Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Alte discutii Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 27-02-11, 03:08   #1
homonai

Stock
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 4
Exclamation Stilo 1.9 JTD - Sfaturi cumparare !

Buna tuturor !
In primul rand vreau sa spun ca sunt nou pe forum, m-am inscris deoarece am pus ochii pe un Stilo si as vrea sa il cumpar. Vreau sa ma ajutati cu niste pareri.
Fiat Stilo 1.9 JTD , 140 CP, anul 2005 , 81000 km , euro 4 ABS, ASR, ESP, Faruri ceata, Închidere centralizata, Servodirectie, Airbag:6, plus multe alte dotari, dar nu cred ca are rost sa le spun pe toate.
In primul rand ma intereseaza la ce ar trebui sa ma uit cand cumpar masina, iar in al doilea rand parerea voastra despre FIAT Stilo.
Vreau sa spun ca ar fi prima mea masina si nu vreau sa-mi para rau, deoarece deocamdata nu prea imi permit sa bag bani in ea, inafara de strictul necesar, ma refer sa nu ma confrunt cu probleme prea mari.
Multumesc!
homonai is offline   Reply With Quote
Old 27-02-11, 03:31   #2
homonai

Stock
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 4
Default Re: Vreau sa cumpar un Fiat Stilo 1.9 JTD

scuze pentru thread-ul asta dar mi-a dat pagina o eroare si nu am stiut dak mi-a postat sau nu ...!
homonai is offline   Reply With Quote
Old 06-03-11, 15:34   #3
Dj_kyd

Stage 5
 
Dj_kyd's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 517
Member of:
[Fiat]
Default Re: Vreau sa cumpar un Fiat Stilo 1.9 JTD

Dupa cate ne-ai spus aici masina este chiar buna la dotari de motorul 1,9JTD nu o sa fi dezamagit raport consum/fuga. Eu zic ca este o masina foarte buna sunt posesorul unui Punto din "01 1,9 JTD si sunt super multumit de motor/masina in sine.
__________________
Pareri impartite : https://forum.4tuning.ro/118-masina-m...punto-mk2.html
Dj_kyd is offline   Reply With Quote
Old 13-07-11, 12:35   #4
DT-707-CR

Stock
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 5
Default Re: Vreau sa cumpar un Fiat Stilo 1.9 JTD

Am eu stilo 1.9 jtd, ti-o recomand !! e prea tare masinuta rupe asfaltu,aspect frumos si consuma putin bafta
DT-707-CR is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -