Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Zona tehnica Fiat

Zona tehnica Fiat Zona tehnica, secrete, tips&tricks Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 31-12-08, 14:51   #1
vice

Stage 2
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 37
Question Motorase faruri - Fiat Stilo

Salut,
Am observat acum cateva zile ca nu merg motorasele ce pozitioneaza farurile. (Nu am folosit aceasta facilitate pana acum). Nu cred ca ambele sunt arse. Cred ca e totusi de la sigurante. Doar ca nu gasesc in manual care sunt acele sigurante. Atasat am partea din manual cu sigurantele. Ma poate ajuta cineva in identificarea acestora?
Mentionez ca masinuta este un Fiat Stilo 1.9JTD din 12.2003.
Merci,
Vice.


P.S. 1 Daca vrea cineva manualul masinii in engleza si de radio (cele 3 versiuni: caseta, CD si mp3), sa ma contacteze, ca sunt cam mari si nu le pot uploada. Le am in format pdf, dar nu mai stiu de unde, ca as pune un link direct.
P.S. 2 Stiti pe cineva ce se ocupa cu piese SH de Stilo? (eu am si motor - Honda Transalp si pe un forum dedicat este o treaba f infloritoare aceasta; se pot aduce tot ce vrei si la preturi rezonabile). Ca ma intereseaza unele chestii ce nu mai corespund sau nu le mai am: scrumiera spate, capac far stanga, semnalizator lateral dreapta (cel mai misto ar fi asta http://www.fiat-sportiva.de/product_...lear-blue.html), capac baterie, chestii din astea.
P.S. 3 La Multi Ani 2009!
Attached Files
File Type: zip Sigurante.zip (607.5 KB, 266 views)
vice is offline   Reply With Quote
Old 23-01-09, 09:14   #2
magul

Stage 3
 
magul's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 125
Member of:
[VW]
Default Re: Motorase faruri - Fiat Stilo

Super tare ! multumesc mult pentru graficul sigurantelor!!! cautam de 2 saptamani....
magul is offline   Reply With Quote
Old 27-01-09, 10:34   #3
markizu

Stage 5
 
markizu's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,151
Member of:
[VW]
[Honda]
Default Re: Motorase faruri - Fiat Stilo

ce faruri ai ? Valeo cumva
ca am eu 2 bucati de motorase de pe delta mea (delta2)
markizu is offline   Reply With Quote
Old 04-02-09, 15:24   #4
Hd-96-Cnx

Stage 2
 
Hd-96-Cnx's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 25
Default Re: Motorase faruri - Fiat Stilo

https://forum.4tuning.ro/499-anunturi-auto-fiat/107732-dezmembrez-stilo-4-usi.html
Daca vrei ceva give a call..
Hd-96-Cnx is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -