Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > NISSAN - INFINITI > Zona tehnica Nissan - Infiniti

Zona tehnica Nissan - Infiniti Zona tehnica, secrete, tips&tricks Nissan

Reply
 
Thread Tools
Old 03-12-06, 19:12   #1
88RED
Nissan Driver

Stage 5
 
88RED's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 619
Member of:
[Nissan]
Default niste becuri aprinse

imi sta tot timpul aprins becul de la radiator dar am apa in el si nici nu se supra incalzeste nu stiti de ce?
88RED is offline   Reply With Quote
Old 20-08-08, 11:13   #2
angelsh

Stage 5
 
angelsh's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 304
Default Re: niste becuri aprinse

ca tot ai deschis topicul.....si la mine e o problema cu un martor in bord....din pacate e becu de ulei.. daca merg cu masina un pic mai tare, cand schimb viteza sau cand o scot din viteza imi clipoceste becu ala in bord. cand e in viteza si merge normal, nu se aprinde.
cand merg ceva timp cu ea si stau la stop, iara imi clipoceste ala acolo...am incercat sa verific nivelul uleiului. e ok. i-am mai pus sa zic 3-400 de grame de ulei. tot la fel face. habar nu am ce se intampla. mentionez ca masina e un 200sx 1.8 turbo.
angelsh is offline   Reply With Quote
Old 20-08-08, 12:37   #3
tarnafes

Stage 5
 
tarnafes's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,049
Member of:
[Nissan]
Default Re: niste becuri aprinse

Quote:
Originally Posted by 88RED View Post
imi sta tot timpul aprins becul de la radiator dar am apa in el si nici nu se supra incalzeste nu stiti de ce?

Incearca sa schimbi busonul de apa.


Quote:
Originally Posted by angelsh View Post
ca tot ai deschis topicul.....si la mine e o problema cu un martor in bord....din pacate e becu de ulei.. daca merg cu masina un pic mai tare, cand schimb viteza sau cand o scot din viteza imi clipoceste becu ala in bord. cand e in viteza si merge normal, nu se aprinde.
cand merg ceva timp cu ea si stau la stop, iara imi clipoceste ala acolo...am incercat sa verific nivelul uleiului. e ok. i-am mai pus sa zic 3-400 de grame de ulei. tot la fel face. habar nu am ce se intampla. mentionez ca masina e un 200sx 1.8 turbo.
Presiune de ulei f slaba.Pompa de ulei e praf.Nu mai merge asa cu ea caci vei distruge linia.
tarnafes is offline   Reply With Quote
Old 20-08-08, 14:19   #4
angelsh

Stage 5
 
angelsh's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 304
Default Re: niste becuri aprinse

inteles, sa traiti.


totusi nu mi-ai raspuns de unde stii masina
angelsh is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -