiala a fost daca tu tragi cu 200-300 MB/s, nicidecum in cat timp tragi un film. Raspunsul tau a fost "yes". Apoi tot tu zici ca tragi filme "in fix 2/3 secunde". Nu sunt bagator in seama, eram doar curios. Imi pare rau ca nu cred orice poveste pescareasca.

Cel putin a avut grija sa ma invete cum sa pun cratima...

Ai putea incepe prin a nu le mai scrie/spune.
Ba esti foarte bagator de seama , nu spun povesti pescaresti vad ca tu tot continui sa repeti acest cuvant la nesfarsit .

Foarte bine ca te-a invatat sa pui cratima , eu nu stiu sa pun , daca am gresit un cuvant aici asta nu inseamna ca ma cunosti ca sa spui ceva de mine Nu cred ca scrii perfect de fiecare data si de cand ai cont , asa ca te rog ...

Si nu imi spui tu mie cand cum ce sa scriu / spun , multumesc !


Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Uneori sunt bug-uri... viteza maxima de download ar fi 12MB (fizic, real, maxim, cat poate descarca o placa de retea 10/100)


Ne pare rau... dar daca tu folosesti un limbaj de lemn, se interpreteaza aiurea.
Incearca sa vorbesti ca lumea.
Daca spuneai ca te referi la un filmulet, trailer, etc mai intelegea lumea... asa s-a inteles fix un pix.
Din acest motiv ti s-a urcat lumea in cap. Cu bocancii.
M-am grabit , am gresit dar asta nu inseamna sa ma ia pe mine cu texte de vrajala si sa se creada in fata mea nu stiu ce zeu suprem

Daca era baiat destept putea sa spuna frumos nu sa se umfle cocoselul in pene ...



Quote:
Originally Posted by Bryan View Post
Cred ca ai uitat tu ce ai scris..
Nu am uitat ce am scris , nu am mentionat la ce ma refeream ( greseala mea )

Last edited by DTH; 21-09-09 at 21:07.
DTH is offline  
Old 21-09-09, 21:08   #23
pHlow
4Tuning International Member


Stage 5
 
pHlow's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 610
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: router wireless

Penibilul are o limita. Nu e treaba mea sa iti zic de care parte esti dar nu toata lumea e fraiera precum crezi tu Ti-am insiruit mai sus nu stiu cate exemple in care te contraziceai dar tot ceea ce ai vazut a fost "povesti pescaresti" si tampenii nelegate de "problema" in sine. Mult succes cu download-ul de sute de MB/s, noi astia mai fraieri ramanem sa ne inchinam la 10-15.

Quote:
Daca era baiat destept putea sa spuna frumos nu sa se umfle cocoselul in pene ...

Eu te-am intrebat frumos daca tragi cu 200-300 MB/s si tu ai raspuns yes! Tot asa ai gresit si atunci?

Last edited by pHlow; 21-09-09 at 21:13.
pHlow is offline  
Old 21-09-09, 21:16   #24
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: router wireless

Quote:
Originally Posted by pHlow View Post
Penibilul are o limita. Nu e treaba mea sa iti zic de care parte esti dar nu toata lumea e fraiera precum crezi tu Ti-am insiruit mai sus nu stiu cate exemple in care te contraziceai dar tot ceea ce ai vazut a fost "povesti pescaresti" si tampenii nelegate de "problema" in sine. Mult succes cu download-atul de sute de MB/s, noi astia mai fraieri ramanem sa ne inchinam la 10-15.
Nu se vede ca are limita penibilul , din moment ce am spus ca am gresit si recunosc ca nu am mentionat la ce ma refeream defapt iar tot continui cu aceeiasi poveste...
Te rog frumos hai sa incheiem subiectul ca ma streseaza deja ...sau daca chiar este o placere sa o tii asa cu mine toata noaptea , hai pe pm`uri , ca nu cred ca toata lumea de pe forum vrea sa asiste la aceste convorbiri , si vezi cum vorbesti ca eu nu te-am facut tampit sau in vreun fel
DTH is offline  
Old 21-09-09, 21:25   #25
pHlow
4Tuning International Member


Stage 5
 
pHlow's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 610
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: router wireless

A te lega de tampenii nu te face tampita . Ce am vrut sa arat este ca tu "recunosti" ca ai gresit o aberatie. Adica , ca tragi trailere si filme mici, cand defapt discutia a plecat de la faptul ca tu ai zis ca download-ezi cu 200-300 MB, fapt pe care nu l-ai recunoscut ca nu este adevarat.
Oricum ai dreptate, nimeni nu vrea sa asiste la asta, si nici nu are rost sa demonstrez ceva.
pHlow is offline  
Old 22-09-09, 12:13   #26
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: router wireless

eu doar ma gandesc la un film, ca in secunda urmatoare il am deja in calculator...bluray!!!!
zGb is offline  
Old 22-09-09, 12:16   #27
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: router wireless

Quote:
Originally Posted by zGb View Post
eu doar ma gandesc la un film, ca in secunda urmatoare il am deja in calculator...bluray!!!!
Tie nici nu-ti trebuie net!
Mustang is offline  
Old 22-09-09, 12:19   #28
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: router wireless

pai cam asta era ideea
zGb is offline  
Old 22-09-09, 12:42   #29
glockedprod

Stage 4
 
glockedprod's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 285
Talking Re: router wireless

ce sa zic, si eu am facut la varul meu in bucuresti, overburn, trageam de pe dc++ cu 50mb/s kitul de la Most Wanted, era pe atunci impartit pe cd-uri, si am vazut ca incepe sa scoata din ce in ce mai mult, cd-ul avea 800 mb si el continua sa contorizeze pana la 1 gb si ceva, pe acelasi cd). a fost prima oara cand am vazut asa ceva. cat despre cablul meu rds, cred ca m'am convins. scot de pe torrente cu 7-10 mb/s regulat si nu sunt blocaje. decat sa scot de pe wireless cu doar 2 mb/s, mai bine intind cablurile pe sub perna
glockedprod is offline  
Old 22-09-09, 22:11   #30
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: router wireless

Quote:
Originally Posted by MillionDollarBaby View Post
Nu se vede ca are limita penibilul , din moment ce am spus ca am gresit si recunosc ca nu am mentionat la ce ma refeream defapt iar tot continui cu aceeiasi poveste...
Te rog frumos hai sa incheiem subiectul ca ma streseaza deja ...sau daca chiar este o placere sa o tii asa cu mine toata noaptea , hai pe pm`uri , ca nu cred ca toata lumea de pe forum vrea sa asiste la aceste convorbiri , si vezi cum vorbesti ca eu nu te-am facut tampit sau in vreun fel
MDB...nu stii deloc cand sa renunti.

Stii cand nu ai dreptate, dar continui...

Sa stii ca asta nu se numeste ambitie si nu poate fi considerata calitate sa stii. O poti numi cum vrei tu dar numai calitate nu este.
Cred ca uneori ne arunci asa niste vorbe sperand ca nu va citi nimeni sau nu iti va da "quote".

Te rog frumos nu imi da reply, ca incarcam thread-ul omului degeaba. El voia sa ii recomanzi ceva, nu sa te lauzi cu internet de 5gb/sec
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -