Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Alte discutii Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 28-01-08, 15:49   #1
DoDo NSL
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
DoDo NSL's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,047
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[SEAT]
[AUDI]
[2 Roti]
Exclamation Carte Service FIAT STILO !!!

salut baietzi si fete
vreau si eu sa achizitionez saptamana asta un Fiat Stilo ... 1.4 benzina .. destul de frumusica masina .. din 2004...
are o mica problema totusi .. e adusa din Franta si proprietaru numai are Cartea de Service .. exista vre`o sansa sa ma duc undeva la o Reprezentanta Fiat sa verific masina ?
va rog mult ajutati`ma ...

Last edited by vlad_VSV; 10-06-08 at 10:25.
DoDo NSL is offline   Reply With Quote
Old 31-01-08, 08:47   #2
yoonimeni

Stage 2
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 27
Default Re: Carte Service FIAT !!!

atat timp cat a fost facut service-ul la unul autorizat se vor vedea toate modificarile facute la oricare din sucursala din cadrul respectiv.
in general noile programe sunt interconectate cu celelalte sucursale din din tara dar si extern.
in cazul in care nu poate vedea,... din stiu eu ce motive
se poate da un telefon din reprezentata in reprezentata si se transmit datele tehnice.
toata mescheria este sa te duci la fiat, altfel nu ai sansa sa primesti nici o informatie (este exclus testerul din vitan sau stiu eu mai ce)

have fun
yoonimeni is offline   Reply With Quote
Old 14-04-08, 17:51   #3
magul

Stage 3
 
magul's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 125
Member of:
[VW]
Default Re: Carte Service FIAT !!!

ai grija ca deobicei asta inseamna ca a umblat la km !!! fa si tu socoteala c an e si cat are la bord !! in medie cam 40 mii km pe an fac europenii ( zic eu) eu am stilo din 2003 si are 134 000 km !!!
magul is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 20:46   #4
MariusPiticu

Stage 4
 
MariusPiticu's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 209
Default Re: Carte Service FIAT !!!

apropo de cartea masinii...nu stiti unde pot gasi cartile de la un fiat punto pe limba engleza sau chiar romana?(site,adresa sau orice) ?? eu am una dar e pe germana
MariusPiticu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -