Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 18-06-09, 16:21   #31
r0xanicutza

Stage 4
 
r0xanicutza's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 224
Default Re: Primul cinematograf drive-in din Romania

eu cred ca o sa fie frumos d-abia astept...

in legatura cu biletele, o sa fie probabil pt fiecare persoana... ganditiva ca la un cinematograf e cam 15-20 lei biletul de persoana... deci... ar cam trebuii sa fie de persoana sa-si scoata si ei banii... ca asa... vine unu cu un autobuz plin si plateste un bilet de 15 lei... nu cred ca o sa fie de masina...

si cu locurile... e aiurea si la cinema cateodata ca se pune in fata ta unu de are 2m si ce mai vezi? )
r0xanicutza is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 16:26   #32
me_tzeposu

Stage 1
 
me_tzeposu's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 13
Default Re: Primul cinematograf drive-in din Romania

eu cred k totusi ar trebui sa fie biletele pt masina....adik pt un loc,in ideea in care nu vine unu si parcheaza pe 2:P:P
si accesul la autobuze strict interzis
iar banii pot sa si-i scoata de exemplu pe consumatie...parerea mea
me_tzeposu is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 16:30   #33
r0xanicutza

Stage 4
 
r0xanicutza's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 224
Default Re: Primul cinematograf drive-in din Romania

pai si tu daca vii cu masina, doar n-o sa-ti cumper suc de la ei si tot ce mai vrei care sunt mai scumpe, pt ca au adaos comercial, cand te poti oprii la o benzinarie si-ti cumperi mai ieftin.
pt ca ma gandesc... o persoana care se gandeste la ce e mai ieftin, se gandeste si la asta... am vazut f multi care isi indeasa sucurile pe sub geci si fetele in genti cand merg la cinema... deci in masina... daca te duci cu baietii de exemplu, cumparati un suc la 2L si beti toti, cheltuind 6lei maxim... asa daca va luati fiecare pt el, ati da cam 6 lei de fiecare
r0xanicutza is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 16:36   #34
me_tzeposu

Stage 1
 
me_tzeposu's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 13
Default Re: Primul cinematograf drive-in din Romania

ai si tu dreptate.....acum va ramane de vazut la ce se vor gandi si cei care o sa-l aiba in grija.
vom merge si vom vedea la fatza locului
si probabil aceste "reguli"vor mai fi adaptate si dupa o perioada de timp...dupa "mintea si faptele" clientilor:P:P
me_tzeposu is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 17:03   #35
darck_angel64
Oltcit Driver

Stage 5
 
darck_angel64's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 837
Member of:
[Oltcit]
[DAEWOO]
[SKODA]
Default Re: Primul cinematograf drive-in din Romania

Quote:
Originally Posted by r0xanicutza View Post
... daca te duci cu baietii de exemplu, cumparati un suc la 2L si beti toti, cheltuind 6lei maxim... asa daca va luati fiecare pt el, ati da cam 6 lei de fiecare
... sigur asa o sa fie, de ce sa ingrosam buzunarele altora cand putem sa ne simtim bine pe bani putini

Quote:
Originally Posted by me_tzeposu View Post
eu cred k totusi ar trebui sa fie biletele pt masina....adik pt un loc,in ideea in care nu vine unu si parcheaza pe 2:P:P
si accesul la autobuze strict interzis
iar banii pot sa si-i scoata de exemplu pe consumatie...parerea mea
cred ca o sa se intre cu bilete individuale, pt ca totusi e vorba de un business, de castig...

cred ca o sa fie foarte aglomerat, cel putin in primele zile, chiar si asa, daca totul o sa decurga civilizat o sa fie frumos, asta daca nu se trezeste vreun meltean sa asculte manele sau alta forma de exprimare la maxim in timpul filmului...
__________________
B 44 MAA
darck_angel64 is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 17:08   #36
me_tzeposu

Stage 1
 
me_tzeposu's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 13
Default Re: Primul cinematograf drive-in din Romania

Quote:
Originally Posted by darck_angel64 View Post
... sigur asa o sa fie, de ce sa ingrosam buzunarele altora cand putem sa ne simtim bine pe bani putini



cred ca o sa se intre cu bilete individuale, pt ca totusi e vorba de un business, de castig...

cred ca o sa fie foarte aglomerat, cel putin in primele zile, chiar si asa, daca totul o sa decurga civilizat o sa fie frumos, asta daca nu se trezeste vreun meltean sa asculte manele sau alta forma de exprimare la maxim in timpul filmului...

probabil or sa fie si persoane care sa specifice si sa aibe grija sa fie respectate unele reguli ale bunului simt intr-un asemenea loc....
dupa cum am mai spus..vom merge si vom vedea...si se vor adapta si ei dupa "evenimente"
me_tzeposu is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 22:35   #37
mitza mtb
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,849
Member of:
[4Rally]
Default Re: Primul cinematograf drive-in din Romania

Io vin cu tiru sa am locuri la loja
mitza mtb is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 22:45   #38
AdiZeL

Stage 3
 
AdiZeL's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 125
Default Re: Primul cinematograf drive-in din Romania

Ne-o primi si cu bicicleta ?
AdiZeL is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 23:01   #39
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Primul cinematograf drive-in din Romania

Quote:
Originally Posted by Eugen_TL View Post
nu stiu cum vor pozitiona masinile, dar ar fi bine in tabla de sah sa vada toti..daca ala din fata are h1 sau altceva mare si eu un smart ce mai vad? )
Chiestie de logica, masinile mari īn rīndurile din spate iar masinile mici (ca dimensiune) īn fata. Asa cel putin se face aici acolo pe unde mai sīnt din astea ca s-au desfiintat cam toate ca -sa plictisit lumea de ele deoarece au acustica proasta. Ce crezi, ce mare brīnza auzi pe difuzoarele alea MONO ce le agati de geamu lateral, īn ziua de azi cīnd fiecare film īn cinema e DOLLBY SURROUND 3 D sau crezi ca-ti agati 5 difuzoare de geamuri sa ai calitate si ce hal de calitate pe difuzoarele alea gen cutie de conserve?

Cinema-urile astea sīnt demodate, depasite si pe cale de disparitie.
Numai nebunii de americani le mai tin īn viata din motive nostalgice.

Decīt sa merg cu masina īntr-un asrfel de drive in la nivelul sfīrsitului de secol 19, sa dau bani pe calitate MEDIOCRA, mai bine dau 5 euro merg īntr-un cinema normal climatizat, ma tolanesc īn fotoliu īmi iau o punga de popcorn si am calitate de ma satur si audio si video.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 23:28   #40
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Primul cinematograf drive-in din Romania

Quote:
Originally Posted by mitza mtb View Post
Io vin cu tiru sa am locuri la loja
Ahhahaha bun asa , atunci vin si eu cu tine bineinteles daca ma primesti promit ca fac cinste cu o cola la 2L si un bax de bere rece si buna si acuma on topic :

Sincera sa fiu , e frumos sa mergi cu gashca sa radem sa glumim sa facem caterinca si a.s.m.d , imi place foarte mult sa ma uit la filme , mai ales cu cineva , sa comentez filmul si etc , dar asa sa merg mai mereu la un cinematograf ?!! Torent am...Odc am ....si e mai palpitant cand vine gashca la mine si se uita la filme nu stiu , asta este punctul meu de vedere , nu ca nu as merge , ca o sa merg si eu , dar nu incontinuu asa 24/24 cam cat dwL eu un film acasa...

Saptamana trecuta am fost in Liberty Mall cu prietenii si ...ne-am uitat la un filmulet 6D care cica era de 13 sau 15 minute , nu imi mai aduc bine aminte , si + ca nu a fost cine stie ce , 20 Ron biletu / persoana + ce am consumat la Fast-Food si dupa pop-corn pt muvi ~ si nu a tinut 13-15 minute cat cica era , mai mult de 10 minute nu a fost si cica 6D de groaza ...pFF nu va recomand !

Am fost in strainatate in parcul de distractii Mirabilandia , si nu aveau 6D dar aveau 3D , alta sonorizare , juma de ora tata ... fum , apa , nebuneli , nu zic ca la noi nu au facut frumos dar ...lipsesc niste chestii ...care nu ar trebuii sa lipseasca .
__________________
STEAM - KLawxith
YOUTUBE - ELITE INC.
INSTAGRAM - klawxith666

PHOTOGRAPHY SITE - http://klawxith.wixsite.com/elite-inc

US/RO
DTH is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 23:57   #41
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Primul cinematograf drive-in din Romania

Quote:
Originally Posted by AdiZeL View Post
Ne-o primi si cu bicicleta ?
O sa'i rogi pe aia cu masina de langa tine sa dea mai tare ca sa auzi si tu ceva )...asta daca nu iti aduci un mp3 player sau un radio cu tine )
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 19-06-09, 00:07   #42
rimaru

Stock
 
rimaru's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 4
Default Re: Primul cinematograf drive-in din Romania

nu vreau sa va tai entuziasmul, dar e de kko. o porcarie.
rimaru is offline   Reply With Quote
Old 19-06-09, 10:49   #43
Darius DMS

Stage 5
 
Darius DMS's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 3,249
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Primul cinematograf drive-in din Romania

abia astept!!!!ne modernizam si noi!!!!
Darius DMS is offline   Reply With Quote
Old 19-06-09, 17:57   #44
SaIBoT
Toyota Driver

Stage 5
 
SaIBoT's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 441
Member of:
[Toyota]
Default Re: Primul cinematograf drive-in din Romania

Foarte mijto,asteptam sa se faca mai multe in tara
SaIBoT is offline   Reply With Quote
Old 22-06-09, 18:27   #45
Tweety_rzw
VW Driver

Stage 5
 
Tweety_rzw's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,554
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: Primul cinematograf drive-in din Romania

Intrăm şi noi uşor ,uşor īn rāndul lumii ,abea aştept să vedem ce filme vor fi !
Tweety_rzw is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -