Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Alte discutii Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 11-02-07, 14:15   #1
car_manyac

Stage 3
 
car_manyac's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 76
Default Se potriveste turbina Stilo pe Bravo?

Sal!Am ramas trasnit ieri cand am mers cu un prieten cu un golf4 de 1.9 TDI180cp.El zice ca a schimbat turbina cu una de golf 5 si a pus un chip,toba si filtru sport.
Sa revenim acum la lucruri serioase.Ma bate gandul sa schimb si eu turbina la Bravo 1.9jtd 101cp cu una de stilo de 116cp cu geometrie variabila si na apoi chip am gasit in Buc. pe cineva la vreo 350E.Din poze am vazut ca prinderea e aceeasi pe galerie ce difera e un pic la cotul de iesire spre intercooler si apoi admisie dar aia se rezolva cu un alt furtun.
Stie careva ceva despre asta sau na poate afla pt ca am gasit o turbina de stilo si ma cam intereseaza!
Va salut si astept pareri si informatii!
car_manyac is offline   Reply With Quote
Old 14-02-07, 13:19   #2
r4mp

Stage 4
 
r4mp's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 284
Member of:
[Street Gambler]
[Fiat]
Default Re: Se potriveste turbina Stilo pe Bravo?

dar nu trebuie neaparat de pe stilo, si nici cu geometrie variabila.. pur si simplu alta turbina.. cauta pe afara pe la altii care au facut operatiunea asta, ca ar trebuii sa specifice si ce turbine au pus.
__________________
Seat Leon 1M 1.8T
r4mp is offline   Reply With Quote
Old 14-02-07, 13:35   #3
car_manyac

Stage 3
 
car_manyac's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 76
Default Re: Se potriveste turbina Stilo pe Bravo?

Am tot cautat dar astia cu limba lor nu prea inteleg mai nimik.Eu asta care o am turbina e f f rara!E garrett gt1444s.Nici la astia cu turbine nu gasesti.A mea are ca palete 12 evacuare cu 6 admisie si pusca am incercat am pus una 10 cu 6 si una 9 cu 6 ca ziceau aia care se ocupa cu turbine ca face presiune mai mare dar pusca ca mergea mai naspa.Aia de stilo e ca cea de vw are tot asa 9 cu 6 dar cu geometrie dar nu vad dc ar face presiune mai mare.M-am uitat si pe un site cu turbine unde da pt fiecare masina in parte si a mea era mai tare ca performante ca aia.Cred ca tot un chip e baza!
car_manyac is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -