Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Alte discutii Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 03-05-08, 15:49   #1
vlad_VSV

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,341
Member of:
[Moderators]
[Fiat]
[2 Roti]
Default Panou usa sofer fiat punto 2001 - demontare

salut,am o problema,daca a mai dat cineva jos panoul de la usa soferului,la un punto(2001-faruri inguste,4usi),ca trebe sa il dau jos neaparat sa vad ce suna in usa,creca ii rupt opritorul,ca tot ala pocneste cand deschid usa,si la gropi mici si dese,sau piatra cubica,zdrangane in usa,si banuiesc ca ala ii,asa ca daca poate cineva sa imi zica ordinea in care se desface un panou,cineva care l-o mai dat jos,adica "ai acolo 2 suruburi,apoi desfaci aia,si tot asa,si la ce sa fiu atent sa nu rup......multumesc anticipat
__________________
vlad_VSV is offline   Reply With Quote
Old 04-05-08, 13:18   #2
Jokerman170
Fiat Driver

Stage 5
 
Jokerman170's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,055
Member of:
[Fiat]
Default Re: panou usa sofer fiat punto 2001 - demontare

mai in mare parte e la fel la toate, desfaci incuietoarea aia ce blocheaza usa, apoi desfaci suruburile si ar trebui sa ieasa
Jokerman170 is offline   Reply With Quote
Old 05-05-08, 00:42   #3
vlad_VSV

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,341
Member of:
[Moderators]
[Fiat]
[2 Roti]
Default Re: panou usa sofer fiat punto 2001 - demontare

am gasit un tutorial(cum se da panoul jos,sa nu se faca stricaciuni)ca io am prostu obicei sa rup cate un plastic mic de prindere la chestiile astea),asa ca maine mesterim sa vad ce dracu zdrangane in usa !!!
vlad_VSV is offline   Reply With Quote
Old 05-05-08, 15:34   #4
vlad_VSV

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,341
Member of:
[Moderators]
[Fiat]
[2 Roti]
Default Re: panou usa sofer fiat punto 2001 - demontare

am reusit sa dau panoul jos,totul pare la loc,am controlat fiecare piesa ,toate is fixe,nu stiu ce dracu poate sa zdrangane,pe gropi mici si dese,parca as avea niste surubele ,care zdrangane pe tabla.....
vlad_VSV is offline   Reply With Quote
Old 05-05-08, 15:52   #5
Jokerman170
Fiat Driver

Stage 5
 
Jokerman170's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,055
Member of:
[Fiat]
Default Re: panou usa sofer fiat punto 2001 - demontare

sigur de la usa? daca ai pe cineva roaga-l sa conduca el si stai in diferite locuri in masina, s-ar putea numa sa-tzi para ca e din usa

si nu uita sa te uitzi inauntru dupa masca de la boxa usii, in locu ala de depozitare din usa etc
__________________




Jokerman170 is offline   Reply With Quote
Old 05-05-08, 18:54   #6
vlad_VSV

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,341
Member of:
[Moderators]
[Fiat]
[2 Roti]
Default Re: panou usa sofer fiat punto 2001 - demontare

am fost la o tura fara panou la usa,zgomotul vine de undeva din partea de jos a usi,pe unde ii locul difuzorului(panoul si difuzorul erau date jos),insa zgomotul a ramas,am bagat mana in usa,sa vad nu ii rupt ceva,sau stiu io,ceva tabla,sau surub cazut in usa,ii curat si totul ii la loc,zau ca nu stiu ce dracu poate fi,acuma nu ii dezastru de pe lume,da ma enerveaza cand aud,pe partea pasagerului nu se aude nimic,din spate iara nimic
vlad_VSV is offline   Reply With Quote
Old 05-05-08, 19:03   #7
Jokerman170
Fiat Driver

Stage 5
 
Jokerman170's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,055
Member of:
[Fiat]
Default Re: panou usa sofer fiat punto 2001 - demontare

uita-te pe la incuiertoare, balamale, clapeta aia de la care deschizi usa... poate careva e slabit si deaia suna, uita-te daca usa nu are cumva joc si loveste in caroserie sau ceva
Jokerman170 is offline   Reply With Quote
Old 10-05-08, 15:01   #8
AlexXx-4ti


Stage 5
 
AlexXx-4ti's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 606
Member of:
[4Tuning International]
[Fiat]
Default Re: panou usa sofer fiat punto 2001 - demontare

Salut ce vreau sä te intreb tot timpul se aude ? dacä esti cu geamul deschis si äla iti poate face zgomot cänd il ai deschis de tot ,incuietoarele de la usä ,mufa de la diful din usä dacä zici cä ai avut diful dat jos sau ai vreun surub vreo saibä clemä ceva .
Si eu am un zgomot de cänd mia luat unul oglinda dar cänd moi pune sä desfac stiu ce sä caut cä am schimbat oglinda si am väzut cä lipseste o bucäticä de la suport si nu avea unde sä se ducä decät in usä.
Baftä incearcä sä aspiri toatä baza usii
__________________
AlexXx-4ti is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 00:33   #9
vlad_VSV

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,341
Member of:
[Moderators]
[Fiat]
[2 Roti]
Default Re: panou usa sofer fiat punto 2001 - demontare

nu se aude tot timpul,doar pe gropi mici si dese,sau piatra cubica,un fel de surub care zdrangane pe o tabla,ceva de genu ii sunetul,si cu geamul inchis tot se aude,nu stiu ce poate sa fie,pt ca am verificat cat am putut usa sa nu fie ceva destrans,rupt,totul ii la loc,insa in usa am gasit o bucata de cauciuc,ff mica,in forma de cub,oare sa fi sarit aia de undeva si acuma bate tabla pe tabla?am bagat mana prin usa,si totul pare fixat,habarnam,sincer
vlad_VSV is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -