Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 31-03-10, 23:39   #1
mitza mtb
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,849
Member of:
[4Rally]
Default Lipoabsorbtie

Am un prieten , care este foarte complexat din cauza ca este .. gras.. a slabit intr-un an cam 20 de kg .. arata foarte bine pe din afara.. dar el spune ca zona abdominala se vede foarte urat dupa ce a slabit.. el are 15 ani ..
Vreau sa stiu daca exista vreun doctor care poate sa faca o operatie de lipoabsorbtie unui adolescent de 15 ani..
NU vreau sa vad posturi gen : Fa sport lasa operatia , deoarece face basket de performanta...

Vreau doar un raspuns la ce am intrebat.
mitza mtb is offline   Reply With Quote
Old 01-04-10, 00:01   #2
RideTheRiddle

Stage 5
 
RideTheRiddle's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 3,133
Member of:
[VW]
Default Re: Lipoabsorbtie

cu sport nu o sa scape de "burta" aia niciodata stiu din propria exeperienta. acolo e exces de piele mai mult decat grasime. nu cred ca o sa se incumete vreun doctor sa faca asa ceva cuiva atat de tanar, cel putin nu legal
__________________
RideTheRiddle is offline   Reply With Quote
Old 01-04-10, 09:18   #3
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Lipoabsorbtie

Păi tu de fapt nu te referi la lipobsorbţie ci la o operaţie de chirugie estetică pentru a mai strănge pielea. Taie ţesutul īn plus şi va avea la final o cicatrice fină.

Lipoabsorbţia este un gen de intervenţie estetică prin care se extrage grăsimea īn exces de pe anumite zone ale corpului. La el nu este cazul pentru că zici că a slăbit deja.

Părerea mea este să stea potolit. Are numai 15, mai vorbim peste vreo 3 ani. Se va strănge pielea pentru că este tānăr.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Last edited by andi_cimpean; 01-04-10 at 09:20.
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 01-04-10, 19:45   #4
mitza mtb
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,849
Member of:
[4Rally]
Default Re: Lipoabsorbtie

El este foarte complexat.. numai de asta vorbeste..
El spune ca inca mai are grasime pe picioare si etc.. o sa-i spun sa se inregistreze pe forum sa va explice el mai bine....
mitza mtb is offline   Reply With Quote
Old 01-04-10, 19:57   #5
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Lipoabsorbtie

Frumusete pe muchie de cutit ......a avut un caz asemanator ..sa apeleze la ei
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 02-04-10, 00:38   #6
mitza mtb
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,849
Member of:
[4Rally]
Default Re: Lipoabsorbtie

@RIcKO : Nu este vorba de bani . este vorba de posibilitatea de a realiza asa ceva... stiu ca a fost ceva asemanator.. am vazut ..
mitza mtb is offline   Reply With Quote
Old 02-04-10, 09:43   #7
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Lipoabsorbtie

poi si eu alerg, merg pe jos, doarm putine ore, manac putin, cobor si urc pe jos 6 etaje, merg cu bicicleta, etc etc etc fotbal, basket, ocazional mai un ping-pong...si culmea m-am ingrasat ca un porc de cand nu mai fumez o 2 luni am pus 23 de kile.
am o burta de ma speriu, apropo, secsul nu slabeste.
ma gandesc sa ma apuc si de abdomene
werwceul is offline   Reply With Quote
Old 03-04-10, 17:44   #8
VladM
Seat Driver

Stage 5
 
VladM's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,605
Member of:
[SEAT]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[AUDI]
[Opel]
[Fiat]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Lipoabsorbtie

Quote:
Originally Posted by werwceul View Post
poi si eu alerg, merg pe jos, doarm putine ore, manac putin, cobor si urc pe jos 6 etaje, merg cu bicicleta, etc etc etc fotbal, basket, ocazional mai un ping-pong...si culmea m-am ingrasat ca un porc de cand nu mai fumez o 2 luni am pus 23 de kile.
am o burta de ma speriu, apropo, secsul nu slabeste.
ma gandesc sa ma apuc si de abdomene
Daca faci abdomene nu scapi de burta,se intareste,se formeaza masa musculara.
VladM is offline   Reply With Quote
Old 05-04-10, 08:25   #9
xgeox

Stage 5
 
xgeox's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 4,106
Default Re: Lipoabsorbtie

Mama am ajuns sa o vad si pe asta,la 15 ani se plange ca are burta si vrea sa se opereze.Nimeni nu o sa-l opereze.Sa mai lase calculatorul si cluburile si sa se apuce serios de treaba.Astia care va plangeti ca nu puteti sa slabiti veniti pe mana mea 2-3 luni.Lasa painea,lasa porcul,lasa cola si orice bautura.Trebuie sa ai chiar o vointa mare sa faci asta.Daca nu ai vointa atunci sa te oblige cineva sa o faci.
__________________
Vand haine Vans,Diesel,Etnies,G-Star, Springfield,Zara,PullandBear,Bershka,Smog,H&M,Jack-Jones,Fishbone,DCshoes,Converse,Lefties', Adidas Originals,Asos,etc..Ochelari RayBan aviator si waifarer.Totul original 100%.Se pot vedea si proba in zona Costin Georgian.Trimit in alte orase ramburs prin posta.Clik pe hompage pentru stocul actual. ID: xge0x Tel:0724451140(george)
xgeox is offline   Reply With Quote
Old 05-04-10, 12:32   #10
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Lipoabsorbtie

inca e tanar,daca n-a avut 150kg si acum a ajuns la 60-70 nu cred ca are nevoie de nici o operatie,oricat de complexat s-ar simti,la anii lui pielea este elastica,se retrage singura,doar ca raman un fel de cicatrici(cum au fetele care slabesc pe la solduri) ,cu abdomenele doar se intareste masa musculara,si se formeaza "patratele" iar asta e un lucru bun,abdomenul ramanand plat,si abia atunci e bine sa faca o operatie daca are piele in exces...
asa daca abdomenul are forma de balon,degeaba taie din piele,pielea e elastica,si va lua forma burtii destul de repede...
__________________
Julaikos customs

Turbos make torque and torque makes fun!
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 06-04-10, 23:20   #11
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Lipoabsorbtie

Quote:
Originally Posted by werwceul View Post
poi si eu alerg, merg pe jos, doarm putine ore, manac putin, cobor si urc pe jos 6 etaje, merg cu bicicleta, etc etc etc fotbal, basket, ocazional mai un ping-pong...si culmea m-am ingrasat ca un porc de cand nu mai fumez o 2 luni am pus 23 de kile.
am o burta de ma speriu, apropo, secsul nu slabeste.
ma gandesc sa ma apuc si de abdomene
6 min de sex echivaleaza 1.30 de alergat .Pe langa ca te ajuta sa slabesti , iti intareste si sanatatea .Sex=no stres , de la stres unii se ingrasa , altii slabesc , depinde de organism .
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 07-04-10, 02:06   #12
mitza mtb
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,849
Member of:
[4Rally]
Default Re: Lipoabsorbtie

Werweceul - Nu mananca porc,paine, bea apa plata , face basket de performanta ...la calculator ... sta ) iar in cluburi nu se duce..
De stresat .. cam este ,din cauza ca are burta ..
mitza mtb is offline   Reply With Quote
Old 10-04-10, 10:23   #13
BH 07 MDF

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,812
Member of:
[VW]
[SKODA]
[Toyota]
[2 Roti]
Default Re: Lipoabsorbtie

Daca vrea sa scape de excesul ala de piele sa inceapa cu abdomene/alergat cu folie/sauna etc.

Eu am dat jos peste 50 kg in vreo 8 luni si nu am exces de piele in zona abdominala.

Mai jos niste diferente intre 120+ kg si 70 kg.

Ii urez bafta.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2008vs2009.jpg
Views:	231
Size:	42.6 KB
ID:	1412349   Click image for larger version

Name:	Versus.jpg
Views:	156
Size:	55.5 KB
ID:	1412350  
__________________
?
BH 07 MDF is offline   Reply With Quote
Old 29-05-10, 01:37   #14
Vicentiu14
 
Join Date: May 2010
Posts: 0
Default Re: Lipoabsorbtie

In primul rand va urez un bine v-am gasit tuturor, acesta este primul meu post in acest forum.Numele meu este Vicentiu am 14 ani fac 15 pe 16 iulie si imi cer scuze pentru micul offtopic dar eu sunt cel cu pricina de mai sus.Vreau sa multumesc in primul rand colegului meu Mihai care a facut primul post pentru mine, nu credeam ca se va ajunge aici.Apoi ii multumesc din suflet lui Alex Criste care mi-a dat atatea sfaturi eu stresandu-l cu nenumarate intrebari.Am cautat raspunsuri pentru problema mea pe nenumarate forumuri si sincer sa fiu nu ma asteaptam sa gasesc aici ceva, insa aici se pare ca era "comoara"cautata de mine.Vara trecuta cantaream 112 kg la varsta de 13 ani,nu prea imi faceam eu griji din cauza greutatii dar ca sa vedeti in viata mea a intervenit basketul.Vreau sa va spun ca am facut fotbal inot rugby nenumarate sporturi, ca basketul nici unul nu am iubit.Si singura mea problema erau kg care ma impiedicau foarte tare sa alerg oboseam imediat.Asa ca m-am pus pe slabit, in prezent am 82 de kg, am postat si o poza sa se vada diferentele iar singura mea problema acum este grasimea in exces ramasa pe burta.Dupa ce am vazut performantele lui Alex sunt gata si eu sa ma apuc serios de treaba pentru a scapa de grasime.M-am pus pe treaba si m-am gandit sa las un post si aici pentru ca a-ti fost amabili si v-ati rapit din timp pentru a va posta parerea, va multumesc foarte mult,daca reusesc ceea ce mi-am propus voi reveni cu inca un post+dovada.Este singurul lucru care ma incomodeaza si de care as vrea atat de mult sa scap... nici nu va imaginati cat de mult detest aceasta "burtica".Am 11 zile de abdomene si flotari, fac basket de performanta in fiecare zi luni-duminica.Va multumesc pentru tot, va voi tine la curent
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Untitled 1.jpg
Views:	268
Size:	149.1 KB
ID:	1493546  

Last edited by Vicentiu14; 29-05-10 at 01:40.
Vicentiu14 is offline   Reply With Quote
Old 29-05-10, 02:39   #15
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Lipoabsorbtie

Quote:
Originally Posted by KAY_ View Post
6 min de sex echivaleaza 1.30 de alergat .Pe langa ca te ajuta sa slabesti , iti intareste si sanatatea .Sex=no stres , de la stres unii se ingrasa , altii slabesc , depinde de organism .
Exact ! Sexul slabeste mult, foarte mult ! Nu stiu altii cum sunt, dar eu dupa o partida de sex sunt ud tot, beau 2L de apa si mananc si o ciocolata sa ma rehidratez!

Anyway. Si eu eram gras..odata..acu 4 luni Aveam 78 kg, am ajuns in Anglia, iar dupa 2 luni de munca am slabit pana la 65 kg ( nu exagerez), pielea incepe sa se traga , doar ca ramane oleaca la burta ! Solutiile pt excesul de piele sunt mai multe ! Cea mai simpla e operatia estetica.
Eu iti recomand enorm de multe abdomene si ceva magic ce gasesti in farmacie, e bun, e sanatos, se numeste Supliform ( de-asta foloseste sor'mea ca abia a nascut si sa i se retraga pielea normal ). Try it

Quote:
Originally Posted by julaikos View Post
doar ca raman un fel de cicatrici(cum au fetele care slabesc pe la solduri) ,.
Alea's vergeturi, si le scoti cu laser...frate
__________________


Last edited by dolb; 29-05-10 at 02:42.
dolb is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -