Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > NISSAN - INFINITI > Zona tehnica Nissan - Infiniti

Zona tehnica Nissan - Infiniti Zona tehnica, secrete, tips&tricks Nissan

Reply
 
Thread Tools
Old 09-05-12, 14:15   #1
Dacco

Stock
 
Dacco's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 5
Default Nissan 300 ZX .Probleme pompa servo

De curand am descoperit o noua ghidusie .M-a lasat pompa de servodirectie. Sincer as prefera sa o schimb cu una noua. Pretul variaza de pe la 8.5mil in sus , dar doar pentru modele twinturbo le-am gasit (eu am motorul normal fara turbine de 166kw). Intrebare , este aceeasi pompa ? Am aflat si un pret pe original si a fost un fel de K.O. in primele 10 sec , aprox 43 mil. Mai astept totusi si un raspuns de la o firma care se ocupa de reconditionari . Daca mai aveti ceva sfaturi sau cunostinta de locuri unde se repara sau care aduc second .... orice idee e binevenita . Multumesc
Dacco is offline   Reply With Quote
Old 14-05-12, 03:33   #2
Lazy92DSM

Stage 2
 
Join Date: May 2011
Posts: 49
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Nissan 300 ZX .Probleme pompa servo

Quote:
Originally Posted by Dacco View Post
De curand am descoperit o noua ghidusie .M-a lasat pompa de servodirectie. Sincer as prefera sa o schimb cu una noua. Pretul variaza de pe la 8.5mil in sus , dar doar pentru modele twinturbo le-am gasit (eu am motorul normal fara turbine de 166kw). Intrebare , este aceeasi pompa ? Am aflat si un pret pe original si a fost un fel de K.O. in primele 10 sec , aprox 43 mil. Mai astept totusi si un raspuns de la o firma care se ocupa de reconditionari . Daca mai aveti ceva sfaturi sau cunostinta de locuri unde se repara sau care aduc second .... orice idee e binevenita . Multumesc
Salut, de ce nu incerci Ebay? Eu mi-am reconditionat pompa de servo, kit-ul de garnituri m-a costat fix 30 $$.

http://www.ebay.com/itm/Maval-Power-...04bf5b&vxp=mtr

bafta.
Lazy92DSM is offline   Reply With Quote
Old 14-05-12, 14:32   #3
Dacco

Stock
 
Dacco's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 5
Default Re: Nissan 300 ZX .Probleme pompa servo

Quote:
Originally Posted by Lazy92DSM View Post
Salut, de ce nu incerci Ebay? Eu mi-am reconditionat pompa de servo, kit-ul de garnituri m-a costat fix 30 $$.

http://www.ebay.com/itm/Maval-Power-...04bf5b&vxp=mtr

bafta.
Multumesc pentru sfat, dar durata si faptul ca nu ma pricep si nu am nici un spatiu adecvat ma cam impiedicau. Pana la urma am rezolvat. este o firma serioasa, cel putindin punctul meu de vedere care se ocupa numai de asa ceva . M-a costat intr-adevar 680 ron reconditionarea dar au fost foarte rapizi si am si o garantie de 1 an de zile pentru piesa ceea ce mi se pare destul de multumitor . Sunt singurii din vreo 5-6 la care am sunat, care au spus ca incearca sa o faca . Majoritatea imi spuneau ca nu se baga lamodelemai vechio de '98-'00.
Vineri am dus piesa, astazi am luat-o si maine ma duc sa iau si masina din service
Dacco is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -