Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > NISSAN - INFINITI > Zona tehnica Nissan - Infiniti

Zona tehnica Nissan - Infiniti Zona tehnica, secrete, tips&tricks Nissan

Reply
 
Thread Tools
Old 27-01-13, 01:07   #1
Marius.Capy

Stock
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 2
Default Unele intrebari Nissan Primera P11 2.0 TD

Salutare, din 2009 am un Nissan Primera din 2000, 2.0 TD, 90 cai. De cand am luat-o mie mi se pare lenta. N-am avut ocazia sa conduc alt Nissan Primera cu aceiasi motorizare ca sa fac o diferenta. Dupa 2000-2200 ture merge acceptabil, dar de ex daca schimb a 5-a la 80 km, cam trebuie sa ma rog de ea sa sajung la 100, dupa 100 merge bine. Stie careva cam ce ar putea fi?Sunt foarte multumit de masina, n-am avut probleme cu motoru deloc, nici iarna nici vara, chiar nu a facut nici cel mai mic ''gest''.

A 2-a curiozitate, Care ar fi cele mai indicate din punct de vedere mecanic/economic sa ii mai adaug ceva cai?

Initial..vroiam sa o schimb, o masina care imi place mai mult si mi-as perimte d.p.d.v economic sa dau o diferenta e bmw 320.Dar cand a venit un tip cu un bmw din 2001 si mi-a cerut 2600 euro + nissanu pt 320 lui(pret 4200 e) m-am razgandit si vreau sa bag ceva bani in nissan. Avand in vedere ca ceea ce ma deranjeaza la masina e ca e cam lenta, acum nu ma astept sa ma bage cu capu in tetiera, dar am mers/condus masini diesel la 90 cai si merg mai bine decat cea pe care o detin eu. V-as fi recunoscator daca m-ati putea ajuta cu ceva opinii. Salutare!

Last edited by Marius.Capy; 27-01-13 at 01:10.
Marius.Capy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -