Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Zona tehnica Fiat

Zona tehnica Fiat Zona tehnica, secrete, tips&tricks Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 21-12-14, 10:27   #1
ukyobob

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 393
Default ajutor! probleme punto 2

Sallut vin.si eu cu o problema destul de enervanta pt mine. Am cumparat acum 2 luni un punto din 2001 .1.2 16 valve. Cand acceleram parca motoru dadea un impins asa in masina .cand luam picioru de pe acceleratia aceasi chestie.parca ar da un sut.. Am fost la servis si mia zis sa schimb tamponu de sus. Nici o schimbare. Lam schimbat si pe cel de jos anti balans ceva mai binisor dar tot face. Am schimbat si buji mia zis k de la alea..dat tot are ??? Ce poate fi k este destul de enervant? Ms mult de tot!
__________________
ukyobob is offline   Reply With Quote
Old 27-12-14, 00:44   #2
ukyobob

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 393
Default Re: ajutor! probleme punto 2

Am rezolvato singur : fise si buji noi merge perfect....
Ma poate ajuta cineva cu o.schema cum vine evacuarea k la hopuri imi atinge ori in caroserie ori in punte ...cum vine trasa printre caroserie si punte( asa am luato cu evacuare schimbata. ) avea o toba sport am dato jos am pus normala defapt de corsa. Asta am gasit. Dak schimb arcurile unele sport? Sa nu.mai balanseze spatele asa la hopuri...va rog raspundeti.mi
ukyobob is offline   Reply With Quote
Old 22-05-15, 10:46   #3
geaglesmerles

Stage 4
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 220
Default Re: ajutor! probleme punto 2

salut. iti pot vinde suspensie sport folosita. pe fiat punto fabricatie 2001 motorizare 1.2 16 valve 80cai. suspensia este fixa, fara posibilitate de reglare pe duritate si inaltime. este completa amortizoare arcuri flanse fata si spate la pretul de 200 lei. daca esti interesat 0761737007. odata cu schimbarea suspensiei vei avea o stabilitate mult mai buna
__________________
bmw 328
geaglesmerles is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -