Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Alte discutii Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 07-05-06, 16:54   #1
CoIoT

Stock
 
Join Date: May 2006
Posts: 5
Default Stilo - pareri !

Salut baietzi...sunt nou p`aici. Vreau sa-mi iau un fiat stilo : 3 ushi, 2003, 1.9 JTD 115 Cp si m-au cam bagat totzi prietenii in ceatza ca nu e mashina buna, ca sunt scumpe piesele la astea italiene si ca nu se compara cu astea nemtzeshti. Bani disponibili nu am multzi (6000 E - 7000 E) si ei m-au indrumat catre altceva numai fiat nu. Avand in vedere ca nu prea am treaba cu mashinile sunt intr-o ceatza...) "vai de p...a mea". De aia am intrat pe forum`ul asta...daca mo poate ajuta cineva plz...)

Last edited by vlad_VSV; 11-06-08 at 22:02.
CoIoT is offline   Reply With Quote
Old 07-05-06, 17:01   #2
CoIoT

Stock
 
Join Date: May 2006
Posts: 5
Default Re: Stilo

ahh...shi`nca ceva..) ash vrea sa shtiu daca se poate sa dau jos CD`playerul original de pe Stilo ca sa pot sa-l inlocuiesc cu altceva shi mai am o intrebare shi nu va mai stresez : Jante 17" sau 18" + praguri + spoiler fatza/spate + pleoape = ??? cam cat o sa ma ajunga ?

PS: ok toate accesoriile sa fie la mana a doua adika kat mai ieftine..
CoIoT is offline   Reply With Quote
Old 08-05-06, 22:26   #3
fiatgroup

Stage 4
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 215
Default Re: Stilo

Nu te mai lua de dupa toti baietii care se dau cunoscatori fara sa aiba. Am cu Punto 190 mii Km, nu am schimbat decat doua amortizoare spate si le rup gura la nemti, cu un Fiat Ulysse 2.0 MultiJet am 230 mii Km si nu am schimbat nimik, Fratimiu are cu Alfa 147 140 mii si nu a schimbat nimik. Zi-le ceva prietenilor tai, masinile nemtesti sunt niste obosite cu motoare de ***. Daca esti tanar si ai sange in tine ia-ti masina italieneasca
fiatgroup is offline   Reply With Quote
Old 10-06-06, 21:30   #4
abarth

Stage 5
 
abarth's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 375
Member of:
[4Rally]
[Mitsubishi]
Default Re: Stilo

Sa Ai Noroc De El
abarth is offline   Reply With Quote
Old 17-06-06, 12:27   #5
r4mp

Stage 4
 
r4mp's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 284
Member of:
[Street Gambler]
[Fiat]
Default Re: Stilo

ca posesor de stilo iti spun ca nu o sa gasesti in 7000 varianta pe care o vrei tu. faza cu cd`playerul ... am cautat eu pe site`uri afara si exista o masca cu suport pentru cd player in 2 variante .. doar pt cdplayer ( si e urat pt ca ramane mult spatiu liber ) sau cu inca un spatiu de depozitare sub el.. ceea ce e ok.. jante la mana a doua mai complicat.. din cauza prinderii 4x98 si btw.. daca iti pui pe 18 nu o sa-ti mai traga masina deloc .. decat cu cauciucuri de 30 sau 35 .. care sunt f scumpe... cat despre body kit.. intre 600 daca il faci la baieti pe la noi . pana la 1000 - 1300 originale de la firme de afara. piesele nu sunt aberant de scumpe iar mana de lucru este intre 600.000 si 700.000 lei vechi/ ora.
r4mp is offline   Reply With Quote
Old 25-06-06, 17:07   #6
abarth

Stage 5
 
abarth's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 375
Member of:
[4Rally]
[Mitsubishi]
Default Re: Stilo

eu tocmai mi -am luat unul exact cum vrei tu la 6400eu de afara nu te mai lua dupa toti necunoscatorii ca asa era sa patesc si eu,masina e beton nici nu se compara cu alte masini la banii astia(astra focus golf)motorul trage de rupe sta f bine pe drum iar despre cd se poate inlocui cu o alta carcasa costa 800000 iar despre genti gasesti pe la 300 400eu setul io am pe 18 si nu le simte aproape deloc masina si arata super!kit pt spoilere am gasit o firma din arad care face undeva pe la 400-500eu deci o sa ajungi cu totul pe la 1000eu asa ca ia ti-l si nu o sa iti para rau deloc!bafta!
abarth is offline   Reply With Quote
Old 19-08-06, 17:20   #7
papazi

Stock
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 5
Default Re: Stilo

Caut un fiat stilo 1.9 jtd de ceva vreme si nu gasesc \
Vreau sa cumpar unu din 2002 minim poate fi si '03,'04 numai disel nr.telf.0720/031/889.Cine vrea sa vanda sa ma contacteze.
papazi is offline   Reply With Quote
Old 19-08-06, 17:21   #8
papazi

Stock
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 5
Default cumpar fiat stilo 1.9 jtd minim 2002

Caut un fiat stilo 1.9 jtd de ceva vreme si nu gasesc \
Vreau sa cumpar unu din 2002 minim poate fi si '03,'04 numai disel nr.telf.0720/031/889.Cine vrea sa vanda sa ma contacteze.
papazi is offline   Reply With Quote
Old 08-09-06, 09:32   #9
carlito77

Stage 2
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 60
Default Re: Stilo

Quote:
Originally Posted by abarth View Post
eu tocmai mi -am luat unul exact cum vrei tu la 6400eu de afara nu te mai lua dupa toti necunoscatorii ca asa era sa patesc si eu,masina e beton nici nu se compara cu alte masini la banii astia(astra focus golf)motorul trage de rupe sta f bine pe drum iar despre cd se poate inlocui cu o alta carcasa costa 800000 iar despre genti gasesti pe la 300 400eu setul io am pe 18 si nu le simte aproape deloc masina si arata super!kit pt spoilere am gasit o firma din arad care face undeva pe la 400-500eu deci o sa ajungi cu totul pe la 1000eu asa ca ia ti-l si nu o sa iti para rau deloc!bafta!
spune-mi te rog gasesc carcasa pt cd in romania?
carlito77 is offline   Reply With Quote
Old 23-10-06, 04:09   #10
DJ-00-FER

Stage 3
 
DJ-00-FER's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 116
Default Re: Stilo

Quote:
Originally Posted by carlito77 View Post
spune-mi te rog gasesc carcasa pt cd in romania?
http://www.alarmservice.ro/index.php
Eu de aici mi-am cumparat adaptor pt cd-player dublu din si adaptoarele pt boxe fata +spate pt stilo 3 usi . Nu le gasesti pe site dar daca ii contactezi pe email ai sa vezi ca au .
DJ-00-FER is offline   Reply With Quote
Old 25-10-06, 13:38   #11
ionita bogdan

Stock
 
ionita bogdan's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1
Default Re: Stilo

ciao....baieti shy fete...nu stiu daca aveti acceasi parere ca shy mine....am un stilo benzina 1.8l 16v,133hp din 2002 adus din germania...masina e kool...is super multumit de ea....am vrut sa imi iau anu trecut un opel astra ...adr daca nu mi'au ajuns banii mi'am luat un punto..1.2 benzina....super.....multumit de ea shy de dotari....am vandut'o anu asta shy am vrut sa'mi iau un focus.....in germania fata in fata stilo vs. focus....am ales stilo....cel de sus mentionat....shy nu'mi pare rau....iar la piese.....relativ eftine aici....in it....la jumatate orice!!,caut ceva tuning dar majoritatea de aici pe body kit....mi'au cerut dublu...fata de ce e in it....(body kitu de pe forum......stilo drift e in jur de 700 euro in it,aici aprox 43mil)parerea mea...merita!!
ionita bogdan is offline   Reply With Quote
Old 26-10-06, 20:08   #12
tfsi

Stage 5
 
tfsi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 550
Default Re: Stilo

Quote:
Originally Posted by ionita bogdan View Post
ciao....baieti shy fete...nu stiu daca aveti acceasi parere ca shy mine....am un stilo benzina 1.8l 16v,133hp din 2002 adus din germania...masina e kool...is super multumit de ea....am vrut sa imi iau anu trecut un opel astra ...adr daca nu mi'au ajuns banii mi'am luat un punto..1.2 benzina....super.....multumit de ea shy de dotari....am vandut'o anu asta shy am vrut sa'mi iau un focus.....in germania fata in fata stilo vs. focus....am ales stilo....cel de sus mentionat....shy nu'mi pare rau....iar la piese.....relativ eftine aici....in it....la jumatate orice!!,caut ceva tuning dar majoritatea de aici pe body kit....mi'au cerut dublu...fata de ce e in it....(body kitu de pe forum......stilo drift e in jur de 700 euro in it,aici aprox 43mil)parerea mea...merita!!
imi dai si mie te rog niste informatii concrete in legatura cu achizitia masinii,sunt si eu interesat sa-mi aduc un stilo sau un punto cu acelasi motor(vama,pretul de achizitie in germania,nr de km).multumesc!
__________________
Colin Forever!
tfsi is offline   Reply With Quote
Old 28-10-06, 01:56   #13
MAXXAM

Stock
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1
Default Re: Stilo

Salut! Am si eu un fiat stilo 1.6 16 v,galben cu panoramic si am doua probleme la el :se aprinde air bag' ul dar nu este sarit are el un defect,si a doua probelema ese ca turometrul are o fructuatie sacade-creste si se mai si opreste si se aprinde kecul in bord becul ala galben din bord de langa becul de poziti si am fost cu masina la un service si a pus calculatorul pe ia si a datsenzor presiune aer) .Cine stie ceva rog sa-mi raspunda
MAXXAM is offline   Reply With Quote
Old 30-10-06, 16:26   #14
Mr. Enrich

Stage 2
 
Mr. Enrich's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 36
Default Re: Stilo

Vesnica problema...
Mufele de la air-bag se leaga 'pe direct' iar corpul clapeta (ala e defect, nu zenzorul de presiune aer-apropo, nici nu stiu ce e) se curata, la orice reprezentanta Autoitalia. Incearca cel mai bine pe Bd. Timisoara, stiu exact acolo despre ce e vorba, numai eu am fost de citeva ori.

Bafta!
Mr. Enrich is offline   Reply With Quote
Old 11-06-07, 10:12   #15
a_n_g_e_l_8_4

Stock
 
a_n_g_e_l_8_4's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8
Default Re: Stilo

Quote:
Originally Posted by ionita bogdan View Post
ciao....baieti shy fete...nu stiu daca aveti acceasi parere ca shy mine....am un stilo benzina 1.8l 16v,133hp din 2002 adus din germania...masina e kool...is super multumit de ea....am vrut sa imi iau anu trecut un opel astra ...adr daca nu mi'au ajuns banii mi'am luat un punto..1.2 benzina....super.....multumit de ea shy de dotari....am vandut'o anu asta shy am vrut sa'mi iau un focus.....in germania fata in fata stilo vs. focus....am ales stilo....cel de sus mentionat....shy nu'mi pare rau....iar la piese.....relativ eftine aici....in it....la jumatate orice!!,caut ceva tuning dar majoritatea de aici pe body kit....mi'au cerut dublu...fata de ce e in it....(body kitu de pe forum......stilo drift e in jur de 700 euro in it,aici aprox 43mil)parerea mea...merita!!

ZI-MI SI MIE CAM CAT CONSUMA CA PLEC SAPTAMANA ASTA SA-MI IAU SI NUSH.....16.SAU 1.8
a_n_g_e_l_8_4 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -